شبکه داده برای کشتی های کروز


مثال فعلی:

کارخانه کشتی سازی Meyer Turku Oy در فنلاند، در حال به اتمام رساندن کابل کشی کابین های دو کشتی کروز با راهکار کابل کشی مسی Cat.6 آر اند ام (R&M) است.
این کشتی ها نسل دوم کشتی های کروز با نام «Mein Schiff» از مجموعه TUI Cruises هستند که در سال های 2018 و 2019 معرفی خواهند شد.

Meyer Turku Oy

Meyer Turku Oy  تعداد 1700 کارمند دارد و در زمینه ساختن کشتی های کروز پیچیده، خلاقانه و دوستدار محیط زیست و همچنین کشتی های مسافربری تخصص دارد. این کمپانی به همراه دو کمپانی خواهرخوانده کشتی سازی در آلمان (Meyer Werft در پاپنبورگ و Neptun Werft در روستوک) تبدیل به یکی از بزرگترین سازندگان کشتی کروز در دنیا شده است. کشتی سازی در این کمپانی از سال 1737 سابقه دارد! این کمپانی در حال حاضر برای TUI Cruises کشتی می سازد. این کمپانی در آینده نزدیک برنامه ساخت دو کشتی کروز برای Costa Crciere، Carnival corporation و Royal Caribbean International را دارد.

cruise 21
طراحی و ساخت کشتی ها توسط زیرمجموعه های Meyer Turku انجام می شود. این زیرمجموعه ها عبارتند از: Piikkio Works Oy، که یک کمپانی ساخت کابین در Oy است و برای فضاهای عمومی کشتی راهکارهایی ارائه می دهد. زیرمجموعه بعدی ENG Nd Oy که یک کمپانی مهندسی است که خدمات مربوط به کشتی سازی ارائه می دهد.

کشتی های کروز با گنجایش 2500 مسافر و حدود 1000 خدمه یک چالش بزرگ تکنیکی هستند. اندازه هایی مثل 365 متر عرشه خشک (dry deck)، واقعا فوق العاده است. کمپانی کشتی سازی و تامین کنندگان آن واقعا مسوولیت بزرگی در زمینه تامین امنیت و آسایش کشتی مخصوصا در آب های آزاد دارند.

در یکی کشتی کروز مدرن حدود 300 تا 400 کیلومتر کابل نصب می شود. شبکه های داده گسترده ارتباطات راه دور، اینترنت، سرگرمی و تلویزیون را تامین می کنند. WLAN (شبکه محلی گسترده) در هر 15 عرشه کشتی و در بیش از 1400 کابین آن، در رستوران ها، بارها، سالن ها، تئاترها، اسپا و فضاهای ورزشی قابل دسترسی بود.
حتی از این مهم تر مساله نظارت ویدئویی، سیستم های هشدار و سنسورهای کنترل کشتی و اتوماسیون بود.

cruise 31
قابل اعتماد دقیقا به اندازه خشکی

شبکه های داده در کشتی باید همان اندازه قابل اتکا باشند که اینترنت در خشکی است و یا همان اندازه که LAN در دیتاسنترها، کارخانه ها و دفاتر مورد اعتماد و استفاده است. طراحی داخلی زیبا و مناسب کشتی های کروز این اتهام که فضای داخلی کشتی هیچ وقت نمی تواند شبیه فضای یک هتل در خشکی باشد را رد می کند. کابل هایی که نصب می شوند باید قابلیت تحمل نمک، هوا، تغییرات اقلیمی و منطقه ای که برخی از آن ها بسیار شدید هستند و همچنین تلاطمات تقریبا دائمی را داشته باشند.

به همین دلیل است که آر اند ام (R&M) تمامی تجهیزات و تلاش خود را برای عملیات مربوط به کشتی ها معطوف کرده است. شریک توزیع منطقه ای آر اند ام (R&M) یعنی Nylund Group Oy که سال ها با کمپانی کشتی سازی Meyer Turku همکاری کرده است، کابل ها را به نحوی داخل روکش قرار داده بود که بتواند نوسانات بلندمدت کشتی را تحمل کند و هیچ آسیبی به آن نرسد.

cruise 1
این حقیقت که کابل کشی کابین ها در «Neue Mein Schiff 1» و «Neue Mein Schiff 2» توسط آر اند ام انجام شده است امنیت کشتی و کیفیت ارتباطات داخل آن را تضمین می کند. قبل از این پروژه، Meyer Turku 6 کشتی را با تجهیزات و محصولات آر اند ام تجهیز کرده بود. در هر کدام از دو کشتی کروز TUI، 4000 تا 5000 کانکشن Cat.6 و همان طور که در بالا اشاره شد چندصد کیلومتر کابل غلاف دار اتصال 1 گیگابیت اترنت را تضمین خواهند کرد.

 

امتیاز شما به این مطلب