راهکار جامع R&M inteliPhy برای مدیریت هوشمند زیرساخت‌ها

راهکار جامع R&M inteliphy

راهکار جامع R&M inteliphy


تمام تحلیل‌ها، تشخیص‌ها و رسیدگی‌های اضطراری تنها می‌توانند از طریق چند کلیک کنترل شوند. گرافیک‌ها و آمار موجود می‌تواند به سرعت برای برنامه‌ریزی، نظارت، تجزیه و تحلیل ریسک‌ها و حسابرسی‌ها فراخوانی شوند. به طور کلی محافظت‌ از داده‌ها می‌تواند از این طریق به صورت مطمئن و کاملا به صرفه انجام گیرد.

بهره برداری ایمن از زیرساخت‌های پیچیده

همزمان با افزایش نقش شبکه‌های مدرن اطلاعات، پیچیدگی در زیرساخت‌های فیزیکی مربوط به آن‌ها هم افزایش می‌یابد. بسیاری از مدیران شبکه اطلاعات مربوط به اتصالات و پورت‌های شبکه را در دفترچه‌ها و یا جدول‌های اکسل نگهداری می‌کنند. از معایب اینکار میتوان به سه مورد اشاره کرد:
1- نگهداری دستی داده‌ها کامل و بی‌نقص نیست و در این روش، کیفیت داده‌ها اغلب به یک فرد خاص بستگی دارد
2- در طول زمان درصدی خطا در پورت‌های اکتیو به وجود می‌آید و به فراموشی سپرده می‌شود
3-اکثر از کار افتادگی‌ها را میتوان به خطاهای مربوط به اتصال نسبت داد که دلیل آن مستندات ناقص و عدم کنترل بر روی سایت است

مقیاس‌پذیرو قابل ارتقاء

چگونگی مدیریت و نظارت بر شبکه توسط :R&M inteliphy
این سیستم شامل 5 ماژول است که می‌توانند به‌ راحتی و بر اساس تقاضا مورد استفاده قرار گیرند.

نواحی نظارت شامل سخت‌افزارهای زیر می‌باشند:
1- تگ‌های RFID برای اتصالات
2- نوارهای حسگر برای پچ‌پنل‌ها
3- آنالایزر برای رک‌های شبکه

نواحی مدیریت شامل موارد زیر است:
1- سرور مدیریت R&M inteliphy
2- کاربران وب یا گوشی هوشمند
اطلاعاتی مانند نوع و وظایف کانکشن‌ها در برچسب RFID ذخیره می‌شوند. محافظ مجهز به تگ RFID بر روی تمام پچ‌کوردهای مسی و فیبرنوری R&M فیکس می‌شود. نصب این محافظ بر روی پچ‌کوردها به صورت ماژولار بوده و زمان زیادی از شما نمی‌گیرد.

سیستم R&M inteliphy فراتر از زیرساخت‌های پسیو شبکه

نوارهای حسگر، اطلاعات ذخیره شده بر روی هر تگ RFID را می‌خوانند. LED ها حالت عملیاتی پورت‌ها را نشان می‌دهند و مشخص می‌کنند که کجا به اتصال نیاز است. این نوارها بدون هیچ ابزاری بر روی پچ‌پنل‌های سازگار R&M چفت می‌شوند. آنالایزر از طریق سرور با نوارهای حسگر ارتباط برقرار می‌کند و تمام پورت‌های دارای نوار حسگر را از طریق کابل‌های bus کنترل می‌کند. همچنین از طریق LAN یا اینترنت به سرور متصل می‌شود. یک تحلیلگر می‌تواند سیگنال یک رک تنها و یا چندین رک را به طور همزمان کنترل کند. نمایشگرهای اضافی می‌تواند به هر رک افزوده شود که می‌تواند نوتیفیکیشن‌های هشداردهنده و دستورالعمل‌های اتصال را دقیقا در جایی که تکنسین‌ها به آن‌ها احتیاج دارند، نشان دهد.

 

 

R&M inteliPhy

 

 

 

به کارگیری استاندارها در مدیریت خودکار زیرساخت‎‌ها

آیا اطلاعات بیشتری درخصوص زیرساخت‌های پسیو، علاوه بر اطلاعات مربوط به راهبری شبکه نیاز است؟
جواب این سوال مثبت است. با استفاده از R&M inteliphy، اطلاعات دیجیتال از سوی پچ‌پنل‌ها می‌آید. بنابراین تمام اطلاعات تنها با یک کلیک در دسترس خواهند بود. اطلاعاتی در مورد تمام کابل‌ها و اتصالات (وضعیت هر کانکشن و وضعیت قرار گیری پورت‌ها) یک سرور مرکزی می‌داند که کل شبکه چگونه کار می‌کند. موقعیت پورت‌های آزاد را می‌داند، درنتیجه خطاها را می‌یابد و جایی که نیاز به متصل شدن دارد را سریعا به تکنسین‌ها اطلاع می‌دهد، بنابراین به برنامه‌ریزی برای انجام تغییرات لازم کمک کرده و بر اجرای صحیح آن‌ها نظارت خواهد داشت.
سیستم R&M inteliphy مسیرهای بهینه کابل و طول لینک‌ها را با استفاده از سیستم‌های اطلاعات ژئوگرافیک، نقشه‌های سایت یا طبقات محاسبه می‌کند و همچنین طرح‌های شبکه، رک‌ها، اتاق‌های کامپیوتر و شبکه‌های کمپانی را بصورت سه بعدی نشان می‌دهد. R&M inteliphy دستورات کاری را با یک ترتیب منطقی آماده می‌کند و به همراه لیست تجهیزات مورد نیاز، برچسب‌ها و… از طریق ایمیل یا تلفن هوشمند به تکنسین‌های شبکه منتقل می‌کند. سیگنال‌های نوری در نوارهای حسگر نشان می‌دهد که کدام کابل باید به کدام پورت متصل شود. پیشرفت کار دائما در این سیستم تحت نظارت است و امکان خطا در آن وجود نخواهد داشت.

تسلطی هوشمندانه روی تمام کارها

مدیریت خودکار شبکه به کمک R&M inteliphy، کارآمد خواهد بود. با استفاده از آن مدیران و ادمین‌ها به سرعت در هرکاری مهارت کافی پیدا می‌کنند.
• پیچیده‌ترین کابل‌کشی‌ها با هزاران اتصال در یک مرکز داده کاملا کنترل شده خواهد بود و مستندات همواره به روز خواهند شد
• این سیستم همچنین بدون حظور فیزیکی شبکه‌های بزرگ در ساختمان‌های چندگانه و مکان‌های مختلف را از دور مدیریت می‌کند
•ریسک‌ها به سرعت تشخیص داده شده و باعث افزایش کارایی دیتاسنتر می‌شوند
• در این سیستم رابط کاربری مستقیما ساز و کارهای لازم را به صورت اتوماتیک از کاربر دریافت می‌کنند و موجب صرفه جویی در وقت متخصصین IT و پاسخگویی به سوالات احتمالی شود.

R&M هرگز شما را تنها نمی‌گذارد

کاربران R&M inteliphy از زمان طرح ریزی برای مدیریت زیرساخت تا عملیات روزانه سیستم AIM پشتیبانی جامع از جانب شرکت R&M خواهند شد. شرکای تجاری آموزش دیده و دارای تصدیق از شرکت R&M، حمایت‌های سطح اول را در سایت و در حداکثر زمان یک ساعته ارائه می‌کنند. مرکز متخصصین R&M inteliphy در دفتر مرکزی R&M پاسخگوی نیازهای سطح دوم هستند. سازمان خدمات جهانی تضمین می‌کند، که کاربران از تمامی مزایای سیستم R&M inteliphy در تمام طول عمر خود بهره ببرند.

منبع: R&M Website

بخوانید: همیلتون همیشه از سیستم کابل کشی R&M استفاده میکند

امتیاز شما به این مطلب