یک Splice Closure مناسب برای هر موقعیت!

Splice Closure

Splice Closure


 

شبکه‌های فیبر نوری نیاز اساسی به splice closure ها دارند. صرف‌نظر از اینکه نوع آن‌ها شبکه ستون فقرات، دسترسی یا توزیع محلی باشد، splice closure ها باید خصوصیاتی متناسب با هرکدام از آن‌ها داشته باشد.

مسائل سرنوشت‌ساز  (Splice Closure)

برخی از مشخصات splice closureها شامل ظرفیت splice، انعطاف‌پذیری و سرعت نصب و راه‌اندازی می‌شوند. معیارهای دیگر عبارتند از تکنولوژی، یک سیستم مدیریت فیبرنوری و نسبت عملکرد به هزینه سرمایه‌گذاری. جنبه مهم دیگر این است که یک splice closure تقریباً چه مدت زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بعید است که یک نوع splice closure خاص با استاندارد وجود داشته باشد که همه نیازها را برآورده سازد و بهترین عملکرد را برای همه رده‌ها داشته باشد. به همین دلیل آر اند ام (R&M) مجموعه متنوعی از splice closure را در سرتاسر جهان دارد. مجموعه‌ای از splice closureهای استاندارد گرفته تا SYNO dome closure قابل سفارش با یک مهر و موم کننده ژلی خلاقانه. این یعنی آر اند ام (R&M) splice closureهایی بی‌نقص برای هر نوع نقطه توزیع ارائه می‌دهد.
آر اند ام (R&M) با نیازهای بخش مخابرات کاملاً آشناست و چندین دهه در این زمینه تجربه کسب کرده است. این دانش همراه با بازخورد مشتریان برای توسعه نسل جدید splice closureها به کار رفته است.

 

آزمایش در اتاق‌هایی با شرایط محیطی مخصوص

نوسانات دمایی بر پلاستیک‌ها و پلمپ‌ها در طول زمان فشار وارد می‌کنند و باعث آسیب رساندن به مواد سازنده آن‌ها می‌شوند. به همین دلیل آر اند ام (R&M) انواع مختلفی از splice closure ها را ارائه می‌دهد که در اتاق‌های مخصوصی آزمایش شده اند. در این اتاق‌ها آیتم‌ها بیولوژیکی مختلفی در شرایط آب و هوایی متفاوت مورد آزمایش قرار می‌گیرند. در این روش تست نشت هم انجام می‌شود و استحکام قطعات از این نظر در بلندمدت تضمین می‌شود. مهارت تولید، کیفیت محصول و مواد، همه و همه با هم کمک می‌کنند تا splice closure های آر اند ام (R&M) برای بیشتر از 30 سال کاملاً قابل استفاده باقی بمانند.

 

نگاهی اجمالی به انواع splice closures های ارائه شده توسط آر اند ام (R&M)

 

اهمیت انواع درجه حفاظت یا IP چیست؟

دانستن مشخصات در مورد انواع درجه حافظت IP برای کاربران این امکان را فراهم می‌کند که اطلاعاتی در مورد مقاومت در برابر نشت محفظه کسب کنند. بقیه تست‌های مربوطه در دمای اتاق و مطابق با استاندارد انجام می‌شود. به همین دلیل همواره باید به خاطر داشته باشید که درجه حفاظت یا IP، شاخص قابل‌اعتمادی به‌منظور سنجش محافطت در برابر نشت برای محفظه‌هایی که قرار است برای یک مدت طولانی در فضای بیرونی استفاده شوند، نیست. در نتیجه جزئیات در مورد انواع درجه حفاظت IP برای splice closureهایی که در زهکش‌ها و هواکش‌ها استفاده می شوند، مناسب نیست.
عدد اول یعنی 6 به این معنا است که دارای محفظه با قابلیت محافظت در برابر گرد و غبار است و عدد دوم به این معنا است که آن‌ها برای غوطه‌وری در آب مناسب هستند. حد استاندارد مورد نیاز برای عمق و مدت زمان غوطه‌وری در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد. با این‌حال محفظه‌هایی با درجه IP68 همیشه بهتر از محفظه‌های با درجه IP67 هستند.
محصولات بدون مشخصه عمق و مدت زمان غوطه‌وری نمی‌توانند با یکدیگر مقایسه شوند. کاربران همیشه باید از سازندگان در مورد جزئیات مرتبط سؤال کنند تا از انتخاب خود مطمئن باشند. از یک Splice Closure چه انتظاراتی دارید؟

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *