انتخاب PRIME ODF برای اپراتور XOC اسپانیا

ODF PRIME

ODF PRIME


 

زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه

 

در جولای 2018، یکی از اپراتورهای اصلی زیرساخت بی‌سیم (wireless) مالکیت XOC را از طریق شرکت تابعه خود، Tradia Telecom به دست آورد. Cellnex اخیراً بیشتر از 53000 موقعیت در اروپا داشته و توانسته خدماتی در زمینه محفظه‌های مورد نیاز برای اپراتورهای ارتباطات موبایلی ارائه دهد. این اپراتور خدمات ارتباطی را برای بخش‌های اتصال داده، انتشار سمعی و بصری، شبکه‌های اورژانسی و امنیتی (محافظت عمومی و بازیابی فاجعه یا PPDR)، شهرهای هوشمند و اینترنت اشیاء (IoT) نیز ارائه می‌دهد. با کسب مالکیت XOC کمپانی Cellnex موقعیت خود در بخش اتصالات را تقویت کرده است.

 

اهداف اصلی

یکی از اهداف اصلی پیاده‌سازی یک شبکه مخابراتی فیبر نوری با پهنای باند بالاست که امکان اتصال سایت‌های موجود Generalitat de Catalunya و آژانس‌های مدیریتی را که ممکن است به آن وابسته باشند، ممکن می‌سازد. از طرف دیگر شبکه باید مطابق با شرایط مشخص شده توسط اداره کل رقابت کمسیون اروپا اجرا، تعمیر و نگهداری و مدیریت شود.

توپولوژی شبکه XOC مبتنی بر کابل‌های ستون فقرات متشکل از 96 یا 128 فیبر نوری تک‌حالته (singlemode) است که گره‌های مخابراتی مختلفی را به هم متصل می‌کنند. این کابل‌ها می‌توانند منطقه‌ای با شعاع حداکثر 100 کیلومتر را پوشش دهند. لینک‌های مختلف در توزیع‌کنندگان فیبر نوری خاتمه یافته و تجهیزات انتقال نور و جمع‌آوری IP در این گره‌ها نصب می‌شوند. در شهرداری‌های مختلف که ارائه خدمات لازم است، شبکه توزیع از ستون فقرات یا گره‌ها به کاربران نهایی فرستاده می‌شوند. با توجه به بازاری که شبکه پیاده‌سازی شده در آن تنظیم می‌شود (بازار عمده‌فروشی اپراتورهای مخابراتی با سرویس‌های که دارای دسترسی و ظرفیت بالا هستند) می‌توان تصور کرد که ظرفیت مورد نیاز توزیع‌کنندگان فیبر نوری شرط مهمی برای انتخاب و پذیرش آن‌ها نیست.

ماژول‌های فشرده و همه‌کاره PRIME ODF برای خاتمه زنی فیبرهای نوری مناسب هستند. آن‌ها نصب و راه‌اندازی سریع و ساده را در محیط‌های شفاف و همچنین در مکان‌هایی با تراکم فیبر بالا فراهم می‌سازند. رویکرد سیستم بدون نیاز به ابزار و ماژولار بودن تضمین می‌کند که بتوان زیرساخت‌های شبکه موجود را به‌راحتی ارتقا داد. نصب و راه‌اندازی رک 19 اینچی PRIME از جلو و کاربرد ماژولار قابلیت جدیدی را برای شبکه XOC به ارمغان می‌آورد و از نظر مشتری بسیار ارزشمند است.

 

با کمک R&M با چالش‌های جدید روبرو شوید

Cellnex Telecom برای پیاده‌سازی شبکه‌های مخابراتی فیبر نوری باید با چالش‌های جدیدی روبرو شود. شبکه‌های 5G به پهنای باند بالایی برای انتقال احتیاج دارند و اتصال سایت‌های تلفن همراه با فیبر نوری یک اتفاق معمول در سال‌های آینده خواهد بود. داشتن یک خروجی با ظرفیت انتقال بالا ضروری است تا اپراتورهای تلفن همراه بتوانند مکان‌هایی را برای آنتن‌ها و تجهیزات دسترسی رادیویی خود انتخاب کنند. در این زمینه، امکان دستیابی به یک راهکار فنی جامع، قابل اعتماد و مقیاس‌پذیر از اهمیت ویژه‌ای برای پیاده‌سازی، بهره‌برداری، مدیریت و تعمیر و نگهداری شبکه فیبر نوری پسیو برخوردار است و یک ستون اساسی برای تجاری‌سازی بعد از آن محسوب می‌شود.

Cellnex Telecom به همراه XOC با پشتیبانی شرکای تکنولوژی خود مانند آر اند ام (R&M)، از داشتن راهکارهای سازگار با تکامل تکنولوژی و نیازهای بازار آینده مطمئن هستند و با چالش‌های آینده روبرو خواهند شد.

 

راهکار آر اند ام (R&M)

  • رک‌های 19 و 21 اینچی
  • ODF SCM
  • یونی رک و ایزی ‌رک فیبر نوری
  • Raceway
  • ماژول‌های فیبر نوری HD و پنل یک یونیتی 19 اینچی
  • ODF PRIME 19 اینچی قابل نصب و راه‌اندازی از جلو
  • کابل MiniBreakout SM SC/APC

 

 

XOC Opts for PRIME ODF

 

 

منبع: R&M Website

بخوانید: فروشگاه های Duty Free در ابعاد جدید

امتیاز شما به این مطلب