زیرساخت مناسب شبکه (R&M) در دنیای ورزش

شبکه R&M

شبکه R&M


شبکه R&M

زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه 

 

خلیج کولون جواهری در دنیای ورزش

هنگ‌کنگ در حال احداث پارک ورزشی کای‌تاک در خلیج کولون است که شامل یک ورزشگاه بزرگ صدفی و پوسته‌ای مروارید شکل است. این مرکز ورزشی به مساحت 28 هکتار مرکزی فراتر از یک مکان ورزشی جذاب و خیره‌کننده است. به طوری که صد شرکت از سراسر جهان در تکمیل این پروژه بزرگ مشارکت دارند که یکی از آن‌ها R&M است. دولت هنگ‌کنگ پارک ورزشی کای‌تاک را مهم‌ترین سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های ورزشی در دهه‌های اخیر نامیده است که برای ارتقای سلامت و رفاه شهروندان در نظر گرفته شده است. پس از تکمیل، پارک ورزشی کای‌تاک با مساحت 28 هکتار، این مجموعه بزرگ‌ترین مکان ورزشی در هنگ‌کنگ خواهد بود که عموم مردم قادر به استفاده از آن خواهند بود.

طیف وسیعی از امکانات پیشرفته در قالب شعار «ورزش برای همه» و پرورش استعدادهای درخشان ورزشی جوان برای آینده در این مرکز ورزشی قرار خواهند گرفت. دولت هنگ‌کنگ در نظر دارد شرایط را به گونه‌ای مهیا کند تا فرصت‌های بیشتری برای دانش‌آموزان و ورزشکاران برتر برای شرکت در مسابقات به وجود آیند. موارد یاد شده از اهداف اصلی این پروژه هستند.

این پارک ورزشی که میزبان مسابقات بزرگ ملی و بین‌المللی خواهد بود، افتخار این شهر خواهد بود و منظره چشم‌نوازی برای ساکنان این شهر به‌وجود خواهد آورد. لازم به توضیح است که دولت هنگ‌کنگ در نظر دارد تا سال 2025، زمانی‌که هنگ‌کنگ به‌همراه گوانگدونگ و ماکائو میزبان بازی‌های ملی خواهد بود این پروژه را تکمیل کند.

همچنین، برای دولت هنگ‌کنگ این مساله اهمیت زیادی دارد که یک پارک چشم‌نواز برای همه ساکنان در محل فرودگاه سابق احداث کند. به طوری که مردم بتوانند در آن قدم بزنند، اوقات فراغت خود را بگذرانند، به کنسرت‌ها بروند و انواع مختلف تفریحات سالم را تجربه کنند. بنابر گفته‌های مسئولان این پروژه، پارک ورزشی کای‌تاک شور و اشتیاق را برای ساکنان این شهر به‌وجود خواهد آورد و نه تنها به آن‌ها اجازه می‌دهد تندرستی خود را حفظ کنند، بلکه اجازه می‌دهد اوقات فراغت خود را در این مکان سپری کنند و تعامل اجتماعی مثبت و سازنده‌ای با یکدیگر داشته باشند. همچنین، برنامه‌ریزان از یک پروژه فرعی دیگر که واحد شهری (urban oasis) نام دارد سخن به میان آورده‌اند که به نیازهای مختلف مردم و ورزشکاران حرفه‌ای و آماتور پاسخ خواهد داد.

زیرساختهای مناسب شبکه (R&M)

دولت هنگ‌هنگ طرح جامع پروژه احداث پارک ورزشی کای‌تاک را در سال 2019 میلادی تصویب و به مرحله اجرا در آورد و در نظر دارد به مدت 20 سال به مدیریت آن بپردازد. این پروژه بر مبنای قرارداد طراحی-ساخت-و-عملیات (Design-Build-and-Operate Agreement) به شرکت‌های برنده مناقصه‌ها واگذار شد. علاوه بر چالش‌های معماری مرتبط با ساخت‌وساز و تدارکات، پیاده‌سازی زیرساخت‌های با کیفیت و مناسب از چالش‌های بزرگ این پروژه بودند. به طوری که برنامه‌ریزان به‌دنبال راه‌حل‌های باکیفیت برای مدیریت ترافیک داده‌ها، ارتباطات سیار و ثابت و تامین امنیت زیرساخت‌ها بودند.

 

یکی از الزامات مهمی که برنامه‌ریزان شهری در هنگام استقرار مرکزداده این مرکز ورزشی تاکید خاصی روی آن داشتند، شبکه‌ای قابل اعتماد و با عملکرد بالا بود که توانایی مدیریت حجم سنگینی از ترافیک داده این مرکز ورزشی را داشته باشند. به بیان دقیق‌تر، ارائه‌دهندگان باید بر مبنای راه‌حل‌هایی قابل اعتماد فرآیند کابل‌کشی فضای باز و داخلی، اتصالات ساختمان و مراکز داده را انجام می‌دادند.

ویژگی‌های فنی پارک ورزشی کای‌تاک

 

– فضای چند منظوره برای انجام بازی‌های راگبی، فوتبال، مسابقات ورزشی، کنسرت‌ها و رویدادها، فضایی با توانایی میزبانی 50000 تماشاگر

– مرکز ورزشی سرپوشیده با فضایی که توانایی میزبانی 10000 تماشاگر را دارد.

– زمین ورزش همگانی با فضایی که توانایی میزبانی از 5000 تماشاگر را دارد.

– هشت هکتار زمین عمومی با طراحی چشم‌انداز برای انجام فعالیت‌های ورزشی و تفریحی که از آن جمله باید به مسیرهای دوچرخه‌سواری، مسیرهای پیاده‌روی، مناطق تای‌چی و چمن‌های باز اشاره کرد که بودجه‌ای بالغ بر 29.9 میلیارد دلار HK (3.6 میلیارد CHF) برای احداث آن تخصیص داده شده است.

راه‌حل همه کاره برای شبکه‌ها

R&M در تعامل با شریک توزیع محلی S-PLUX و بر مبنای یک راه‌حل چندمنظوره در سال 2019 کار روی بخش‌‌های فنی و شبکه این مرکز بزرگ را آغاز کرد و توانست در زمان کوتاهی نظرمساعد برنامه‌ریزان را جلب کند. راه‌حل ابداعی R&M اجازه داد تا برنامه‌ریزان بتوانند تمام خدمات مربوط به نصب تجهیزات را در قالب یک راه‌حل یکپارچه و واحد پیاده‌سازی کنند.

راه‌حل همه‌کاره در درجه اول شامل کابل‌کشی با تراکم بالا برای شبکه محلی و مرکزداده بود. R&M از محفظه‌های راهروی سرد و پچ‌پانل‌های مبتنی بر خانواده Netscale در این زمینه استفاده کرد و علاوه بر این، مجموعه اقداماتی در ارتباط با محافظت از کابل‌ها و پچ‌پنل‌ها انجام داد. R&M در این پروژه از پلت‌فرم توزیع VS برای کابل‌کشی یکپارچه مخابرات بهره برود و پشتیبانی فنی قدرتمندی ارائه کرد تا برنامه‌ریزان دغدغه خاصی نداشته باشند.

مدیریت دیجیتال

صدها شرکت از سراسر جهان و 3000 عضو تیم در این پروژه مشارکت دارند. برنامه‌ریزان 60000 هزار طرح را به آن‌ها عرضه کردند. کنت ما، مدیر طراحی و ساخت در Kai Tak Sports Park Ltd.، در یک نشست تخصصی گفت: «هیچ کتابچه راهنما برای اجرای پروژه‌ای با این بزرگی و پیچیدگی وجود ندارد». با این حال، برای غلبه بر پیچیدگی‌ها، شرکت او از ابزارها و فرآیندهای دیجیتال مبتنی بر مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) استفاده کرد. برای پروژه پارک ورزشی کای‌تاک، تیم پروژه از openBIM و طراحی و ساخت مجازی (VDC) سرنام Virtual Design and Construction بهره برد.

از دیگر ابزارهای دیجیتال مهمی که در این پروژه مورد استفاده قرار گرفتند باید به ابزار طراحی برای ساخت و مونتاژ (DfMA) سرنام Design for Manufacture and Assembly و ابزار ماژولار یکپارچه مکانیکی برق و لوله‌کشی یکپارچه (MiMEP) سرنام Modular Integrated Mechanical Electrical and Plumbing، اسکن لیزری و فتوگرامتری اشاره کرد. همه این ابزارها در قالب پلت‌فرم محیط داده اشتراکی CDE سرنام Common Data Environment یکپارچه و هماهنگ شدند تا روند انجام پروژه سریع‌تر شود و پیمانکاران بدون مشکل قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر باشند.

چرا R&M؟

– راه‌حل جامع:

– داده، صدا، امنیت

– تراکم بالا

– کابل‌کشی در فضای باز و داخلی

– مکانیزم‌های حفاظتی قابل استفاده در فضای باز، سامانه امنیتی

– قابل اعتماد، پایدار و با عملکرد بالا

شبکه

– سفارشی‌سازی

– شریک محلی، توزیع کننده، قابلیت عرضه، پشتیبانی تخصصی

 

بهترین ابزار

کنت ما مدیر طراحی و ساخت در ارتباط با ساخت و ساز یک پروژه دیجیتالی بزرگ در این مقیاس می‌گوید: «برای انجام یک کار خوب، یک صنعتگر به بهترین ابزارها نیاز دارد». انجمن مدیریت اطلاعات دارایی‌ها و محیط‌ هنگ‌کنگ (HKABAEIMA) بر این باور است که انجام موفقیت‌آمیز این پروژه در نوع خود ستودنی است. به طوری که در مارس 2022، جوایز مهم openBIM/openGIS هنگ‌کنگ را به این پروژه اهدا کرد. R&M با تامین مواد اولیه مرتبط با کابل‌کشی و زیرساخت مرکزداده نقش مهمی در موفقیت مدیریت این پروژه دیجیتال داشت. به طوری که کنت ما و تیمش توانستند یک شبکه داده‌ای و ارتباطی کارآمد با امنیت بالا را به شکل یکپارچه و پایدار پیاده‌سازی کنند.

آماده تحویل در هر زمان

یکی از جنبه‌های مهم برای مشتری این بود که R&M در طول همه‌گیری کووید قادر به ارائه خدمات بود. جالب آن‌که R&M تمام تلاش خود را انجام داد تا هزینه‌ها بیش از اندازه افزایش پیدا نکنند و همچنین هزینه خدمات و لجستیک در طول انجام پروژه فراتر از حد انتظار نرود.

موفقیت این پروژه موقعیت و جایگاه R&M در بازار منطقه آسیا و اقیانوسیه را تثبیت کرد. R&M به‌عنوان یک ارائه‌دهنده راه‌حل‌های زیرساختی پروژه محور و مشتری مدار تمرکزش بر پیاده‌سازی شبکه‌های داده و مراکزداده برجسته است. شعب R&M در چین، سنگاپور و استرالیا پذیرای متخصصان حرفه‌ای این صنعت هستند. لازم به توضیح است که دو کارخانه R&M در چین مولفه‌های زیرساختی مهمی را برای منطقه تولید و عرضه می‌کنند.

راه حل شبکه R&M

راه‌حل شبکه با تراکم بالا و قابل استفاده در فضای باز و داخلی بر مبنای فیبرنوری ساختاریافته و کابل‌های مسی برای انتقال داده‌ها، صدا و تامین امنیت.

فیبر:

– کابل فیبرنوری فضای باز و داخلی محافظت شده: 364.6 کیلومتر OS2، نوع خشک

– 605 کیلومتر کابل فیبرنوری داخلی: OM4 و OS2

– راه‌حل ورودی ساختمان: جعبه پولاریس (Polaris)

مس:

– کابل مسی داخلی 2500 کیلومتر از نوع Cat. 6A U/UTP

– قابلیت اتصال: 32000 هزار ماژول Cat. 6A/UEL در قالب راه‌حل زیرساختی کارآمد برای مرکزداده ماژولار سفارشی‌سازی شده برای PSR، SSR:

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *