5 چیز که در هنگام تعمیر و نگهداری مراکز داده باید به خاطر داشته باشید


 

1- راهنمای تجهیزات را به خوبی بخوانید و از آنها کمک بگیرید
تجهیزات و سخت افزارهای مراکز داده (دیتا سنترها) دارای پرونده هایی هستند که یک سری جداول زمانی و روش‌ها را برای تعمیر و نگهداری توصیه می‌ کنند. اطمینان حاصل کنید که به همه چیزهایی که سازنده توصیه کرده است مسلط هستید. این نه تنها به عملکرد سیستم کمک می کند، بلکه تضمین می کند که گارانتی شما دارای اعتبار باقی بماند.

2- مستندات خود را به روز نگه دارید
اگر شما روندی را که دنبال می کنید یادداشت نمایید و بدانید چطور موضوعاتی را که در طول مسیر با آنها مواجه شده اید رفع کنید، مدیریت و برنامه ریزی برای تعمیر و نگهداری مرکز داده شما، بسیار سریع‌تر و راحت‌تر می شود.

مستند سازی این روند سوالاتی درباره اینکه تعمیر و نگهداری دیتا سنتر توسط چه کسی یا چه چیزی، کجا، کی، چرا و چگونه انجام شده، رفع می شود و باعث می شود که پردازش درون سازمانی برای کارکنان جدیدی که به تیم می پیوندند، راحت تر شود. همچنین تکنسین ها دقیقاً می دانند چه باید بکنند و این کار چه زمانی باید انجام شود.

این کار می‌تواند به شما در شناسایی مشکلات تجهیزات یا قابلیت اطمینان بالقوه نیز کمک کند تا اقدامات لازم قبل از اینکه ازکارافتادگی اتفاق بیافتد، انجام شود و می‌توان فهمید که آیا نشانه یا علائمی در مسیر وجود داشته یا نادیده گرفتن بخش کوچکی از فرآیند تعمیر و نگهداری باعث ایجاد مشکل شده است.

3- تست و بازرسی
تست و بازرسی یک فرصت برای چک کردن باتری ها، سیستم های UPS، ژنراتورهای برق، سوئیچ‌ها و روترها است تا اطمینان حاصل شود که این تجهیزات مطابق انتظار عمل می کنند. در غیر این صورت شما می‌توانید با دنبال کردن سرنخ هایی که کشف کرده اید، مانع ازکارافتادگی و خرابی شوید.

بخشی از این فرآیند باید شامل بازرسی چشمی کابل ها و اتصالات باشد تا ببینیم آیا همه چیز درست است؟ آیا کابل ها به درستی لیبل گذاری شده اند؟ آیا کابل شلی وجود دارد که نیاز به تعمیر و محکم کردن داشته باشد؟ آیا کابل خم شده یا پیچ خورده ای وجود دارد؟

 

 

4- تمیز کردن را فراموش نکنید
تعمیر و نگهداری مراکز داده (دیتا سنترها) فقط شامل تست ها و بازرسی ‌ها نمی شود. این فرآیند، به تمیزکاری نیز نیاز دارد که به ظاهر ساده هستند و به نظر می رسد که کوتاهی کردن در آن ها مشکلی ایجاد نمی کند ولی در واقع اینگونه نیست. برای مثال گرد و غبار می تواند جریان هوا را مسدود کرده و با گرمای بیش از حد مشکلاتی را ایجاد کند. با پاک کردن منظم گرد و غبار، تجهیزات طولانی تر و بهتر عمل می کنند.
بازرسی ایمنی انجام دهید

مراکز داده
مراکز داده

 

5- بازرسی ایمنی انجام شود

اگرچه بازرسی ایمنی به طور مستقیم به عملکرد مرکز داده ارتباط ندارد، اما این بازرسی ها فرصت خوبی برای بررسی ویژگی های امنیتی معین هستند. آیا درهای مراکز داده (دیتا سنترها) به درستی بسته و قفل می شوند؟آیا خروجی های اضطراری مطابق انتظار عمل می کنند؟ آیا سیستم های کنترل دسترسی و نظارت کار می کنند و اطلاعات مورد نیاز و مورد انتظار شما را ذخیره می کنند؟

 

چه چیزهای دیگری در روال تعمیر و نگهداری مراکز داده (دیتا سنترها) وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ سوالات خود در این زمینه با کارشناسان ما در لاوان ارتباط تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

همه آنچه لازم است در مورد مرکز داده (دیتا سنتر) بدانید | نسخه اول
چالش های راه اندازی یک مرکز داده | قسمت اول
چالش های راه اندازی یک مرکز داده | قسمت دوم
چالش های راه اندازی یک مرکز داده | قسمت سوم
چالش های راه اندازی یک مرکز داده | قسمت چهارم
چالش های راه اندازی یک مرکز داده | قسمت پنجم
چالش های راه اندازی یک مرکز داده | قسمت ششم

 

 

امتیاز شما به این مطلب