راهکارهای مرکز داده در لاوان ارتباط

data center solution

data center solution


 

مراکز داده

در یک دیدگاه کلی می توان مراکز داده را با توجه به نوع کاربرد و مدل کسب و کار به دو دسته ذیل تقسیم بندی نمود: مراکز داده سازمانی ،مراکزداده تجاری .

مستقل از اندازه مرکز داده و نوع کاربرد آن، دسترس پذیری بالا، قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری در هر اندازه ای که باشد برای هر مدل کسب و کاری بسیار حائز اهمیت است.

بکارگیری فناوری رایانش ابری در زیرساخت های پردازشی و ذخیره سازی مراکز داده موجب پویایی ترافیک شبکه در این مراکز شده است.

اهمیت مراکز داده و زیرساخت های آنها

حجم بسیار زیاد ترافیک داده ها و تغییر الگوی ترافیکی به صورت پویا و در برخی مواقع بی درنگ، معماری و فناوری های سنتی شبکه مراکز داده را با چالش های متعددی رو به رو ساخته است. بنابراین ایجاد تغییرات اساسی در بخش زیر ساخت شبکه مراکز داده برای اجرای کاربردهای متعدد در حوزه های همچون داده های عظیم ، رایانش ابری ، داده کاوی و …. بسیار حائز اهمیت است.

همزمان با این مسئله از یک سو و ایجاد و رشد مراکزداده ابری از سوی دیگر ، اهمیت انکار ناپذیر زیرساخت های فیزیکی شبکه دیتای مراکز داده  بیش از پیش مشخص می شود. همچنین دسترسی به ماشین های مجازی مستقر بر روی یک سرویس دهنده فیزیکی ضرورت وجود بستر مناسب ارتباطی را آشکار می سازد .

اگر چه کابل کشی داده یکی از مهمترین عوامل عملکرد شبکه است، اما تنها 2 تا 4 درصد از کل سرمایه گذاری در پروژه های مرکزداده به کابل کشی تخصیص داده می شود. واقعیت آن است که 40 تا 50 درصد از اشکالات در این حوزه مرتبط به کیفیت نامناسب ، ناکارآمد و شبکه فیزیکی ناکافی حاصل از پیش بینی های اولیه است.

طراحی زیر ساخت مراکز داده و خدمات لاوان ارتباط

تیم طراحی و مهندسی لاوان ارتباط به پشتوانه دانش تخصصی و با اتکا به تجربه بیش از دو دهه در زمینه امکان سنجی ، طراحی و ساخت مراکز داده آماده ارائه پیشنهادات فنی متناسب با نیاز مشتریان محترم می باشد.

لاوان ارتباط برای ارائه راه حل های جامع در حوزه زیرساخت شبکه داده ها در مراکز داده با برند R&M به صورت انحصاری همکاری می نماید.

تکنیک مجازی سازی سرورها

استفاده از تکنیک Server Virtualization به طور مداوم به معنای افزایش اهمیت کابل کشی می باشد . اگر یک پیوند با سرویس دهنده فیزیکی نتواند نیازمندی های ارتباطی مورد نیاز سرور را تامین کند موجب تاخیر ، گم شدن بسته های اطلاعاتی و کاهش توان عملیاتی سرویس دهنده خواهد شد این عامل بر روی دسترس پذیری و عملکرد تمام ماشین های مجازی که بر روی یک سرویس دهنده فیزیکی در حال کار هستند تاثیر می گذارد .

چالش های مراکز داده در دنیای امروز

با توجه به رشد سریع تکنولوژی و نرخ روزافزون دیجیتال سازی و حجم بالای داده‌های در حال انتقال، مدیران زیرساخت مراکز داده دائماً  با چالش مواجه هستند که ، عملکرد بهتر را با هزینه کمتر و سهولت بیشتر از قبل ارائه کنند. تا بتوانند راه‌حل‌های کابل‌کشی شبکه را برای پاسخگویی به استانداردهای نوظهور اترنت 100G فراهم کنند.

راه حل های پیشنهادی ما به شما کمک می کند چه در حال ساخت یک مرکز داده جدید باشید و چه در حال اصلاح زیرساخت مرکزداده فعلی مسیرهای مشخصی برای مهاجرت به تکنولوژی های نوین ارتباطی در سال های آتی در اختیار داشته باشد.

یکی از راه‌حل‌های پیشنهادی ما استفاده همزمان از محصولات Netscale  و تکنولوژی R&MinteliPhy شرکت R&M است.

همچنین با استفاده از (HD Traffic Access point (TAP امکان مانیتورینگ مداوم بر روی ترافیک شبکه فیبر نوری  فراهم می شود. از دیگر ویژگی های TAP ایجاد امنیت شبکه با تعیین دسترسی افراد مجاز می باشد.

تلفیق سیستم های مبتنی بر فیبرنوری و مس می تواند علاوه بر ایجاد شبکه هایی امن و با کیفیت و کارایی بالا ، زمان نصب و همچنین هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد . برای رسیدن به این مهم شرکت لاوان ارتباط پیشنهاد می کند که درحین طراحی زیر ساخت مراکز داده خود حتماً با کارشناسان مجرب این شرکت مشورت نمایید تا به بهترین طراحی با کمترین هزینه دست یابید . از سوی دیگر با پیوستن به مشتریان ما می توانید  از ضمانت بلند مدت  کیفیت محصولات این شرکت بهره مند شوید.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *