زیرساخت هوشمند برای شبکه و مراکزداده

smart network

smart network


 

مانند بسیاری از سرویس های دیگر، لایه اینترنت اشیا از معماری شبکه هوشمند می تواند در داخل یا از طریق cloud پیکربندی شود. همانطور که اغلب اتفاق می افتد، برای مراکز داده اطمینان حاصل کردن از کارآمد بودن تولید، اهمیت زیادی دارد. وقتی نوبت به اینترنت اشیا می رسد، هرکسی که بخواهد منحصراً در داخل و در سرورهای داخلی کار کند، مزایای مهمی را از دست می دهد. این تجربه R&M است.

مزایای اینترنت اشیا در صورت امکان پیکربندی و تطبیق آن، قطعاً افزایش می یابد. اصل سادگی، شفافیت و قابل فهم بودن شکست ناپذیر است.

اما منظور از «ساده» چیست و چه چیزی مزایا را افزایش می دهد؟

R&M پیش بینی می کند که در آینده این، قدم به داخل cloud خواهد بود. همه تصور می کنند که سخت افزار اینترنت اشیا قادر به اتصال به cloud است. در اینجا، یک رابط مناسب و یکنواخت، کارها را درست می کند. اینجا جایی است که مسئولان لایه های اینترنت اشیا را پیکربندی، تجسم و نظارت می کنند. این جایی است که آنها به روزرسانی ها، ممیزی ها و موارد دیگر را سازمان می دهند. نصب بر روی سرویس گیرنده ها و کتابخانه های داخلی منسوخ می شود.

یک مقایسه

دستگاه های دیجیتال در یک خانه هوشمند که اجزای اینترنت اشیا در یک مرکز داده هستند، می توانند به راحتی در فضای ابری ادغام شوند و با استفاده از تبلت ها به طور مرکزی پیکربندی و کار کنند.

مزایا

فرآیندهای خود توضیحی، موانع ورود کم، پذیرش سریع. همه چیز ساده تر است.

امنیت و عملکرد

توسعه یک راهکار cloud مبتنی بر شبکه های هوشمند، نشان می دهد که چه چیزی (در این روش) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

همراه با عملکرد بصری یک رابط، امنیت ضروری است. اما نیازی نیست که امنیت پیچیده باشد زیرا بسیاری استانداردهای باز آزمایش شده وجود دارد. این استانداردها شامل TLS و سایر استانداردهای باز، فناوری امنیتی برای معاملات بانکی آنلاین و کارت اعتباری است.

بارها و بارها، این صنعت مفاهیم حفاظت انحصاری را بر اساس اعتبار «امنیت از طریق پنهان کاری» نشان می دهد. به طور مشابه ، ارایه دهندگان مرکز داده باید احتیاط کنند که هیچ ارایه دهنده ای متعهد به یک روش خاص در استانداردهای باز و پروتکل ها نباشد چون سیستم ها را محدود می کند و می تواند منجر به باز ماندن شکاف های امنیتی برای مدتی طولانی شود.

سرانجام، عملکرد باید در نظر گرفته شود. ثابت می شود که سیستم های مدیریتی دست و پا گیر هستند و از چیزی که انتظار داریم کاربرد کمتری دارند. به نظر می رسد بازگشت به استاندارد های ساده و باز، مانند HTTP / HTTPS و MQTT، امری بدیهی است. دو استدلال دیگر نشان دهنده سودمندی رویکرد cloud است: انعطاف پذیری و تمرکز. یک سیستم عامل ابری (cloud) به دلیل انعطاف پذیری می تواند به سرعت سایر وظایف DCIM مانند ردیابی دارایی یا برنامه ریزی MAC را ادغام کند. اپراتورها می توانند با استفاده از شبکه های هوشمند چندین مرکزداده یا مراکزداده غیرمتمرکز لبه، در فضای ابری متمرکز شوند.

اصل سادگی، شفافیت و قابل فهم بودن شکست ناپذیر است.

بخوانید : راهکار مراکز داده مبتنی بر Edge

R&M

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *