CONEXIO راه‌حل کارآمدی در خدمت FTTA و PTTA در عصر 5G

CONEXIO

CONEXIO


زمان تخمینی مطالعه:6 دقیقه 

اتصالات آسان، سریع و مقرون به صرفه برج‌های سلولی 5G  

‌سایت‌های سلولی یا همان سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات سیار همگی شباهت به یکدیگر دارند، زیرا هر یک توپولوژی‌های خاص خود را می‌طلبند، در مناطق آب و هوایی مختلفی نصب می‌شوند، کاربردهای مختلفی برای آن‌ها تعریف می‌شود، برخی مدل‌های تجاری هستند و در نهایت استانداردها و روش‌های نصب مخصوص به خود را دارند. به طور کلی، دکل‌ها،RRH  و ایستگاه‌های پایه دارای نیازهای متغیر و متمایزی هستند.

اکنون، برج‌های سلولی نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی در کشورهای مختلف، پذیرای شبکه‌های نسل پنجم خواهند شد که راه‌اندازی پیچیده و خاص خود را دارند. این برج‌ها به‌تدریج در شهرهای مختلف جهان مستقر خواهند شد و با توجه به این‌که برخی از فناوری‌های مورد استفاده در 5G با 4G یکسان هستند در نتیجه اپراتورهای مخابراتی برای کاهش هزینه‌ها ترجیح می‌دهند از قابلیت‌های زیرساخت فعلی برای پیاده‌سازی 5G استفاده کنند. با این حال، استانداردهای فیبر نوری FTTA/PTTA اغلب به مسیریابی هوشمندانه کابلی از طریق شبکه‌های دسترسی به سایت‌های سلولی نیاز دارند.

در نتیجه، توسعه و گسترش زیرساخت‌های فیبرنوری و برق برای ارتباطات 5G و سیار نیازمند راه‌حل‌های سیستمی خاص اپراتورها هستند. در صورتی که این راه‌حل‌ها به‌درستی پیاده‌سازی شوند، آن‌ها را می‌توان به‌طور ایده‌آل با یک سامانه ماژولار جهانی FTTA/PTTA/HTTA پیاده‌سازی کرد.

این درست همان نقطه‌ای است که راه‌حل یکپارچهCONEXIO  شرکت R&M  به میدان وارد می‌شود.

CONEXIO flexx – Box

CONEXIO flexx  از تمام برنامه‌های FTTA/PTTA/HTTA در زمینه کابل‌کشی در فضای باز روی دکل‌ها، برج‌های رادیویی یا پشت‌بام آسمان خراش‌ها پشتیبانی می‌کند.CONEXIO flexx  به‌عنوان جعبه فیبرنوری چند منظوره، مسی و ترکیب شده تا کارشناسان شبکه مشکلی از بابت پیاده‌سازی شبکه‌های مختلف نداشته باشند. به‌طور معمول، کارشناسان شبکه این جعبه تقسیم را بین سیستم BBU و RRH یا بین کابل فیدر و جامپر قرار می‌دهند.

از ویژگی‌های شاخص CONEXIO flex باید به موارد زیر اشاره کرد:

کاربری ساده، انعطاف‌پذیر و چند منظوره دارد.

تا 12 اتصال RRH را پشتیبانی می‌کند.

زمان نصب کوتاه و دسترس‌پذیری بالایی دارد.

طراحی ظاهری جالبی دارد.

با توجه به دریافت گواهی‌نامه IP 68 مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و گردوغبار دارد.

به شکل اختیاری: در برابر اضافه ولتاژ و صاعقه مقاومت بالایی دارد. بنابراین، الکتریسته ساکن از طریق کابل‌ها به به تجهیزات وارد نشده و باعث خرابی آن‌ها نمی‌شود.

CONEXIO flexx-–-Box

CONEXIO easy – Cable Head Terminal

CONEXIO easy فرآیند نصب‌ FTTA/PTTA/HTTA را سریع‌تر، ایمن‌تر و در کل ساده‌تر می‌کند. Cable Head Terminal در مدل‌های مختلف به بازار عرضه شده تا کارشناسان شبکه مشکلی از بابت استفاده از آن در ارتباط با فیبر نوری، مسی و ترکیبی نداشته باشند. این راه‌حل جامع توانایی پشتیبانی از حداکثر 12 هد رادیویی را دارد. از ویژگی‌های کاربردی این محصول به موارد زیر باید اشاره کرد:

نصب آسان، Plug & Play

Blind mating با پشتیباین از اتصالات فضای باز HEC-BR

حداکثر تا دوازده RRH را پشتیبانی می‌کند.

محفظه مقاوم در برابر ضربه و آب و هوا و گواهی‌نامه IP 68 دارد.

پایداری بالایی در برابر وزش باد دارد.

CONEXIO lite – یک تقسیم‌کننده کارآمد

در جاهایی که فضای محدودی وجود دارد و امکان نصب تقسیم‌کننده‌های بزرگ وجود ندارد، CONEXIO lite راه‌حلی است که در اختیارتان قرار دارد. هنگامی‌که دکل‌های آنتن نصب می‌شود، تعداد زیادی هد رادیویی را در خود جای می‌دهند که باید از تقسیم‌کننده‌های خوبی برای میزبانی آن‌ها استفاده کرد. این تقسیم‌کننده‌ها باید ویژگی‌های شاخصی داشته باشند، به‌طور مثال وزن مناسبی داشته باشند تا بتوانند در برابر وزش باد شدید مقاومت کنند و فضای کافی برای دریافت ورودی داشته باشند. هنگامی‌که اپراتورهای شبکه یک سایت 4G را ارتقا می‌دهند یا آن‌را به‌اشتراک می‌گذارند، یک تقسیم‌کننده جمع و جور، سبک وزن و پایدار در برابر باد نقش کلیدی در این زمینه دارد.

CONEXIO lite به‌عنوان یک راه‌حل ترکیبی که توانایی پشتیبانی از حداکثر 12 هد رادیویی را دارد قابلیت کار با فیبرنوری، مسی و ترکیبی از هر دو مورد را دارد. از ویژگی‌های شاخص این محصول به موارد زیر باید اشاره کرد:

طراحی فشرده، سبک وزن

توانایی پشتیبانی از دوازده RRH

قابلیت نصب و راه‌اندازی ساده

محفظه مقاوم در برابر ضربه و آب و هوا و دارای گواهی‌نامه IP 68

پایداری بالا در برابر وزش باد

CONEXIO jump -کابل‌های جامپر

قابلیت نصب سریع و ساده در برقراری اتصال میان راه‌حل‌های CONEXIO و هدهای رادیویی از راه دور اهمیت زیادی دارد. برای این منظور  R&M خانواده محصولات CONEXIO jump  را توسعه داده که امکان استفاده از آن‌ها در ارتباط با اتصال فیبر و برق وجود دارد.

این محصول پنج راه‌حل اتصال در ارتباط با RRH در اختیار تولید کنندگان پیشرو سامانه‌های رادیویی موبایل ارائه می‌دهد. این محصول به شکل آماده نصب بوده و در ابعاد استاندارد 2 و 5 متری عرضه می‌شود. البته، در صورتی که مشتریان نیازمند جامپرهای طولانی‌تر هستند، امکان طراحی سفارشی آن‌ها توسط R&M وجود دارد.

CONEXIO jump NSN

کاربرد: سر رادیویی نوع نوکیا

قابلیت اتصال: HEC-BR با دوبلکس LC و NSN Boot

نصب: مبتنی بر الگوی نصب سریع و آسان (Plug & Play)

CONEXIO jump FullAXS

کاربرد: هد رادیویی نوع E

قابلیت اتصال: HEC-BR با دوبلکس LC و FullAXS

نصب: بر مبنای الگوی نصب ساده و سریع (Plug & Play)

CONEXIO jump LC دوبلکس

کاربرد: قابل استفاده با هد‌هایی رادیویی ساخت هواوی

قابلیت اتصال: HEC-BR با دوبلکس LC و LC duplex PC  

نصب: بر مبنای الگوی نصب ساده و سریع (Plug & Play)

CONEXIO jump PDLC

کاربرد: هدهای رادیویی تولید شده توسط سامسونگ

قابلیت اتصال: HEC-BR با LC duplex PC و PDLC

نصب: بر مبنای الگوی نصب ساده و سریع (Plug & Play)

CONEXIO jump PO

کاربرد: منبع تغذیه مخصوص هدهای رادیویی

قابلیت اتصال: نوع کانکتور Souriau یا مشابه

کابل‌های جامپر مسی سه هادی

قطر: 4، 6، و 10 میلی‌متر مربع، ضخامت 6، 8 و 10

نصب: بر مبنای الگوی Plug & Screw یا Screw & Screw

CONEXIO discrete سیمکشی مستقیم RRH

CONEXIO discrete از روش نصب کلاسیک FTTA و PTTA برای اتصال تک RRH به واحد BBU استفاده می‌کنند.

فیبر نوری (2 فیبر) و شبکه نوری فعال (2+1 هادی، DC) برای RRHهای منفرد

افزودن ساده RRH

کابل‌های سبک با کاربری ساده

دسترسی به فضای بیشتر و گیره کابل برای استقرار روی دکل

connexio
امتیاز شما به این مطلب