آینده ای نویدبخش با ماژول های PRIME ODF

PRIME ODF

PRIME ODF


ماژول های PRIME برای فریم های توزیع نوری (ODF) مبتنی بر یک سیستم دارای یک خروجی از جلو و دارای تکنولوژی نصب سریع هستند. این ماژول استانداردهای جدیدی را برای اپراتورهای شبکه تعیین کرده است. یک PRIME ODF می‌تواند 5376 اتصال فیبر نوری را در خود جای دهد و فضایی حدود یک سوم متر مربع را اشغال می کند.

محدوده PRIME برای گسترش شبکه انعطاف‌پذیر، فضاهای محدود و سایت هایی با ظرفیت فیبر بالا مناسب است. این موقعیت ها شامل رک‌های خیابانی بالاتر از سطح زمین، POPها، هاب‌ها و زیرزمین‌ها است. مناطق استفاده نیز عبارتند از: ستون فقرات ، حلقه شهر ، شبکه های فیدر و مراکز داده.

تکنسین‌ها برای مونتاژ کردن ماژول‌های PRIME در رک ETSI آر اند ام (R&M) به هیچ ابزاری احتیاج ندارند و بدین ترتیب توزیع کنندگان می‌توانند به سرعت و به صورت خود به خود راه‌اندازی شوند. درجه بالای ماژولار بودن بدان معنی است که برنامه ریزان مجبور نیستند از مفاهیم سخت گیرانه ای برای گسترش استفاده کنند.

این روش این امکان را فراهم می کند که هزینه های سرمایه گذاری قابل کنترل شود. در واقع اپراتورهای شبکه فقط تعداد مشخصی از اجزای مورد نیاز خود را سفارش می دهند (پرداخت هزینه برای آنچه نیاز دارند انجام می‌شود). همچنین تراکم بالای دسته بندی منجر به هزینه کمتری برای هر فیبر یا پورت می‌شود.

 

 

 

ماژول های PRIME از آر اند ام (R&M) استاندارد جدیدی را در بازار FTTH ایجاد کرده است.

توزیع کنندگان را می توان در هر زمانی برای برآورده کردن یک هدف خاص تکمیل کرد یا گسترش داد. این امر تغییر روند و ارتقا را در عملیات ساده‌تر می کند. فرقی نمی کند که زیرساخت ها موجود باشند یا جدید. در واقع این یک راهکار اتصال آینده محور است که دسترسی به شبکه های دائمی را تضمین می کند.

ماژول‌های 3 یا 4 یونیتی PRIME در ترکیب با ساب رک های 3 یونیتی اساس این پلتفرم جدید هستند. ماژول ها با هر دو نوع رک مطابقت دارد: راهکارهای رک ETSI و 19 اینچی. آر اند ام (R&M) دارای یک دامنه مناسب از رک ها برای تاسیسات ETSI است. مدیریت فیبرها و پچ کوردها کاملاً متناسب با پیکربندی های مختلف طراحی شده است. با راهکارهای 19 اینچی، ساب رک های 3 یونیتی می توانند از جلو و عقب پیکربندی شوند. مدیریت پچ کوردها از جلو و از سمت فیبر کاملاً در ماژول PRIME 3 یا 4 یونیتی یکپارچه شده است. تمام ماژول های PRIME را می توان برای برآورده کردن الزامات به طور انعطاف‌پذیر در ساب رک 3 یونیتی تجهیز کرد و بدون نیاز به ابزار خاصی آن را ارتقا داد.

 

برای اطمینان از اینکه تمام نیازهای اپراتورهای شبکه پوشش داده شود ، آر اند ام (R&M) چهار ماژول مختلف PRIME را ارائه کرده است:
1- PRIME-FTU برای سربندی فیبر
2- PRIME FSU برای کابل کشی اسپلایس
3- PRIME FBU برای کابل کشی breakout
4- PRIME FOU برای ذخیره طول اضافی
PRIME-FTU (واحد سربندی فیبر)

 

PRIME-FTU (واحد سربندی فیبر)

این ماژول از نوع پچ/ اسپلایس است با مفهوم مدیریت فیبر کاملاً یکپارچه و دسترسی از جلو به اتصالات.
با فشار آوردن ، اتصالات به آسانی قابل تشخیص و راه‌اندازی هستند. برای تمیز کردن و بازرسی کانکتورها می توان ماژول را بیرون کشید و این کار را به راحتی انجام داد. ظرفیت: حداکثر 48 آداپتور از نوع اتصالات SC ، E-2000TM و LC-D همچنین 96 اتصال اسپلایس.

11

 

PRIME-FSU (واحد اسپلایس فیبر)

این ماژول یک راه حل اسپلایس کابل به کابل است. 24 اسپلایس ANT یا 48 اسپلایس HS در سینی فیبر پایه ذخیره می شود. برای ایجاد ظرفیت فیبر بالاتر تا سه سینی اسپلایس MCM با همان تعداد فیبر را می توان اضافه کرد. ظرفیت: 96 ANT (crimp) یا 192 (HS (shrink

11

 

هر دو ماژول – FTU و FSU دارای ویژگی مسیریابی برای بهبود حرکت فیبر هستند که این باعث می شود از فیبرهای در حین اسپلایسینگ و کار تعمیر و نگهداری محافظت شود. کانال مسیریابی فیبر حامل اسپلایس، از فیبرها در مسیری که به سمت محوطه اسپلایس می‌رود، محافظت می کند و نتیحه آن جابه‌جایی ایمن و ساده فیبرها است.

 

PRIME-FBU (واحد breakout فیبر)

این ماژول برای اتصال ساده کابل های از پیش سربندی شده استفاده می شود. کابل ها بسته به نوع رک (ETSI یا 19 اینچ) از جلو یا عقب مسیریابی شده و به هم متصل می شوند. ظرفیت: بسته به فرمتی که دارند 24 یا 48 فیبر همچنین 24 آداپتور SC ، E-2000TM یا LC-D. برای محفاظت از کابل‌های فن اوت داخل ماژول، این کابل ها با یک تسمه بسته می شوند.

 

11

 

PRIME-FOU (واحد طول اضافی فیبر)

این ماژول برای ذخیره loose tubeها یا پچ کوردهای اضافی استفاده می شود.

 

11

 

حداکثر 5376 اتصال

حداکثر 14 ساب رک PRIME (سه یونیتی) می تواند در یک رک (ETSI PRIME (900 *300*2200 mm جای گیرد. ساب رک های 3 یونیتی ETSI و مولفه های مورد نیاز برای مدیریت پچ کوردها بدون نیاز به ابزار خاصی در رک ETSI مونتاژ می شوند. این امر امکان نصب و ارتقا سریع و انعطاف‌پذیر را فراهم می کند. آر اند ام (R&M) دارای یک سری رک پیشرفته است که متناسب با الزامات انعطاف‌پذیر مشتری طراحی شده است.

11

ظرفیت‌ها:

• حداکثر 384 اتصال فیبر برای هر ساب رک 3 یونتی
• در رک اصلی با راهکار HD ، حداکثر 2688 اتصال با SC ، LC ، E-2000TM
• در رک اصلی با راهکار UHD با LC-D ، حداکثر 5376 اتصال
• برای حالت UHD ، آر اند ام (R&M) توصیه می کند فضای اضافی را برای مدیریت بهینه فیبر در نظر بگیرید.
• در صورت لزوم می توان رک های 300*300*220 را به رک اصلی اضافه کرد

 

 

بخوانید: کابل های فیبر نوری با کیفیت آر اند ام (R&M)

 

 

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب