چگونه یک شبکه فیبر نوری خانگی 10G ایجاد کنیم؟

Fiber Network

Fiber Network


شبکه فیبر نوری

با ارزیابی نیازها شروع کنید

تقریباً همه چیز در حال حاضر به یک شبکه سریع و قابل اطمینان متکی است که منجر به ایجاد ترافیک فوق‌العاده و برنامه های کاربردی در حال اجرای متعددی در شبکه‌ها می‌شود و با سرعت زیادی رشد می‌کند. راه‌اندازی شبکه فیبر نوری خانگی 10G ازدحام شبکه را در زمان‌های شلوغ از بین می‌برد و بهره وری شما را بهبود می‌بخشد. برنامه ریزی بهتر قبل از راه‌اندازی به منظور تضمین شبکه شما، می‌تواند نیازهای کسب و کار شما را برآورده سازد. شما باید چند سؤال از خود بپرسید، از جمله اینکه چه تعداد کامپیوتر، چاپگر و سایر لوازم جانبی به شبکه شما متصل خواهند شد؟ شما چقدر پوشش بی سیم در موقعیت خود نیاز خواهید داشت؟ چه نوع دستگاه‌های موبایل می‌خواهند به شبکه شما دسترسی داشته باشند؟

 

10g home network4

چه چیزی برای ایجاد شبکه فیبر نوری خانگی 10G لازم است؟

اترنت 10G انتشار و اشتراک فایل‌ها را در طول شبکه محلی بسیار سریع‌تر از قبل ممکن می‌کند و استاندارد 10GBASE-T به دلیل مصرف انرژی پایین و سازگاری با زیرساخت‌های موجود، به جریان اصلی در بخش مصرف کننده تبدیل شده است.

 

10g home ethernet network

برای ساخت یک شبکه فیبر نوری خانگی 10G، چند جزء ضروری هستند: کور سوئیچ‌های 10G، سوئیچ های دسترسی با uplink های 10G و کارت‌های رابط شبکه 10G برای سرورها و دستگاه های ذخیره‌سازی.

 

کابل کشی 10G باید چگونه باشد؟

 

10g copper fiber

 

ارتقاء شبکه موجود 1G به 10G می‌تواند ساده باشد. از آنجا که سوئیچ‌های 10G از 10GBASE-T پشتیبانی می‌کنند، شما می توانید از کابل شبکه RJ45 برای اتصال سوئیچ 10G با سرورها، ذخیره سازها و سوئیچ‌های دیگر خود استفاده کنید. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که از کابل شبکه Cat.6A به جای Cat.5e و Cat.6 یا ماژول‌های SFP+ 10GBASE-T را با مصرف برق 2/5 وات و حداکثر فاصله 30 متری انتخاب کنید.

 

10g home ethernet network2

 

برای سوئیچ 10G که از +10G SFP پشتیبانی می کند، اگر از دستگاه هایی با پورت +10G SFP استفاده می کنید، باید از این پورت ها استفاده کنید یا اینکه شما نیاز به یک اتصال 10G به سوئیچ های دیگر در طول 100 متر دارید. پورت‌های +SFP مانند پورت‌های SFP بر روی سوئیچ‌های گیگابیت به نظر می رسند اما اکنون 10 گیکابیت را اجرا می‌کنند. برای سرورها یا دستگاه های ذخیره‌سازی با پورت های +10G SFP  یک روش مقرون به صرفه استفاده از کابل‌های مسی با کانکتورهای +SFP در هر دو طرف هستند که با طول‌های متفاوت وجود دارند.

برای اتصال سوئیچ‌ها با فاصله بیش از 100 متر از یکدیگر، یک جفت ماژول +SFP کابل فیبر نوری منطبق با آن مورد نیاز هستند.

 

بخوانید: کانکتورهای APC یا UPC | کدام‌یک را انتخاب کنیم؟

امتیاز شما به این مطلب