کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت پنجم

RFID TAG

RFID TAG


زمان تخمینی مطالعه: 4 دقیقه

RFID

 

 

توصیه می شود قبل از خواندن این مطالب، قسمت های قبلی آن را مطالعه کنید:

کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت اول
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت دوم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت سوم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت چهارم

ردیابی جواهرات

امروزه فهرست موجودی جواهرات به صورت روزانه یا هفتگی مورد بررسی و ردیابی قرار می گیرد. این فرآیند اغلب به صورت دستی انجام می شود که نیاز به بررسی هر کدام از جواهرات به صورت جداگانه داشته و عملیاتی بسیار وقت گیر بوده و مستعد خطای بسیاری است. این نوع ردیابی موجودی ممکن است منجر به اشتباه، از دست دادن یا حتی سرقت شود. دریک کسب و کار اینچنینی، حتی یک اشتباه کوچک می تواند بسایر گران تمام شود. مبالغ زیادی را می توان از طریق ردیابی موجودی ناکارآمد و آهسته از دست داد.

 

 

 

RFID VS Traditional Heading

 

 

 

 

در حالی که تکنولوژی RFID (آر اف آی دی) به عنوان یک ابزار مؤثر در صنعت خرده فروشی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، یک برنامه کاربردی که فواید زیادی را به همراه دارد، ردیابی جواهرات است. سیستم ردیابی جواهرات مبتنی بر RFID، امکان ردیابی موجودی را از طریق اسکن فراهم می کند و به همین دلیل به روز رسانی فوری سهام در کنار افزایش بهره وری کارکنان ممکن می سازد. علاوه بر این، با خودکارسازی این فرآیندها، یک جواهر فروش می تواند بر کسب و کار اصلی خود، یعنی فروش جواهرات تمرکز کند.

 

ردیابی پالت‌ها(RFID)

هزینه و سودآوری در مدیریت زنجیره تأمین به میزان زیادی به کارایی و کیفیت حمل و نقل بستگی دارد. چالشی که وجود دارد این است که حجم زیادی از جابه‌حجایی ها به سرعت و با کمترین میزان دخالت دست، با کارآمدترین و سودآورترین روش انجام شود. یکی از به‌روزترین ابزارها برای مدیریت توزیع، شناسایی فرکانس رادیویی آر اف آی دی (RFID) برای پالت های پلاستیکی و چوبی و کانتینرهای پلاستیکی قابل استفاده مجدد (RPC ها) است.

rfid pallet tracking

تگ های آر اف آی دی مانند محصولات the tag factory، می توانند به حل برخی از مشکلات لجستیکی کمک کنند. این مشکلات بر صنعت RPC یا مدیریت پالت ها تاثیر گذار هستند. ناکارآمدی در ردیابی لجستیک، گمشدن کانتینرهای یا ناقص بودن محتویات آن ها، داده های نادرست در مورد میزان استفاده می تواند منجر به صدور صورتحساب نادرست برای مشتری و از دست رفتن درآمد شود.

داده های مورد نیاز برای حل این مسائل اکنون می توانند به طور مستقیم بر روی تگ های آر اف آی دی (RFID) نوشته و در آن ها ذخیره شوند. این تگ ها به کانتینرهای پلاستیکی قابل استفاده مجدد (RPC ها) متصل شده و در بین نقاط محتلف زنجیره تأمین جابه‌جا می شوند. با استفاده از تگ های RFID، شرکت ها توانایی مدیریت پالت ها و RPC ها و اطلاعات دقیق تر محصول خود را دارند. با استفاده از میلیون ها پالت در حال استفاده، مهم است اطلاعات مربوط به 100٪ دقیق در مورد این ظروف در همه زمان ها داشته باشید و بتوانید آنها را با کار کمتری پیگیری کنید. همچنین مهم است در همه زمان ها اطلاعات مربوط به این کانتینرها 100٪ دقیق باشند و بتوان آنها را با نیروی کار کمتری ردیابی کرد.

 

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نمایده رسمی شرکت The Tag Factory در ایران، پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه راهکارهای مختلف RIFD خواهد بود. با ما تماس بگیرید.
لینک تماس با ما

 

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *