هوش مصنوعی (AI) برای شبکه ها

AI

AI


هوش مصنوعی

آخرین پیش بینی‌ها نشان دهنده رشد چشمگیر ترافیک داده‌های اینترنتی در طولانی مدت است. در سه سال آینده، در جهان داده‌های زیادی انتقال داده خواهند شد که به اندازه کل داده‌های منتقل شده در 30 سال گذشته هستند و با توجه به پیش بینی‌های سیسکو، بیش از 28 میلیارد دستگاه با کابل و رادیو شبکه می‌شوند.

به زودی ما شاهد خودروهای خودران، خطوط تولید کاملاً اتوماتیک و شهرهای هوشمند خواهیم بود. همه آنها از برنامه‌های کاربردی و سیستم های بی شمار دیجیتالی استفاده می‌کنند که اتصالات و نظارت آنها باید ایمن و بی‌خطر باشد.

بازار مرکز داده برای انطباق با این وضعیت آماده است. تعداد مراکز داده با ظرفیت بالا در حال افزایش است. تعداد بی‌شماری از مراکز داده لبه (edge data centerها) در حال راه‌اندازی در لبه فضای ابری هستند. زیرساخت‌های اتاق کامپیوترها باید بیشتر متراکم شوند. هزاران هزار سرور و صدها هزار و حتی میلیون‌ها کابل‌، فیبر شیشه‌ای و اتصالات باید در آن‌ها جای داده شوند.

مردم نیاز به کمک دارند!

از چنین سناریوهایی می‌توان نتیجه گرفت که پیچیدگی و پویایی زیرساخت ها به ابعادی می‌رسد که مردم دیگر نمی توانند بدون کمک مصنوعی آنها را مدیریت کنند.

در حال حاضر قابل پیش بینی است که مدیریت خودکار زیرساخت AIM باید بیشتر توسعه یابد. همانطور که می‌دانیم، امروزه یک مثال در این زمینه استفاده از R&MinteliPhyاست که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. مراحل تکاملی AIM در آینده نیز از هوش مصنوعی (AI) استفاده خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که بتوانیم زیرساخت های خود را کنترل کنیم.

هر سازمانی با استفاده از هوش مصنوعی (AI)، به طور مستقل اتصالات را، از مرکز داده گرفته تا دورترین نقطه یک شهر هوشمند، مدیریت می‌کند و به صورت مقرون به صرفه، کارآمد و متناسب با نیازها مدیریت خواهد کرد.

هوش مصنوعی (AI) می‌تواند موارد خاصی را از یافته‌های به دست آمده در نظارت و یادگیری ماشین پیش بینی کند. به عنوان مثال، کجا و کی کابل‌های در حال خراب شدن هستند یا کجا بار اضافه بر آنها وارد شده است و علت چیست. هوش مصنوعی (AI) در حال نبدیل شدن به عاملی برای ایجاد ارزش در عملیات راه‌اندازی شبکه شده است.

 

AIM

 

ارتباط نزدیک

علاوه بر این، هوش مصنوعی (AI)، درست مانند خدمات ابری، نیاز به کابل کشی کاملی دارد که می تواند در هر زمانی مقیاس بندی شود، همچنین بدون وقفه و بدون شکست به فعالیت خود ادامه دهد. در غیر این صورت، قادر نخواهد بود انتظارات را برآورده سازد. به عبارت دیگر، اتصالات و هوش مصنوعی (AI) وابسته به یکدیگر هستند.

شرکت آر اند ام (R&M) دارای سال ها تجربه در زمینه تولید و توسعه سیستم‌های مدیریت خودکار زیرساخت (AIM) است. بخش مدیریت محصول توجه زیادی به تکنولوژی دارد و در آینده کارهای مرتبطی مانند موقعیت یابی دستگاه و بهینه‌سازی اجرای کابل کشی را انجام می دهد.

 

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نماینده رسمی آر اند ام (R&M) در ایران مفتخر است که در طراحی، اجرا و پشتیبانی مراکز داده و شبکه‌های کامپیوتری با استفاده از محصولات با کیفیت آر اند ام (R&M) توانسته پروژه‌های متعددی را تاکنون به سرانجام برساند. این پروژه‌ها از 18 سال پیش تاکنون بدون نیاز به تعویض تجهیزات همچنان در حال بهره‌برداری هستند، چراکه ما به کیفیت محصول خود اهمیت می‌دهیم.

امتیاز شما به این مطلب