کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت دوم

The Tag Factory RFID

The Tag Factory RFID


زمان تخمینی مطالعه:4 دقیقه

 

 

 

 قبل خواندن این مطلب توصیه میکنیم قسمت اول آن را در لینک زیر مطالعه فرمایید.
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت اول

کنترل دسترسی

تکنولوژی RFID  (آر اف آی دی) یک راه حل کنترل دسترسی دست آزاد (hands-free) ارائه می کند که مزایای زیادی نسبت به سیستم های کنترل دسترسی سنتی دارد. در سیستم های سنتی مانند بارکدها، نوار مغناطیسی یا ریدرهای معمولی کاربر باید نشان خود را نزدیک به ریدر نگه دارد یا تماس فیزیکی با آن برقرار کند. این تکنولوژی کنترل دسترسی RFID به کاربر اجازه می دهد از کنترل دسترسی که کاملاً دست آزاد است، بهره‌مند شوند. برچسب های RFID که در سیستم کنترل دسترسی استفاده می شوند می توانند هر گونه دسترسی غیر مجاز را گزارش دهند و هشدار را به نرم‌افزار میزبان بفرستند. علاوه بر این، می توان آن را برای راه‌اندازی دوربین ها و ضبط فیلم های ویدئویی به منظور ثبت دسترسی غیر مجاز یا مجاز به صورت آنی مورد استفاده قرار داد. RFID برای سیستم های کنترل دسترسی کارکنان در سراسر جهان استفاده می شود. مناطق زیادی وجود دارند تگ های RFID توسط افراد حمل می شوند تا به آنها اجازه دسترسی به تجهیزات یا خدماتی مانند دسترسی ایمن به محل کار، دسترسی ایمن به تجهیزات خطرناک، دسترسی به کامپیوتر یا وسیله نقلیه و دسترسی به امکانات تفریحی را بدهد.

RFID in to IoT

 

 

جمع‌آوری عوارض الکترونیکی

تکنولوژی RFID (آر اف آی دی) می تواند به طور چشمگیری باعث کاهش صف های وسایل نقیله در محل گیشه های دریافت عوارض راه ها، افزایش سرعت و بهبود کیفیت زندگی مسافران و جوامع شود. تراکنش های جمع‌آوری عوارض الکترونیکی تحت شرایط رانندگی معمولی در بزرگراه ها انجام می شود و نیاز به توقف نخواهد بود. عوارضی جاده ای باز، گیشه های دریافت عوارض را حذف می کند و یک طرح جاده ای جدید ایجاد می کند که باعث کاهش تراکم وسایل نقلیه و ترافیک می شود. این مفهومی است که مورد توجه آژانس های حمل و نقل و برنامه ریزان قرار گرفته است چراکه به آن ها اجازه می دهد که از وسایلی استفاده کنند که فضای کمی را اشغال می کنند. با استفاده از این سرویس وسایل نقلیه تک نفره می توانند از خطوط HOV (خطوط ویژه مخصوص ون ها، اتوبوس ها و …) به ازای پرداخت هزینه استفاده کنند. عوارضی جاده ای همچنین باعث می شود بتوان قیمت متغیر برای خدمات عوارضی تنظیم کرد. این قیمت های می توانند بر اساس ساعات اوج ترافیک یا غیر از آن بالا و پایین روند. مدل های قیمت متغیر می توانند از قبل تنظیم شده یا به صورت آنی و در پاسخ به شبیه‌سازی ترافیک موجود تغییر یابند. قیمت گذاری متغیر به مسئولین حمل و نقل اجازه می دهد که استفاده از خطوط HOV را به حداکثر برسانند.

 

 

 

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نمایده رسمی و ارائه دهنده شرکت The Tag Factory در ایران، پاسخگوی تمامی سوالات شما در این زمینه خواهد بود. با ما تماس بگیرید.

 

 

امتیاز شما به این مطلب