زیرساخت شبکه متفاوت برای بیمارستانی در آلمان به کمک آر اند ام (R&M)

Hospital network infrastructure

Hospital network infrastructure


R&M

بیماران بیرون از اتاق‌های خود حیاط‌های سرسبزی را می‌بینند که عایق سر و صدا هستند. ساختمان چهار قسمتی دارای نمایی نورگیر است. در پس زمینه کوه‌های آلپ، بخش‌های Vaud و Valais قرار دارند. علاوه بر این می‌توان به جاذبه هایی مانند یک درخت سرخ چوپ و ساحل شرقی دریاچه ژنو، Swiss Riviera، با شهر فستویال Montreux اشاره کرد.

77

همه این‌ها تجربه جدیدی را برای بیماران Hôpital Riviera-Chllais در Rennaz رقم می‌زند. پروژه در پاییز سال 2019، پس از یک دوره ساخت و ساز سه ساله افتتاح شد. این بیمارستان سطح جدیدی از مراقبت‌های بهداشتی و درمانی را برای 180000 نفر ارائه می‌دهد و دارای 360 تختخواب و ده اتاق عمل است.

این ساختمان جدید نسبت به آنچه شما از یک درمانگاه معمولی انتظار دارید، خدمات بیشتری برای ارائه دارد. اتاق بیماران دارای یک محیط راحت و هتل گونه است و بیشتر آنها یک تخته و دارای سرویس بهداشتی و حمام هستند. این باعث می‌شود حریم خصوصی حفظ شود و خطر ابتلا به عفونت به حداقل برسد.

بیماران به تمام دنیای ارتباطات از طریق ترمینال‌های Ascom دسترسی دارند. هر اتاق مجهز به این رابط‌های دیجیتالی فوق‌العاده راحت است.

7

7

مدیریت مناسب بیماران
با هدف جلوگیری از زمان انتظار، بیمارستان طرح جدیدی را در زمینه پذیرش به کار گرفته است که کل فرآیندها را به گونه‌ای انقلابی ساده‌تر کرده است. پذیرش مرکزی کار را برای همه راحت‌تر می‌کند. افراد آنجا اطلاعاتی لازم را ارائه می‌دهند، از داده ها مراقبت می کنند و به افراد کمک می‌کنند تا به محلی که مورد نظر آن ها است برسند. یک تیم متعهد همه روزه از ساعت 6:45 صبح تا 10 شب در اختیار مشتریان قرار دارد.

یک پورتال آنلاین برای ارائه کلیه خدمات مربوط به استعلام، پذیرش، بستری بیماران در بیمارستان و ریکاوری آنها ایجاد شده است. همه این‌ها مبتنی بر آخرین تکنولوژی‌های دیجیتال و دارای یک هدف چند منظور هستند. این پورتال مرکز همه ارتباطات در کل فرآیند پزشکی است. تمام برنامه‌های بیمارستان بر روی پروتکل اینترنت اجرا می‌شوند (All over IP).

هدف این پورتال نزدیک کردن هرچه بیشتر بیماران به بیمارستان است. آنها را می‌توان بلافاصله و به صورت دیجیتالی و با روشی مناسب وارد سیستم مراقبت کرد. پورتال آنلاین امکان برنامه ریزی نوبت‌ها، مدیریت داده‌ها ، تماس با پزشکان و مدیریت و موارد دیگر را ممکن می‌سازد. بیمارستان از آن به عنوان “کانال ارتباطی ممتاز” برای زمان قبل، حین و بعد از مراقبت‌های پزشکی یاد می‌کند.

در تماس بودن با انسا‌ن‌ها به واسطه All over IP

ایده نزدیک بودن به بیماران نقش مهمی را ایفا می‌کند. این فناوری برای بهره مندی بیماران از مزایای موجود است و برای آنها ضرری نخواهد داشت.

Hôpital Riviera-Chlais در همه امور بر جنبه انسانی تأکید دارد. دو واسطه واجد شرایط برای گفتگو با بیماران، بستگان و متخصصان بیمارستان در دسترس هستند. یک اتاق تبادل نظر برای بحث و بررسی فوری و حل و فصل اختلافات موجود است.

در اتاق عمل‌ها اتصالات بی شماری در دیوارها وجود دارد که امکان دسترسی به شبکه را ممکن می‌سازد. دستگاه‌های پزشکی بر اساس تکنولوژی دیجیتال کار می‌کنند. کارکنان از یک سیستم چندرسانه‌ای با صفحه لمسی روی دیوارها استفاده می‌کنند تا همه برنامه‌های کاربردی و همچنین تکنولوژی اتاق عمل را به کار گیرند.

شبکه‌های داده پیشرفته اساس هوشمند‌سازی و دیجیتالی شدن هستند. بیمارستان باید بتواند بیشترین نیازهای فنی را برآورده کند. به همین دلیل تنها راه حل، اجرای زیرساخت‌های سطح بالا و ایمن مناسب بود. دو مرکز داده افزونه مقادیر زیادی از داده‌ها را میزبانی می‌کنند که 20 اتاق کامپیوتر را کنترل می‌کنند و امکان دسترسی به نودهای شبکه محلی را از طریق 65 رک ممکن می‌سازد.

کاملاً قابل اطمینان
پیمانکار عمومی این پروژه یعنی Steiner AG پس از ارزیابی دقیق از تأمین کنندگان احتمالی، تصمیم به همکاری با آر اند ام (R&M) گرفت. ساموئل مایلاردت از Steiner AG می‌گوید: «تأمین کنندگان مختلفی برای حوزه شبکه مورد ارزیابی قرار گرفتند. آر اند ام (R&M) به دلیل شهرت خوبی که داشت انتخاب شد. شریک نصب ما یعنی Bouygues این شرکت را توصیه کرده بود.»
Raphaël Petit-Jean، مدیر برنامه ریزی Bouygues می گوید: «برای چنین پروژه بزرگی من نیاز به شرکایی دارم که بتوانم به طور 100 درصد به آن ها اعتماد کنم. من آر اند ام (R&M) را به عنوان چنین شریکی شناخته ام و در معرفی این شرکت به دیگران درنگ نمی‌کنم.» با توجه به بزرگی پروژه، برنامه ریزان با کارهای هماهنگی گسترده‌ای روبرو شدند. وی می‌گوید:« حتی اگر کوچکترین مشکلی رخ بدهند، به زودی می‌تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود.»

پشتیبانی مداوم در سایت
ساخت و ساز در بهار سال 2015 آغاز شد. نصب و راه‌اندازی بین اواسط سال 2017 تا پایان سال 2018 انجام شد و مدت بیشتری از زمان برنامه‌ریزی طول کشید. تأخیر در برنامه‌ریزی پروژه، تغییر در معماری شبکه فیبر نوری و طراحی ویژه مراکز داده باید مورد توجه می‌گرفت.

افراد مشغول در این پروژه تأیید می‌کنند که آر اند ام (R&M) بهترین پشتیبانی ممکن را در کل مراحل نصب و راه‌اندازی ارائه داد. وقتی تصمیم‌گیری در مورد چالش‌های غیر منتظره اتخاذ می‌شد، کارشناسان آر اند ام (R&M) همیشه در محل پروژه حضور داشتند. تحویل کالا در بخش های مختلف انجام شد. این امر استفاده بهینه از ظرفیت‌های نصب را تضمین کرد و کالا لازم نبود در محیط غبار آلود ساخت و ساز پروژه نگهداری شوند.

Samuel Maillardet با رضایت کامل می‌گوید: «همه کارها عالی انجام شدند. اکنون ما یک شبکه ارتباطی آینده‌نگر داریم.» سرپرست پروژه، Alexia Tournier در انتها می‌گوید: «من از آر اند ام (R&M) به خاطر واکنش سریع به نیازهای ما و کیفیت بالای ارائه محصولات تشکر ویژه‌ای دارم.»

راهکار آر اند ام (R&M)
آر اند ام (R&M) کل زیرساخت شبکه فیبر نوری و مسی را تأمین کرد که شامل موارد زیر بود:
• رک‌ها
• پریزها
• کانکشن ماژول‌های RJ45 نوع Cat. 6A EL
• کابل فیبر نوری OM3
• 700 کیلومتر کابل مسی
• توزیع‌کنندهای برق (PDU)
• سربندی کابل (CT)

7

7

«همه کارها عالی انجام شدند. اکنون ما یک شبکه ارتباطی آینده‌نگر داریم.»
Samuel Maillardet، سرپرست سایت، مسئول مهندسی برق، Steiner AG

7

 

بخوانید: Netscale 120 اکنون با ماژول‌های TAP | ارائه شده توسط آر اند ام (R&M)

امتیاز شما به این مطلب