کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت هفتم

ردیابی سیلندرها و کپسول‌های گاز
این راهکار به مدیریت و یکپارچه سازی فرآیند تولید، انبارداری و توزیع کمک قابل توجهی می کند. زیرا هر سیلندر گاز که با استفاده از تگ‌های آر اف آی دی (RFID) لیبل گذاری می‌شود، داده های ذخیره شده در هر کدام از تگ‌ها به صورت خودکار خوانده شده و وارد سیستم می شوند. استفاده از تگ‌های RFID در این روش، از خطاهای انسانی به دلیل دست خط‌های ناخوانا جلوگیری می کند. این اتوماسیون به افزایش دقت کلی کمک می کند، به کارگیری کارآمد از تجهیزات را ممکن می سازد، امکان گردش سریع تر موجودی را فراهم می‌کند، کارایی و ایمنی مشتری را افزایش می دهد، تلفات سیلندرها را کاهش داده و تجربه خوبی را برای مشتری به ارمغان می آورد.

 

در این راهکار اطلاعات مربوط به محتویات هر یک از سیلندرهای گاز شناسایی می‌شوند. همچنین مشتریان از اطلاعاتی مانند تعداد سیلندرها، موقعیت آن ها برخوردار می شوند و می توانند در زمینه مدیریت بازده، محاسبات تلفات و مسائل امنیتی، مدل سازی دینامیکی، سوء عملکرد و خرابی تجهیزات و نحوه رفع آنها، ردیابی محصول، فراخوانی و مدیریت تعمیر و نگهداری آن‌ها اطلاعات مفیدی کسب کنند که باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها می‌شود.

Gas Cylinder Trackingشرکت The Tag Factory برای این راهکار Cylinder Tag را معرفی کرده است که در شکل زیر آن را مشاهده می کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تگ می توانید بر روی تصویر آن کلیک کنید.

 

مدیریت دام
در اقتصاد جهانی، نگرانی های مربوط به سلامت حیوانات و پتانسیل آن ها برای ایجاد جرقه تحریم های تجاری، شناسایی حیوانات با استفاده از فناوری RFID را تبدیل به یک نیاز حیاتی کرده است. توانایی ردیابی زنجیره تولید مواد غذایی با استفده از تگ‌های آر اف آی دی (RFID)، ابزار ارزشمندی را به منظور کنترل و جلوگیری از گسترش بیماری در اختیار آژانس‌های سلامتی بین المللی و ملی قرار می دهد. همچنین تولید کنندگان می توانند بررسی کنند که محصولات صادراتی مشکلی نداشته باشند. مثلاً حیوانات در معرض بیماری‌های عفونی قرار نگرفته باشند یا دارو و مکمل غذایی خاصی استفاده نکرده باشند. شناسایی دام و حیوانات چالش های منحصر به فردی را برای ارائه دهندگان فناوری ایجاد کرده است. بیشتر برنامه های کاربردی ردیابی تجهیزات نیاز دارند محصولات را تحت کنترل انسان در خطوط مونتاژ، انبارها و کامیون ها نگه دارند. این مسئله در مواردی که لازم است مطالعات زیست محیطی بر روی دام و حیوانات وحشی دارای تگ RFID انجام شود، محدودیت هایی را به همراه دارد. چراکه این حیوانات در محیط آزاد هستند و بین فضاهای مختلف در حال جا به جایی می باشند.

 Livestock Management

 

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نمایده رسمی شرکت The Tag Factory در ایران، پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه راهکارهای مختلف RIFD خواهد بود. با ما تماس بگیرید.
لینک تماس با ما

 

توصیه می‌کنیم قسمت‌های قبلی این مطلب را که در مورد کاربرد تگ‌های آر اف آی دی (RFID) در حوزه‌های مختلف است، ازطریق لینک‌های زیر مطالعه بفرمایید:

کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت اول
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت دوم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت سوم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت چهارم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت پنجم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت ششم

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *