آر اند ام (R&M) و بزرگترین دیتاسنتر تجاری در مرکز سوئیس

R&M

R&M


 

بخش فیبر این کمپانی نیز خدماتی را در زمینه ارتباطات و زیرساخت فناوری اطلاعات به مشتریان کسب و کارها و مخابرات‌ها ارائه می‌کند. از لحاظ جغرافیایی، CKW کلیه کسب و کارهای منطقه مرکزی سوئیس را پوشش می دهد و به رفع نیازهای متداول مشتریان در سراسر سوئیس می پردازد. به‌علاوه این شرکت به تدریج در حال گسترش شبکه فیبر نوری موجود، همچنین خدمات دیتاسنتر (مرکز داده) خود می باشد و از شرکایی برای برآورده ساختن کامل نیازهای مشتریان استفاده می کند.

 

CKW data center

بزرگترین مرکز داده (دیتاسنتر) تجاری در مرکز سوئیس
با توجه به رشد شدید فناوری اطلاعات، این شرکت تصمیم گرفت یک مرکز داده (دیتاسنتر) TIER IV جدید مطابق ISO 27001 در Lucerne-Littau بسازد. با 1270 مترمربع فضای قابل استفاده، این مرکز داده (دیتاسنتر) بزرگترین مرکز داده تجاری در مرکز سویس است. با PUE کمتر از 1/2، بازده این مرکز داده (دیتا سنتر) بیش از 60٪ بالاتر از میانگین تمام مراکز داده سوئیس است. مشتریان خصوصی و عمومی می توانند در این دیتاسنتر فضایی برای قرار دادن تجهیزات فناوری اطلاعات (white Space) ، سالن رک یا یک فضای رک اجاره کنند.

 CKW

از چپ به راست: Werner Helfenstein: سرپرست زیرساخت و عملیات و عضو هیئت مدیره، – Walter Epp: مدیر پروژه دیتا سنتر شرکت خدمات فیبر CKW – Nadja Brechbühl: معاون بازاریابی و فروش، شرکت خدمات فیبر CKW – Roger Berther: مدیر اجرایی فناوری اطلاعات، شرکت CKW – Daniel Gyger: R&M سوئیس.

 

CKW AG تصمیم گرفت که مرکز داده خود را در مرکز داده جدید و فوق العاده ایمن شرکت تابعه خود، یعنی شرکت خدمات فیبر CKW، بسازد. مرکز داده ها مطابق با مشخصات دقیق و الزامات CKW برنامه ریزی شده اند.

برنامه ریزی کامل و بی نقص پروژه از ابتدا تا انتها
Walter Epp، مهندس سیستم و مسئول عملیات مرکز داده در CKW، سرپرست پروژه بود. از آنجا که برنامه زمان بندی از ابتدا بسیار بلندپروازانه بود، زمان تحویل به طور دقیق و با رابط های کاربری واضح از قبل مشخص شد.

Werner Helfenstein، سرپرست زیرساخت ها و عملیات در مرکز داده CWK، سال هاست با موفقیت با آر اند ام (R&M) کار کرده است. او یک بار دیگر توانست این شرکت پیشرو در ارائه راهکارهای لایه 1 را برای این پروژه نیز توصیه کند. Walter Epp راهکارهای کابل کشی آزمایش شده را از طریق صحبت با مشتریانی که فضایی را اجاره کرده بودند، مورد ارزیابی قرار داد و گفت: «مطمئن شدم که آر اند ام (R&M) تجارب بسیار خوبی در زمینه دیتاسنتر به ویژه کابل کشی رک دارد».

Walter Epp در ادامه می‌افزاید: «من به عنوان سرپرست پروژه مرکز داده (دیتاسنتر)، وظایف زیادی دارم که باید به طور همزمان مورد توجه قرار گیرد. و به همین دلیل من یک مشاور متخصص در بخش کابل کشی نیز نیاز دارم، یک شریک که بتوانم در تمام اوقات به آن تکیه کنم و من آر اند ام (R&M) را به عنوان بهترین شریک خود یافتم». او همچنین تأکید می کند که راحتی برای برقراری ارتباط در چنین پروژه پیچیده‌ای از اهمیت حیاتی برخوردار است و در این راستا می‌گوید: «هر زمان که سوالی داشتم، مشاوران آر اند ام (R&M) همیشه در دسترس بودند. حتی در مرحله نصب و راه‌ اندازی، آنها معمولاً در سایت حضور داشتند».

 050.6689 i770

 

زیرساخت Top of rack
CKW زیرساخت Top of rack را برای سوئیچ‌ها انتخاب کرد که کابل کشی را بسیار ساده کرد. آر اند ام (R&M) یک راهکار سفارشی با مدیریت آنی کابل ها ارائه داد. در حال حاضر، در مرکز داده، چندین هزار اتصال مس و فیبر نوری (FO) نصب شده اند. اتصالات مسی با تکنولوژی اخیر 10 گیگابیتی Cat. 6A مجهز شده اند. در بخش فیبر نوری، سیستم انعطاف پذیر MPO/MTP با سینی‌های قابل تعویض LC Duplex و کابل کشی OM4 اجرا شده است. برای محافظت از کابل های فیبر نوری، سیستم R&M raceway و کانال های کابل کشی رک 19 اینچی جانبی استفاده شده است.

 

پشتیبانی بهینه از پروژه
تیم آر اند ام (R&M) با خدمات مشاوره و برنامه ریزی خود در تمام طول پروژه CKW از آن پشتیانی کرد و با کیفیت عالی در ارائه و تحویل خدمات خود به کمک این شرکت پرداخت. برای مثال تمام پچ کوردها در طول های مناسب با دستورالعمل‌های دقیق در مورد نحوه قرار دادن آن‌ها در رک‌ها تحویل داده شد. Walter Epp سرپرست پروه می‌گوید: «همه چیز به صورت برنامه ریزی شده و در زمان مقرر شده تحویل داده شد». ارائه در زمان دقیق مقرر شده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا وجود تاخیر در پروژه‌هایی با این ابعاد، می‌تواند خیلی زیان بخش باشد. علاوه بر این‌ موارد، تیم نصب و راه اندازی در سایت مربوط به پروژه، به طور خاص توسط R&M آموزش داده شده است.

Walter Epp، سرپرست پروژه دیتاسنتر CKW :«اهمیت زیرساخت لایه 1 اغلب دست کم گرفته می شود. با کمک آر اند ام (R&M) من شریکی دارم که به طور مطلوبی از من حمایت می کند و راه حل های مناسب برای این بخش را ارائه می دهد».

CKW در بهار 2017 قادر به اداره مرکز داده جدید بود. Walter Epp با رضایت کامل از پروژه می‌گوید:

«ساختار جدید ما به خوبی کار می‌کند. تمام اتصالات به درستی در حال کار کردن هستند و حداکثر کارایی خود را دارند که این موضوع مرا خیلی تحت تاثیر خود قرار داده است.»

 

درباره شرکت CKW 

Centralschweizerische Kraftwerke AG
CKW که در لوسرن واقع است، بخشی از تاریخچه الکتریسیته سوییس را نوشته است. این کمپانی برای بیش از 125 سال وظیفه تامین برق سوییس را از توربین ها تا پریزهای برق بر عهده داشته است. آنچه که به عنوان نیروی هیدرو الکتریکی واقع در Rathausen آغاز به کار کرده است، در حال حاضر یک شرکت با بیش از 1700 کارمند و یک مجموعه خدماتی است که اکنون علاوه بر تامین برق به سمت فعالیت در زمینه شبکه‌های داده و ساختمان نیز حرکت کرده است.

CKW یک شرکت سازمان یافته بر اساس قوانین خصوصی است. مالکیت اصلی آن هم متعلق به شرکت هولدینگ Axpo یا Holding AG می‌باشد. یکی دیگر از سهامداران اصلی آن نیز بخش لوسرن (Lucerne) سوئیس می‌باشد. تجهیزات مورد استفاده برق بیشتر مشتریان بخش لوسرن (Lucerne) را تامین می‌کند. شرکت CKW که زیرمجموعه Elektrizitätswerk Schwyz می‌باشد، به چندین شهرداری در Lucerne خدمات ارائه می‌کند. این گروه همچنین شامل شرکت Elektrizitätswerk Altdorf، شرکت Steiner Energie، شرکت CKW Conex، شرکت خدمات فیبر نوری CKW و شرکت SicuroCentral است. گروه CKW بزرگترین ارائه دهنده خدمات انرژی در مرکز سویس است که بیش از 200،000 مشتری دارد.

 

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نماینده رسمی آر اند ام (R&M) در ایران، پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه راهکارهای شبکه، کابل کشی و دیتا سنتر خواهد بود. با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:  R&M

سیستم Raceway متعلق به کمپانی آر اند ام سوییس
سیستم R&M Raceway | مسیریابی بهینه کابل‌های فیبر نوری
انواع روش های پلاریته MPO | قسمت اول
انواع روش های پلاریته MPO | قسمت دوم
زیر ساخت فیزیکی شبکه داده در مراکز داده نسل جدید
دیتا سنتر در Groupama با یک زیرساخت ذخیره سازی جدید | راهکار Netscale

 

امتیاز شما به این مطلب