انجمن بین المللی BICSI چیست؟

انجمن-بین-المللی-BICSI-چیست؟

انجمن-بین-المللی-BICSI-چیست؟


BICSI مخفف کلمه International Building Counselling Services International است. انجمن بین المللی BICSI یک انجمن حرفه ای است که به عنوان سازمان توسعه استاندارد مبتنی بر اجماع ANSI معتبر، استانداردها و دستورالعمل هایی را برای استفاده در طراحی، نصب و تلفیق فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) ایجاد می کند. این انجمن در حال حاضر به بیش از 26000 عضو فعال، ارایه خدمت می کند. همچنین به عنوان منبع معتبر دنیای اتصال شناخه شده است. دفتر مرکزی آن در تامپا ، فلوریدا ، ایالات متحده آمریکا است و تقریبا در 100 کشور عضویت دارد.

استانداردهای BICSI با استفاده از مهارت بیش از 500 متخصص جهانی در زمینه های مختلف صنعت بروز دنیا و براساس شیوه های فعلی در تمام سیستم های دارای طیف ICT، از جمله صدا، داده، IoT، ESS و FLS، سیستم های دارای قابلیت IP و مراکز داده، در بستر شبكه های مبتني بر كابل های زوج مسي، فيبر نوری و همچنين شبکه های ارتباطی بي سيم ارایه می شود.

انجمن بین المللی نام برده شده بستر خدمات آموزشی و استانداردهای برنامه‌های آموزشی را فراهم می‌کند.

استانداردهای BICSI همچنین با ارگان های مربوط با نوشتن کدها و استانداردها در سراسر جهان در ارتباط است و به جامعه ICT در ارایه محصولات، سیستم ها و خدمات ایمن، کارآمد برای تأمین نیازهای امروز و فردا کمک می کند.

 

ستاره های موجود در نقشه زیر نشان می دهد که در حال حاضر از استانداردهای BICSI در چه نقاطی از کره زمین استفاده می شود.

انجمن BICSI انواع مختلفی از عضویت را برای تأمین نیازهای شما از جمله فردی، دانشجویی و شرکت ها ارایه می دهد. بعلاوه، می توانید با ثبت ‌نام در کلاس درس مجازی از BICSI، مهارت‌های  cabling ICT خود را افزایش دهید. BICSI اغلب دوره‌های آموزشی  به کلاس مجازی (VCT)  تبدیل کرده ‌است تا به این صورت نیازهای آموزشی همه را برآورده کند.

استانداردهای انجمن BICSI با همراهی ICT:

IEEE: پیام را تعریف کرده و مشخصات را انتقال می دهد.

ISO/IEC & TIA : رسانه انتقال را تعیین کرده و مشخصات سیستم تعریف می کند.

BICSI: با استفاده از رسانه انتقال نحوه طراحی راه حل ها را برای سیستم مشخص می کند.

خدماتی که BICSI با همراهی انجمن ICT در اختیار همگان قرار می دهند:

اطلاعات فنی

  • استانداردهای صنعت بین المللی پذیرفته شده
  • انتشارات و نشریات فنی

توسعه حرفه ای

  • مدارک شناسایی جهانی
  • آموزش طراحی ، نصب و مدیریت پروژه ICT

دسترسی به انجمن های محلی و جهانی ICT

  • همایش ها و نمایشگاه های آموزشی
  • شبکه حرفه ای

آشنایی با بخشهای جامعه ICT

در ابتدا ، تلاش BICSI به سمت طراحی زیرساخت های ارتباط محلی بود ، که نمونه آن را در معتبرترین ثبت نام کننده توزیع ارتباطات ثبت شده به نام (RCDD) و دایره المعارف راهنمای روشهای توزیع ارتباطات تلفنی (TDMM) می دانیم.

سپس انجمن یک برنامه آموزشی را در عمل نصب کابل کشی اضافه کرد. برنامه ای که به گفته افراد داخل خود سازمان ، حتی با توجه به استانداردهای بلند پروازانه BICSI نیز بسیار موفق بوده است. اکنون این دفترچه راهنما ، دوره اعتبارسنجی و برنامه کارگاه های مخصوص به خود را دارد.

چشمگیرترین فعالیت BICSI در عرصه بین المللی بوده است. تا چند سال پیش ، تنها کشوری که در خارج از ایالات متحده به عنوان منطقه BICSI نمایندگی می کرد و حق عضویت در هیئت مدیره خود را داشت کانادا بود. امروز حضور آن را می توان در اروپا ، استرالیا ، کارائیب ، مکزیک ، برزیل و خاور دور به وضوح مشاهده کرد.

گسترش بین المللی BICSI ، اگرچه بدون هیچ گونه مانعی نبوده است ، اما انجمن بین المللی BICSI با ایجاد مجموعه ای از استانداردهای کابل کشی هماهنگ ، مفاهیم طراحی و شیوه های نصب که به نفع زیرساخت های اطلاعاتی جهانی است و به آن کمک می کند، بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

BICSI همه این کارها را با مشاهده دقیق روند صنعت کابل کشی ، برنامه ریزی دقیق برنامه خود برای همکاری با آنها و مدیریت هوشمندانه امور مالی خود انجام داده است.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *