راهکار های موثر RFID برای کمک به کنترل اپیدمی کرونا

 

در این دوره مراکز بهداشتی به کانون انتقال ویروس ها تبدیل شده و زندگی نجات دهندگان در معرض تهدیدات بالقوه ای قرار گرفته است. در این چالش، به درمان بدون تماس نیازداریم و RFID کلید دیجیتالی حل این مسئله است.
فن‌آوری RFID به ما کمک می‌کند گسترش ویروس را از طریق داده‌ های touchless و سیستم‌های مدیریت دارایی کنترل کنیم. این راهکار ها به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های پزشکی این امکان را می‌ دهد تا یک زنجیره تامین قوی و کارآمد بدست آورند. با ایجاد چالش‌های یک بیماری همه‌ گیر که در حال پیشرفت است، اتخاذ راهکارهای RFID در بخش مراقبت‌های بهداشتی اهمیت و فوریت بالایی را به دست می‌آورد .

 

روش‌های مفید فن‌آوری RFID در کمک به بخش مراقبت‌های بهداشتی:

 

• کمک به رعایت فاصله اجتماعی کارکنان

نمایش گرافیکی حرکت پرسنل در نرم افزارهای کاربردی ، نظارت مستقیم بر وضعیت تردد را توسط ناظر امکان پذیر می کند. این امر به حفظ فاصله اجتماعی لازم کمک می‌کند که پیش‌نیاز کنترل گسترش این ویروس مرگبار است . ریدرهای همراه یا قابل‌ حمل نیز به پزشکان و کارکنان بهداشتی کمک می‌کند تا از فاصله ایمن اطلاعات فرد مورد نظر را بررسی کرده و به صورت دیجیتالی ثبت کنند.

• پی‌گیری وضعیت بیمار و کارکنان

مچ بندهای RFID به شناسایی و ردیابی بیماران ، پزشکان ، مراقبین و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی کمک می کند. مچ بندهای RFID ضد آب ، مقاوم در برابر مواد شیمیایی و غیرقابل دست کاری هستند. هر مچ بند RFID دارای یک شناسه منحصر به فرد است که پایگاه داده ی شخص را تهیه می کند. دسته بندی مچ بندها از نظر رنگی ، تمایز جسمی مشخصی را بین بیماران و متخصصان مراقبت های بهداشتی ایجاد می کند ، مانند انواع بیمار ، COVID و غیر COVID که در پرونده فعلی تشکیل داده اند. همچنین مچ بندها می توانند متخصصان مراقبت های بهداشتی را که برای انجام وظایف خاص در این بخش ها تعیین شده اند ، ردیابی کنند تا از آلودگی جلوگیری کنند. این امر به مراکز بهداشتی درمانی برای مدیریت موثر و اقدامات احتیاطی لازم کمک می کند.

• جلوگیری ازورود کارکنان آلوده

بیمارستان یا منطقه تعیین شده را می توان از طریق نقشه برداری جغرافیایی به چند منطقه تقسیم کرد و در صورت تخلف در عبور و مرور یا با قرارگیری بیش از ظرفیت مجاز کارکنان در مجاورت یکدیگر برای مناطق مستعد، سیستم می تواند به ناظر هشدار دهد. ریدرهای ثابت نصب شده در نقاط ورود / خروج بخش های درمان COVID ، ICU و همچنین در اتاق ها به عنوان یک ایست بازرسی عمل می کند تا رفت و آمد بازدید کنندگان ، بیماران و کادر پزشکی را از داخل و خارج شناسایی و ثبت کند.

• محافظت از زنجیره های تأمین بهداشتی

این فناوری نه تنها باعث افزایش دید و نظارت بر دارایی ها می شود، بلکه با محدود کردن تماس فیزیکی برای اهداف مدیریتی و بهداشتی، با اسکن جداگانه هر فرد، از متخصصان مراقبت های بهداشتی محافظت می کند. برخلاف فناوری بارکد، با قرار گیری در فاصله مورد نظر از برچسب های تعبیه شده RFID ، این فن آوری داده های کاملی از دارایی های متعدد را به طور همزمان و با سرعت بالا فراهم می کند.

در زیر مثال هایی از موارد بهداشتی که می توانند با استفاده از فناوری RFID ردیابی و کنترل شوند آورده شده است:

– دستگاه های بهداشتی: برچسب گذاری دستگاه های مراقبت های بهداشتی از جمله سیستم های نظارت بر بیمار، ونتیلاتورها و غیره با برچسب های RFID از پیش رمزگذاری شده به نظارت حرکت این دستگاه ها در بین بخش های غیر بحرانی و حیاتی ، COVID در شرایط فعلی کمک می کند.
– لباسشویی بیمارستان: اطمینان از استریل شدن لباس های بیمار، کادر درمان ، رخت خواب بیمار و… بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی در همه ی زمان ها، اهمیت ویژه ای دارد ، خصوصاً برای جلوگیری از شیوع بیماری های بسیار عفونی مانند COVID-19. برچسب های RFID برای ردیابی لباس ها و ملحفه فوق العاده کاربردی است و در مدیریت موثر این بخش به صورت مستقیم بسیار مفید عمل می کند.
– موجودی انبار: نظارت بر محصولات انبار و ردیابی اطلاعات مربوط به نحوه حمل و نقل مواد غذایی یا سایر کالاها ، به ویژه در هنگام شیوع بیماری ، بسیار مهم است. این اسکن می تواند اطلاعاتی مانند محل تهیه کالا و اینکه این محصول چند بار توسط کارمندان لمس شده و یا مورد استفاده قرار گرفته است را فراهم نماید.

• استریل سازی تجهیزات

فرآیند استریل کردن یکی از اقدامات مهم مراکز بهداشتی درمانی برای دور نگه داشتن میکروارگانیسم ها است. استریل سازی گاما ، مراقبت های بهداشتی را قادر می سازد تا با دانستن زمان تحویل تجهیزات و استفاده از آنها، زمان استریل سازی مجدد را بدرستی مدیریت کند.

• ارایه یک سیستم کاربرپسند

سیستم نرم‌افزاری کاربردی RFID و نرم‌افزار واسط به عنوان اساس سیستم پی‌گیری و ردیابی دارایی ها ، قوانین و الزامات تسهیلات مراقبت‌های بهداشتی را در یک فضای کاری کاربر پسند ارایه می‌دهند. در واقع با ارسال پیام ها، هشدارها و درخواست‌های هر حرکت غیر مجاز، به عنوان یک ابزار گزارش دهی جهت مدیریت بیماران و دارایی‌های مرکز درمانی در زمان‌های بحرانی بسیار موثرعمل می‌کنند.

امتیاز شما به این مطلب