کانکتور های نوری توسعه یافته پیشگامی برای On-Board Optics؟

On-Board Optics

On-Board Optics


کانکتور

ایده: مبدل‌هایی (فرستنده/ گیرنده ‎ها) که نیاز به فضای زیادی دارند، باید از housing به board منتقل شوند. فیبرهای شیشه ای داخلی آن ها را با آداپتورهای چندگانه فیبر نوری پسیو و کوچک شده، در جلوی محفظه متصل می‌کنند. این بدان معنی است که اتصالات فیبر بیشتری را می توان در پانل جلو جای داد و یک پیش نیاز برای کانال های نوری بیشتر و انتقال داده بیشتر است.

یک سؤال حیاتی که در حال حاضر مطرح می شود این است که چه میزان از اتصالات چندگانه فیبر و کانکتور ها می توانند به بهترین حالت در پنل جلویی متصل و نگهداری شوند. در متد اتصال نوری موازی قدیمی، تمام اشکال فیبر باید جوری به همدیگر فشرده شوند که این اطمینان حاصل شود که تحت فشار شدید نیستند. این نیاز به یک مکانیزم ارتباطی بالا دارد و تمیز کردن مقادیر زیاد فیبرهای غیرایزوله کار دشواری است.
کانکتورهای نوری توسعه یافته راهکاری برای این شرایط هستند.

آر اند ام (R&M) در حال توسعه تکنولوژی مخصوص به خودش، به نام کانکتور های نوری توسعه‌ یافته است. میکرولنزهای روی اشکال فیبر، انتقال مطلوب نور را تأمین می‌کنند. مزایای این سیستم:

• همه آن‌چه مورد نیاز است، فشار تماسی ملایم است یا این‌ که اصلاً تماس وجود نداشته باشد
• مکانیزم اتصال می ‌تواند ساده شود
• تراکم بسته ‌بندی در پنل جلویی می ‌تواند افزایش پیدا کند
• لنزها خطاهای جزئی را تحمل می ‌کنند و قوی هستند
• آن ها به گرد و غبار حساس نیستند و به صورت مجازی نیازی به تمیز کردن ندارند

به این ترتیب کانکتورهای نوری توسعه یافته تلاش مورد نیاز برای مونتاژ راه‌اندازی و نگهداری اتصالات فیبر چندگانه را به حداقل می رساند. به همین دلیل است که این کانکتورها برای برنامه های کاربردی با تراکم فیبر بالا، مانند دستگاه های اکتیو که از on-board optics استفاده می کنند، مناسب هستند.

به همین دلیل است که بخش نوآوری آر اند ام (R&M) بر روی توسعه تکنولوژی نوری توسعه یافته تمرکز کرده است و در نتیجه حمایت از اهداف گروه COBO در مراحل اولیه است. آر اند ام (R&M) سیر تکاملی پروژه را در سپتامبر 2018، در ECOC رم ارائه کرد و اطلاعات در مورد تکنولوژی نوری توسعه یافته را در یک وب سایت اختصاصی (www.onboardoptics.org) ارائه می دهد.

 

COBO2

 

بخوانید: چه چیزهایی آر اند ام (R&M) را متمایز می‌کند

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *