راهکار RFID در واگن‌ های قطار

 

به عنوان مثال، در راه آهن، اطلاعات مربوط به موجودی کالاها، برای فعالیت های ایمن و کارآمد بسیار مهم است. فناوری RFID می تواند با اسکن واگن های ریلی یا لوکوموتیو، از جمله قطعات گسسته مانند چرخ ها، محورها و درها، از این امر پشتیبانی کند. برای دستیابی به این هدف، برچسب های RFID که در هر دو طرف لوکوموتیو یا واگن ها قرار می گیرند و اطلاعاتی در مورد هویت و مکان آن ها ارایه می دهند. این اطلاعات به طور گسترده در برنامه های کاربردی برای پشتیبانی از مدیریت دارایی، بهبود ایمنی، ساده سازی عملیات و افزایش رضایت مشتری مورد استفاده قرار می گیرد.

RFID، یک فناوری بی سیم، متشکل از قرائتگرها و ترانسپوندرها است که با نرم افزار تجزیه و تحلیل و پردازش داده ها ترکیب شده است. این فناوری بی سیم، واگن های ریلی و لوکوموتیو با برچسب RFID را قادر می سازد تا سریع و کارآمد شناسایی و مکان یابی شوند. این اطلاعات برای اهداف مختلفی از جمله مدیریت دارایی، بهره برداری و نگهداری راه آهن و ردیابی موقعیت مکانی قطار در اختیار بهره برداران راه آهن قرار می گیرد. پس از آن اپراتورها می توانند اطلاعات مفید و به موقع در مورد وضعیت قطار را به مشتریان و مسافران گزارش دهند. این داده ها اپراتورها را قادر می سازد تا مدیریت دارایی و تهیه بلیط را بهینه کنند و هزینه ها را کاهش دهند.

فناوری

از آنجا که بیشتر دارایی های ریلی در معرض آب و هوا هستند، برچسب های RFID برای کاربردهای راه آهن باید از نظر زیست محیطی مقاوم باشند. به طور معمول، آن ها به هیچ وجه به تعمیر و نگهداری احتیاج ندارند. آن ها باید برای مقاومت در برابر عوامل محیطی مانند دما، رطوبت، ضربه و لرزش طراحی شوند.

ریدرهای ثابت RFID برای نصب روی دستگاه های کنار جاده، ایستگاه ها یا کانکس های نگهداری مناسب هستند. آن ها می توانند برچسب ها را با سرعت بالا بخوانند. RFID در برنامه های ریلی به ویژه برای حمل و نقل بین المللی بار بسیار ارزشمند است زیرا این فناوری از تبادل الکترونیکی داده پشتیبانی می کند. در مقایسه با سایر فناوری ها، RFID سرعت اسکن بالاتری را ارایه می دهد و ادغام آن در سیستم های خودکار راحت تر است.

شناسایی خودرو

شناسایی خودرو رایج ترین کاربرد برای فناوری RFID در ریل است. به عنوان مثال، راه آهن هند از برچسب های RFID برای ردیابی واگن ها و لوکوموتیوهای خود استفاده می کند. راه آهن هند قصد دارد با ردیابی حرکات قطارهای باری خود از ایستگاه های مرزی در کل شبکه ریلی، استفاده از این فناوری را برای افزایش کارایی بیشتر گسترش دهد.

مدیریت دارایی ریلی

لوکوموتیوها و سایر وسایل نقلیه برای اطمینان از در دسترس بودن و ایمنی دارایی به نظارت دایمی و نگهداری مکرر نیاز دارند. بسیاری از اپراتورهای راه آهن همچنین مسئول حفظ وضعیت شبکه ریلی هستند. این هزینه زیادی را شامل می شود.

RFID به اپراتورها این امکان را می دهد تا از طریق نگهداری پیشگیرانه و مبتنی بر شرایط ، کارایی را بهبود بخشند (و در نتیجه به کاهش هزینه ها کمک می کنند). برچسب ها به اپراتورها اجازه می دهند داده های تولید شده توسط پیکربندی واگن های داخل قطار را جمع آوری کنند. این داده ها می توانند با سیستم های دیگری مانند سیستم های بازرسی مسیر یا سیستم های مدیریت ادغام شوند.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *