کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت چهارم

ردیابی و شناسایی کانتینرها
تگ های پسیو آر اف آی دی (RFID) با محتویات و موقیعت معین، برنامه ریزی شده، سپس در کانتیرها قرار داده شده و با کشتی ها در سرتاسر جهان حمل می شوند. می توان اطلاعات اضافی و مفیدی را جمع آوری و  به این تگ های RFID (آر اف آی دی) اضافه کرد. سیستم ردیابی می تواند حرکت برنامه ریزی نشده را شناسایی کند، بنابراین مدیران و نیروی های امنیتی می توانند مسیر مناسب را ردیابی کرده و از سرقت سالانه محموله های دریایی جلوگیری کنند. بخش اصلی این گونه خسارت ها عمدتاً از تبانی مابین شبکه های حقوقی صاحبان محموله ها رخ می دهد.

 

WTC

 

فقدان یکپارچگی در زنجیره های تامین در سراسر قاره ها، کنترل تقلب، سرقت و امنیت را تبدیل به امری دشوار و چالش برانگیز کرده است. اگر کانتینر قابل بازگشت و استفاده مجدد باشد، بسیار مفید خواهد بود که کانتینر حمل شده را با RFID ردیابی کنند. با استفاده از تگ های آر اف آی دی (RFID) در پالت ها، درامزها (ظرف استوانه ای شکل برای حمل محموله ها)، رک ها و دیگر کانتیرهای محموله های دریایی، ردیابی حرکت آن ها و مطلع بودن از شرایط اختصاصی هرکدام از آن ها با توجه به نوع محموله مشتری و سازمان ها، باعث می شود یک سری پایگاه اطلاعات دقیق برای بازیابی و مدیریت کارآمدتر آن ها وجود داشته باشد. یکپارچگی زنجیره لجستیک کانتیرهای جهانی، تنها در صورتی می تواند به خوبی تضمین شود که شامل تمام عملیات از جمله تأیید کالاها هنگام بارگیری کانتیرها و تأیید نشان آن ها باشد.
امروزه تگ‌های پسیو آر اف آی دی (RFID) به عنوان یک تکنولوژی مناسب و مقرون به صرفه برای پیاده سازی جهانی ضمانت امنیت الکترونیکی شناخته شده هستند.
مناسب ترین تگ های TTF برای ردیابی و شناسایی کانتینرها عبارتند از:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ ها، بر روی تصاویر آن ها کلیک کنید.

 

مدریت پسماند
تکنولوژی RFID (آر اف آی دی) در حال حاضر توسط شهرداری ها برای نظارت بر حمل و نقل زباله استفاده می شود. کامیون های دفع زباله مجهز به ریدرهای RFID، جعبه های دارای تگ های RFID را حمل می کنند. ریدرها (دستگاه های خوانش تگ های RFID) هربار زمان و محل دقیق سطل زباله ای را که خالی می شود، ثبت می کنند. این کار باعث می شود که سطح جدیدی از مدیریت و کنترل روند دفع زباله امکان پذیر شود. با نصب تگ های RFID بر روی کامیون ها، شناسایی مکان های دفن زباله اتوماتیک می شود و وزن ضایعات می تواند به یک پایگاه داده یکپارچه که مربوط به یک سازمان خاص می شود، وارد شود. تگ های چسبیده شده به کانتیرهای زباله به اوپراتورها کمک می کند که بر چگونگی ترتیب کار نظارت داشته باشند، تعداد دفعاتی که برای جمع آوری یک کانتینر اقدام شده پیگیری و ردیابی کنند و بفهمند که وزن محتوی هر کدام از آن ها چقدر بوده است. استفاده از تگ های RFID (آر اف آی دی) پرداخت صورت حساب خدمات را نیز ساده تر می کند. در نتیجه در کل می توان گفت پیاده سازی RFID (آر اف آی دی) باعث ایجاد یک دیدگاه جامع می شود که در لحظه می توان بر کل فرآیند مدیریت پسماند نظارت کرد.

 

waste management

 

rfid grand rapids

انتخاب تگ ها می تواند تأثیر بزرگی بر موفقیت نوآوری مدیریت پسماند داشته باشد. یکپارچه سازان سیستم ها، تولیدکنندگان سطل های زباله و بالابرها انتظار اعتبار کافی دارند. هر یک از تگ های نصب شده باید کار کند و برای مدت طولانی به کار کردن ادامه دهد. تجهیزات مدیریت پسماند در اشکال و اندازه های بسیار و با مواد مختلفی ساخته می شوند. ولی همه آن ها، بزرگ و کوچک، فلزی یا پلاستیکی، مسکونی یا تجاری، باید دوام بالا داشته باشند و برای محیط های سخت و خشن تعبیه شوند. در خارج از منزل این تجهیزات با گرما، سرما، باران، برف و یخبندان مواجه می شوند. حتی در استفاده عادی، آنها توسط انسان ها و ماشین آلات برداشته می شوند، می چرخند و پرتاب می شوند. آنها ممکن است با مواد شیمیایی مخرب در داخل و یا خارج تماس داشته باشند. همچنین در برخی موارد ممکن است لازم باشد با دستگاه های پرقدرت سشتشو داده شوند. در مواجهه با تمام این چالش ها انتظار می رود این تجهیزات حداقل 10 سال دوام داشته باشند. تگ های M- Superior برای چنین مصارفی بسیار مناسب و ایده آل هستند.
مناسب ترین تگ های TTF برای مدیریت پسماند عبارتند از:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ ها، بر روی تصاویر آن ها کلیک کنید.

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نمایده رسمی  شرکت The Tag Factory در ایران، پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه راهکارهای مختلف RIFD خواهد بود. با ما تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت اول
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت دوم
کاربرد تگ‌های RFID (آر اف آی دی) شرکت The Tag Factory | قسمت سوم

 

RFID2

 

 

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *