معرفی POL | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری (قسمت سوم)

pol

pol


 

کسب و کار
POL کارمندان را در دفاتر و خرده فروشی‌ها به هم متصل می‌کند. POL همه سیستم‌ها و فرآیندهای کسب و کار مورد نیاز برای تأمین نیازمندی‌های رو به رشد اتصالات دیجیتال و اطلاعاتی که باید به سرعت هر روزه مدیریت شوند را فراهم می‌کند.

فرودگاه‌ها
فرودگاه‌ها، محیط‌های بزرگ و پیچیده‌ای هستند. آن‌ها باید مجموعه نیازها و توقعات سهامداران و مالکان مختلف را تامین کنند. از طرفی فرودگاه یک بازار بزرگ برای مسافران است، یک مرکز گسترده و متنوع متشکل از هزاران نفر است که نیازمند عملیات فنی پیچیده‌ای برای تعمیر و نگهداری هواپیماها می‌باشد. همه این موارد به ما گوشزد می‌کند که چنین محیطی نیازمند سیستم کابل‌کشی انعطاف‌پذیر و مطمئنی است که عملیات نگهداری آن به راحتی امکان پذیر باشد. POL اتصالات معتبر و قابل اتکایی فراهم می‌کند.

هتل ها، کازینوها، موزه ها و سایر مکان های گردشگری
گردشگران سختگیرترین مشتریان هستند. آن ها انتظار دامنه گسترده ای از خدمات سرگرمی و ارتباطی دارند. آن ها به اطلاعاتی نیاز دارند که هر زمانی که بخواهند و یا لااقل هر زمان که طلب کنند در دسترس باشند. گردشگران طبیعتا توقع دارند به سرعت به نیازهایشان توجه شود و خدمات مربوط به شبکه هر زمان که بخواهند در اختیارشان قرار بگیرد. POL تمامی این نیازها را از طریق یک شبکه برطرف می کند.

دانشگاه ها
دانشگاه ها نیاز به ارائه شبکه های ارتباطی پیشرفته ای دارند که از همکاری در زمان واقعی بین دانشجویان و استادان ، روش های جدید برای تحقیقات، همچنین آموزش الکترونیکی و از راه دور پشتیبانی می‌کنند چرا که دانش آموزان خواستار یک تجربه یادگیری هستند که فراتر از کلاس درس سنتی و محیط آموزش مبتنی بر آزمایشگاه است.

بیمارستان
فناوری POL می‌تواند به بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و تجهیزات بیمارستانی و درمانی در ارائه بهترین خدمات درمانی کمک کند. تشخیص‌ها و فرآیندهای پزشکی بین بیماران، پزشکان و متخصصان اتفاق می‌افتد. POL بین این سه گروه اتصال برقرار می‌کند. پایش وضعیت بیمار، سیستم‌های امنیتی و پرداخت صورتحساب در مراکز درمانی هر 7 روز هفته و به صورت 24 ساعته باید انجام شوند. اینترنت و خدمات سرگرم کننده باید برای بیماران فراهم باشد.

 

امکانات اتصال در محیط کار
استاندارد
از حالت‌های بی‌شماری که وجود دارد، سه امکان در زیر به عنوان حالت‌های پایه برای مباحثه در نظر گرفته شده‌اند. نسخه اول، که به آن استاندارد می‌گویند، کابل‌های سیستم کابل‌کشی افقی را در یک پریز فیبرنوری سربندی می‌کند. ترمینال شبکه نوری (ONT) که رو یا زیر میز قرار دارد به وسیله پچ کوردهای فیبرنوری به هم متصل می‌شوند. در این کاربرد، پچ کورد در یک محیط پیچیده و شلوغ اداری قرار می‌گیرد و در معرض دستکاری قرار دارد. R&M برای این کاربردها پچ کوردهای کم حجم و فشرده را پیشنهاد می‌دهد.

pol 5 1
pol

Active CP
نسخه دومی که R&M تجویز می کند مربوط به نقاط تجمیع (Consolidation point) اکتیو است. در این جا فیبر سیستم کابل کشی افقی در یک یونیورسال باکس(اتصال همگانی یا چند پورت) (U-Box) سربندی می‌شود. U-Box در این جا به عنوان یک توزیع کننده کابل‌کشی منطقه‌ای هم شناخته می‌شود. این یعنی زوج کابل بهم تنیده مسی از U-Box به پریز RJ45 روی میز یا روی دیوار هدایت می‌شود. ONT نزدیک و یا حتی روی U-Box و دور از دسترس اپراتور کار گذاشته می‌شود.

pol 6
pol

پریز چندکاربره

یک نسخه دیگر استفاده از پریزهای چندکاربره است. در این نسخه، پریز چندکاربره در مرکز چند محیط کاری کار گذاشته می شود تا به ONTهای نقاط تجمیع فعال متصل شوند. کابل اتصال سیستم کابل کشی افقی به صورت جداگانه در همان داکت از توزیع‌کننده کف تا پریز چندکاربره کشیده می‌شود. سپس ONTهای محیط پیرامون با پچ کوردهای باریک و فشرده متصل می شوند.

pol 7
pol

 

مطالب مرتبط:

معرفی Passive Optical LAN | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری
معرفی POL | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری (قسمت دوم)

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *