All Over IP در هوشمند سازی ساختمان‌ها

All Over IP

All Over IP


All over IP به چه معنی است؟

بر خلاف سیستم‌های field bus که قبلاً در دسترس بودند‌، All over IP امکان توسعه بهتری را برای ساختمان‌های هوشمند فراهم می‌کند. مزایای All over IP به ویژه در ساختمان‌ها و کارخانه‌های بزرگ گسترش خواهد یافت. این چیزی است که آر اند ام (R&M) از محقق شدن آن مطمئن است.

All over IP به این معنی است که کلیه دستگاه‌های به کار رفته در تکنولوژی و مدیریت ساختمان به طور یکسان و بدون وجود مانعی در میسر آنها، از طریق پروتکل اینترنت/ اترنت (Ethernet/IP) ارتباط برقرار می‌کنند و شبکه داده محلی (LAN) اساس ارتباطات فیزیکی را تشکیل می دهد. اینترنت و ابر می توانند یکپارچه شوند. Power over Ethernet یا PoE از ایجاد مشکل برای منبع تغذیه جلوگیری می‌کند و برق نیز از طریق کابل های داده به دستگاه های نهایی منتقل می‌شود که یک راهکار کارآمد و ارزان است.

4

نقاط قوت All over IP

سرمایه گذاری: دستگاه‌ها و سیستم‌هایی که با تکنولوژی Ethernet/IP کار می‌کنند، نسبتاً ارزان هستند. رقابت، استانداردهای ساده و تولید انبوه هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد. استانداردهای باز و نرم افزارهای بدون مجوز و رایگان، کار مهندسی را ساده می‌کند.

اتصالات: دستگاه‌ها و شبکه‌های آی پی (IP) به همان زبان «end to end» صحبت می‌کنند و نیازی به «ترجمه» بین سرور، سیستم عامل‌ها (به عنوان مثال با gatewayها)، کابل و دستگاه نهایی ندارند. آنها به‌راحتی با رابط استاندارد RJ45 ارتباط برقرار می‌کنند که کار نصب، راه اندازی و نگهداری را ساده می‌کند.

عملکرد: Ethernet/IP داده‌های پیچیده و مقادیر زیادی از داده‌ها را سریعتر از سیستم‌های field bus منتقل می‌کند و امکان جمع آوری و توزیع داده‌ها از کل شبکه را فراهم می‌کند. یک سیستم زیست محیطی دیجیتالی و سازگار با اینترنت برای همه برنامه‌های کاربردی در ساختمان وجود دارد.

مقیاس پذیری: ساختمان‌ها می‌توانند به طور سرتاسری به اینترنت متصل باشند و به طور دیجیتالی کنترل شوند. نسخه فعلی پروتکل اینترنت یعنی نسخه 6 (IPv6) به صورت تئوری می تواند حدود 1500 آدرس آی پی (IP)را در هر متر مربع تخصیص دهد. در اجرا هیچ محدودیتی برای تعداد دستگاه‌هایی که می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند وجود ندارد.

امنیت: توپولوژی ستاره‌ای شکل، تعداد نقاط اتصال را کاهش می‌دهد و به شبکه‌های IP قابلیت اطمینان بیشتری می‌دهد. کنترل دسترسی و اقدامات احراز هویت گنجانیده شده در IP‌، امنیت اتوماسیون ساختمان را بهبود می‌بخشد.

افزونه‌ها: به دلیل در دسترس بودن داده‌ها از اجزای مختلف، برنامه‌های کاربردی جدید می‌توانند توسعه یابند و ادمین‌ها می‌توانند همه آن‌ها را با یک کلیک موس یکپارچه سازند.
سازگار با آینده: IEEE در حال حاضر مشغول تولید نسل بعدی تکنولوژی انتقال با Single Pair Ethernet یا SPE است. SPE هزینه های اتصال و همچنین اندازه را کاهش می دهد و برای اتوماسیون ساختمان مناسب است. با این وجود قرار نیست جایگزین راهکارهای موجود شود بلکه آنها را گسترش می دهد. SPE برای اتصال تعداد زیادی سنسور کوچک و محرک مناسب خواهد بود.

4

چشم انداز آر اند ام (R&M)

با راهکارهای All-over-IP، تحقق ساختمان‌های هوشمند ارزان‌تر از راهکارهای معمولی خواهد شد. دلیل این امر ماهیت Ethernet/IP و کابل کشی شبکه محلی (LAN) است.
All over IP امکان نصب و راه‌اندازی انعطاف‌پذیر، جهانی و ساده را فراهم می‌کند. این بدان معناست که ما با این راهکار به چشم انداز یک ساختمان اکولوژیکی، اقتصادی، مناسب و ایمن نزدیک و نزدیکتر می‌شویم. در طولانی مدت، اتوماسیون ساختمان هوشمند به بخشی جدایی ناپذیر از اینترنت اشیاء (IoT) تبدیل می‌شود.

 4

کاری که آر اند ام (R&M) برای شما انجام می دهد

آر اند ام (R&M) در زمینه Ethernet/IP در ساختمان‌ها، فضای اداری و تأسیسات در مقیاس بزرگ مانند کارخانه‌ها و فرودگاه‌ها تجربه زیادی دارد.

این شرکت قبلاً برای مفاهیم جدید کابل کشی مانند Passive Optical LAN (POLAN) و سقف دیجیتال راهکارهایی را در محدوده خود آزمایش کرده است.

سیستم کابل کشی ماژولار R&Mfreenet یک راهکار جامع با کیفیت بالا برای هر نوع برنامه کاربردی و پروژه‌ای ارائه می‌دهد. این سیستم کابل کشی عمومی است و هر دو روش‌ انتقال فعلی و آینده را به کار می‌گیرد. اجزای R&Mfreenet (از خانواده کانکتورهای منحصربه‌فرد گرفته تا کل سیستم‌های کابل کشی مسی و فیبر نوری ساختمان) متناسب با یکدیگر و به گونه ای طراحی شده اند که همیشه به صورت سازگار کار کنند.

بخوانید: نقش ICT در حوزه های مختلف چیست؟

امتیاز شما به این مطلب