سوئیس‌کام (Swisscom): اتصالات متنوع شبکه با R&Mfoxs ODF

Swisscom

Swisscom


 

Hansjörg Weimer، مدیر فنی و سرپرست پروژه ارزیابی ODF در Swisscom (Switzerland) AG از وضعیت اولیه می‌گوید:

«امروز ما وقتی یک توزیع کننده را در یک دفتر مرکزی نصب می‌کنیم، با نیازهای خاص یک نصب اولیه مواجه هستیم. اما نمی دانیم که چه الزامات جدیدی در آینده به وجود خواهد آمد.»

برای مثال ممکن است کابل‌های Breakout اضافی، بعدها مورد استفاده قرار گیرند. یا اینکه ممکن است نیاز باشد که فیبرها در آینده به یکدیگر متصل شوند. و یا برای یک سرویس جدید، یک splitters اضافی، برای یک یا چند فیبر نصب شود.

از آنجایی که آینده غیرقابل پیش‌بینی است، برنامه‌ریزان سوئیس‌کام (Swisscom) و تیم‌های مونتاژ، به دنبال انعطاف پذیری بیشتری هستند. آن‌ها می خواهند در هر زمانی که لازم باشد، قادر به گسترش و یا سازماندهی مجدد توزیع کننده های فیبر نوری در شبکه اصلی به هر اندازه که مورد نیاز است باشند. Hansjörg Weimer توضیح می دهد:

«برای ما ماژولار بودن به این معنی است که ما امروز یک چارچوب توزیع کننده را تهیه کرده و بخشی از آن را سر هم ‌کنیم و پس از آن هر زمان که نیاز داشته باشیم، بتوانیم دیگر Sub Rack ها و پلاگین ها را به آن اضافه کنیم. و این چیزی است که به سادگی توزیع کننده‌های قدیمی قابل پیاده سازی نیست.»

به همین دلیل سوئیس‌کام به دنبال نسل جدیدی از توزیع‌کننده‌ها برای دفاتر اصلی خود بود. این کمپانی در نظر داشت که از یک ساختار تا حد ممکن ساده استفاده کند که قابلیت انطباق با حال و آینده را داشته باشد و در عین حال کم هزینه باشد. این ساختار باید به گونه‌ای باشد که تمامی انواع شبکه بتواند به راحتی در آن پیاده‌سازی شود.

شبکه هسته ای یعنی ستون فقرات (Backbone) تمامی خدمات سوئیس‌کام، تقریبا به طور انحصاری از کابل‌کشی فیبر نوری تشکیل شده است و قدمتی بیش از 30 سال دارد. این زیرساخت های فیبر نوری در آینده نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود. مشتریان کسب و کار، مراکز داده، شبکه های تلفن همراه، دفاتر اداری از راه دور و شبکه های دسترسی در حال رشد سوئیس‌کام (Swisscom) مانند FTTH، FTTS، FTTB و غیره به طور فزاینده ای به این شبکه هسته‌ای اضافه می‌شوند. و این گسترش شبکه باید به گونه ای تضمین شود تا سوئیس‌کام بتواند سرعت انتقال داده‌های پهنای باند را در فواصل طولانی، در هر مکان و زمانی تضمین کند.

Swisscom2

در جستجوی یک پلت فرم توزیع جدید ماژولار، سوئیس‌کام (Swisscom) تنها به توصیف فنی، کاتالوگ خدمات و قیمت ها اکتفا نکرد. از تعداد زیادی از سهامداران این شرکت خواسته شد تا نیازهای خود را تعریف کنند و که مشخصات فنی بر اساس این نیازها ایجاد شود. سوئیس‌کام (Swisscom) برای تست محصولات مناسب از چندین تامین کننده دو ماه زمان صرف کرد.

هزینه بهینه برای Portها

تجهیز R&Mfoxs ODF در معاینه کلی تجاری و فنی مطابق با مشخصات فنی، هزینه‌ها و نتایج آزمایش عملی، بیشترین امتیاز را کسب کرد. این به معنی دو تغییر اساسی برای سوئیس‌کام (Swisscom) است:

• اول، انعطاف پذیری، زیرا R&Mfoxs ODF امکانات بیشتری را از لحاظ انتخاب کانکتور و ماژول ارائه می‌دهد.
• دوم، با هزينه هاي پايين در هر Port ، در نهایت مشتريان به قیمت مطلوبی دست خواهند یافت.

سرانجام گروه ارتباطات راه دور تصمیم گرفت از R&Mfoxs ODF استفاده کند، سوئیس‌کام (Swisscom) و R&M (آر اند ام) آماده یک تغییر اساسی شدند. بعضی از اجزاء نیز متناسب با نیازهای های سوئیس‌کام (Swisscom) سازگار و استاندارد شده است.

R&M (آر اند ام) فرآیندهای سفارش و لجستیک مخصوص به این پروژه را تعریف کرد. رک‌ها و ماژول‌ها نیز در هر زمانی که مورد نیاز باشند به سرعت تحویل داده می‌شوند. علاوه بر این، R&M (آر اند ام) جلسات آموزشی هم ارائه می‌دهد و دستورالعمل نصب و همچنین اسناد دیگر را نیز در کنار آن آماده می‌کند. نصب کنندگان می‌توانند اسناد دیجیتالی را با استفاده از کدهای QR در رک‌ها فراخوانی کنند.

این یک طرح بلند مدت است که تجهیز بیش از 900 سایت در سراسر سوئیس با R&Mfoxs ODF در پی خواهد داشت. این توزیع کننده‌ها برای چندین دهه می‌توانند بدون هیچ مشکلی کار کنند. نصب و راه‌اندازی این پروژه در تابستان سال 2018 آغاز شده است.

بخوانید: کمپانی Etisalat و نقش اساسی آن در گسترش شبکه FTTH | کمک R&M چیست؟

امتیاز شما به این مطلب