چشم انداز بازار جهانی از دیدگاه R&M (قسمت اول) | شبکه‌های کامپیوتری

Computer Networks

Computer Networks


 

زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

شبکه‌های کامپیوتری

 

آنتن‌های شبکه 5G به اندازه کافی

در حوزه شبکه های عمومی، گسترش شبکه های 5G تلفن همراه هنوز خیلی مورد توجه قرار نگرفته است. اریکسون پیش بینی کرده است تا پایان سال 2024، 5G به بیش از 40 درصد از جمعیت جهان برسد. با توجه به این، بازار مصرف کننده در ابتدا از 1.5 میلیارد اتصال استفاده خواهد کرد. علاوه بر این، اتصلات cellular میلیاردها دستگاه IoT نیز وجود دارد.

از دیدگاه آر اند ام (R&M)، بسیار مهم است که آنتن های 5G که در حال حاضر احداث شده اند، به شبکه متصل باشند. Andreas Rüsseler مدیر بازاریابی در این مورد توضیح می‌دهد: «با 5G، انتظار می رود که انتقال داده ها تقریبا به طور آنی انجام شود. با توجه به نیازهای فیزیکی، این به فواصل کوتاه و پهنای باند بسیار بالا بستگی دارد. با توجه به الزامات فیزیکی، این موضوع به فواصل کوتاه و پهنای باند بسیار بالا بستگی دارد. تنها با یک شبکه به هم پیوسته و یکپارچه از آنتن‌ها در شبکه‌های قوی فیبر نوری، می توانند شرایط لازم را برای انتقال اطلاعات بدون تاخیر داشته باشند».

 

 

 

5G network

 

 

 

 

قدرت انتقال بالا برای فراهم آوردن توان محاسباتی در هر کجا مورد نیاز است. این امکان وجود ندارد که ماشین‌های، ربات‌ها یا ماشین‌های خودران بدون نیاز به انتقال اطلاعات آنی کار کنند. اطلاعاتی که یک وسیله نقلیه خودران تولید می‌کند تقریباً به اندازه اطلاعاتی است که 3000 نفر تولید می کنند. در آینده، شبکه‌ها باید بتوانند از پس این حجم از داده‌ها برآیند. Andreas Rüsseler ادعا می‌کند: «اگر اپراتورهای شبکه بخواهند مسیر مناسب را برای 5G تنظیم کنند، اکنون باید زیرساخت‌های فیبر نوری را در برنامه ریزی هر آنتن بگنجانند».

فیبر به خانه (FTTH) – از شهر تا کشور

آر اند ام انتظار دارد که ترند فیبر به خانه (FTTH) در سال 2019 به پایداری رسیده و تثبیت می‌شود. در برخی از شهرهای بزرگ، برخی از کشورهای خاورمیانه، بالتیک و خاور دور، بازار تا حدی در حال اشباع شدن است. در پنج کشور، نرخ پوشش FTTH به بیش از 90٪ می‌رسد. با این حال مراحل توسعه ادامه می‌یابند و شبکه‌های فیبر نوری در مناطق روستایی نیز گسترش خواهند یافت.

Andreas Rüsseler می‌گوید:

«در برخی از کشورهای صنعتی و بسیار پیشرفته مانند آلمان، تقاضاهایی در مناطق روستایی وجود دارد. توسعه در این مناطق نیز به لطف حمایت دولت در حال پیش رفتن است.». در بازارهای در حال ظهور، شهرها و ارائه دهندگان محلی به طور فزاینده ای در حال سرمایه گذاری بر روی FTTH هستند. آر اند ام با توجه به تجریبات بین المللی خود می‌داند امروزه هنگامی که صحبت از برنامه‌های FTTH می‌شود، صنعت ارتباطات بیشتر از هر زمان دیگری با مسئله بازگشت سرمایه مواجه است. هر چه تقاضای بازار برای FTTH بالاتر باشد، سریع تر این جریان باید تنظیم شود. آر اند ام (R&M) به عنوان یک پیشرو در این زمینه به دنبال تمرکز بیشتر بر روی کابل کشی در فضای باز است.

 

با کابل کشی در فضای باز، تقاضای FTTH در مناطق روستایی می‌تواند با سرعت بیشتری به جلو حرکت کند. در این صورت هزینه‌ای برای کابل کشی زیرزمینی به همراه دارد و نیاز به تلاش کمتری برای برنامه‌ریزی دارد. Andreas Rüsseler در ادامه می‌افزاید: «محصولات جدید برای مصارف در فضای باز، کابل کشی را از طریق دکل‌ها فراهم می‌کنند و باعث می‌شوند ساختمان‌ها در برابر شرایط آب و هوایی و سایر موارد ایمن‌تر و مقاوم‌تر باشند. برخی از محصولات بسیار مقاوم و قابل انعطاف در بازار موجود است. مانند کابل‌های مسطح و خودکفای آر اند ام (R&M)».

مدیر بازاریابی آر اند ام (R&M) بدون هیچ شکی می گوید:

«تمایل به یک شیوه زندگی دیجیتال و زمان انتقال در میکرو ثانیه، تقاضا برای FTTH و در پی آن تقاضا برای 5G را منجر می‌شود. ترافیک اینترنت در شبکه های ثابت تا سال 2021 دو برابر خواهد شد در حالی‌که در شبکه‌های تلفن همراه چهار برابر می‌شود. شبکه‌های تلفن همراه و ثابت باید در آینده برای کنار آمدن با این حجم از داده‌ها با هم کار کنند. حاملان همچنان به سرمایه گذاری برای همگرایی شبکه‌های تلفن همراه، FTTH، شبکه های محلی، IoT و راهکارهای ابر ادامه خواهند داد».

آر اند ام (R&M) با راهکارهای کامل کابل کشی، و به کمک برنامه ریزی و ده‌ها سال تجربه در تمامی بخش‌های بازار از این رویکرد پشتیبانی می‌کند.

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نماینده رسمی آر اند ام (R&M) در ایران، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

 

منبع: R&M Website

بخوانید: چشم انداز بازار جهانی از دیدگاه R&M (قسمت دوم) | سمت و سوی مراکز داده

 

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *