مدل سازی اطلاعات ساختمان توسط آر اند ام (BIM)

BIM R&M

BIM R&M


زمان تخمینی مطالعه:3 دقیقه

 

این نوع از مدل دیجیتالی این امکان را فراهم می‌کند که ساختمان به طور مجازی از اشیایی ساخته شود. در واقع در این نوع از ساختمان‌های مجازی می‌توان شبکه کابل کشی را با جزئیات کامل طراحی وارائه کرد. اتصالاتی که دارای پیچدگی‌ها بالا هستند به صورت پیشرفته در BIM قابل شناسایی هستند. مسیرها به طور دقیق تعریف شده و طول‌ها و تلرانس‌ها به طور دقیق محاسبه می‌شوند.

امروزه برنامه‌ریزان، معماران و سازندگان ساختمان‌ها هنگام پیاده‌سازی پروژه‌های ساختمانی به طور فزاینده‌ای در حال استفاده از امکانات دیجیتال و مدل‌‌ سازی اطلاعات ساختمان (BIM) هستند. استفاده از مدل سازی‌ اطلاعات ساختمان (BIM) منجر می‌شود تا یک ساختمان به شکلی الکترونیکی ایجاد شود. بنابراین تمام اطلاعات یک ساختمان به صورت دیجیتال طراحی شده و در تمام طول عمر خود ذخیره خواهد شد.
هدف مدل سازی اطلاعات ساختمان ضمانت برنامه‌ریزی به همراه کوتاه تر کردن دوره ساخت است. در کل این فرایند، این امر موجب صرفه‌جویی در زمان، پول و دوام خواهد بود و مشکلات در حین برنامه ریزی شناسایی شده و حل می‌شوند. عملیات تعمیر و نگهداری پی در پی ساده‌سازی می‌شوند چرا که مدل موجود اطلاعات مربوط به متریال استفاده شده و موقعیت آن فراهم می‌کند. در نتیجه به این کمک می‌کند که یک واسازی ساده (جداسازی مواد به منظور بازیافت) یا بازسازی به طور مشابه به خوبی سازمان دهی شود.

در ادامه دسته ای از محصولات آر اند ام (R&M) مدل Revit مشاهده کنید. 

 

19″ Patch Panel

Outlets

 

Outlets

Outlets

بخوانید: کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت اول

امتیاز شما به این مطلب