انتقال توان از طریق کابل شبکه (Power over Ethernet) یا PoE

power over ethernet

power over ethernet


PoE

از معایب اصلی یک منبع تغذیه جداگانه عدم انعطاف پذیری و الزامات کابل کشی قابل توجه است. به همین دلیل است که منبع تغذیه از راه دور بر روی شبکه داده (Power over Ethernet (PoE یا (Power over Ethernet Plus (PoEP به طور فزاینده‎‌ای محبوب می شود.
در این روش یک سوئیچ یا یک دستگاه واسط (انژکتور با رنج متوسط) توان را به زوج کابل‌های تعریف شده با یک ولتاژ DC در محدود ولتاژ بسیار پایین 48V منتقل می‌کند. استاندارد IEEE این روش منبع تغذیه را با استانداردهای (802.3af (PoE تا 15 وات و (802.3at (PoEP تا 25 وات تعریف کرده است. توسعه دهندگان بعدی به دنبال ارائه 802.bt هستند که در آن محدوده توان تا 50 الی 100 وات گسترش یافته است (چهار زوج کابل انتقال شبکه یا 4PPoE).
فاکتورهای مهم برای PoE، PoEP و به طور فزاینده ای برای 4PPoE، افزایش دما در کابل به دلیل انتقال توان یا جریان الکتریکی (با مقاومت سیم مسی) و تخریب کانکتور RJ45 به علت جرقه در هنگام جدا شدن از زیر بار هستند.
R&M هردوی این فاکتورها را به طور جزئی تجزیه و تحلیل کرده است. به جز مواردی که به طور خاص مشخص شود، قطعات کابل شرکت آر اند ام (R&M) برای استفاده با PoE، PoEP و برنامه های آینده 4PPoE مناسب هستند. با این حال، برنامه‌ریزی و نصب سیستم کابل‌کشی تأثیر قابل توجهی در تضمین اجرای موفق Power over Ethernet خواهد داشت. برای کمک به مشتریان خود در برنامه‌ریزی و نصب کابل‌کشی با ثبات برای آینده، شرکت آر اند ام (R&M) اطلاعات گسترده و ابزار برنامه‌ریزی مفیدی را ارائه کرده است.

محاسبه‌کننده انتقال توان از طریق کابل شبکه (PoE)

علاوه بر انتخاب مناسب اجزای کابل کشی، برنامه‌ریزی و نصب سیستم کابل‌کشی تأثیر قابل توجهی در تأمین موفقیت پیاده سازی Power over Ethernet خواهد داشت. برای کمک به مشتریان خود در برنامه ریزی و نصب و راه‌اندازی کابل‌کشی مقاوم، شرکت آر اند ام  “PoE Calculator” را توسعه داده است.
این ابزار برنامه‌ریزی به کاربر اجازه می‌دهد شرایط زیست محیطی و نصب و راه اندازی مختلف را شبیه‌سازی کند و حداکثر مجاز طول لینک دائمی را با توجه به استانداردهای ISO و EN محاسبه کند. با تغییر پارامترها در آنالیز “What, if..” این ابزار به تحقق قابل اعتماد سیستم کابل‌کشی مقاوم آینده کمک می کند.
با معرفی پچ کورد با قطر کابل کوچکتر برای برنامه های کاربردی با تراکم بالا، این امر بسیار ضروری است تا نگاهی دقیق به این شرایط داشته باشیم. به همین علت شرکت آر اند ام (R&M) یک افزونه Power over Ethernet برای پچ کوردها ایجاد کرده است. این افزونه ممکن است برای محاسبه دمای دسته‌های کابل که ممکن است در سیستم‌های مدیریت کابل مختلف قرار گیرد، مفید باشد.

 

بخوانید: راهکار کابل کشی جدید اداری R&M بر مبنای IoT

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *