ارتباط متقابل مرکز داده | DCI

dci

dci


 

پیش از این، شرکت ها از ارتباطات متقابل برای تداوم کسب و کار و بازیابی فاجعه استفاده می کردند. اما امروزه کاربردهای آن شامل عملیات روزانه، فعال کردن اپراتورهای مرکز داده برای مدیریت منابع و پشتیبانی از توابع متعادل کننده بار کلیدی می شود. ارتباط متقابل مراکز داده (DCIها) به سازمان ها و مقیاس زیرساخت آن ها کمک شایانی می‌کند. به دلیل اینکه رشد ترافیک اینترنت و مهاجرت به فضای ابری به صورت قابل توجهی حیاتی می شود.
مهاجرت به فضای ابری خصوصی موجب ایجاد جریان های ترافیک شبکه جدید شده است. شرکت ها قبلاً اغلب ترافیک شمال-جنوب یعنی اطلاعاتی را که از خارج مراکز داده به آن ها می رسید، مدیریت می کردند. در حال حاضر آن ها بیشتر ترافیک شرق- غرب یعنی انتقال داده را از یک سیستم مرکز داده به دیگری دارند. در نتیجه، آنها نیاز به اتصال خارجی کمتر و ارتباط متقابل مراکز داده (DCI) بیشتری دارند.
برای فروشنده های ابر، مهاجرت برنامه های کاربردی به سرویس های شخص ثالث (third-party) نیز منجر به ایجاد نیاز برای DCIها می شود. ارائه دهندگان ابر در حال ایجاد مراکز داده ای با مقیاس بالا هستند که به طور مداوم نیاز به پهنای باند و ظرفیت بیشتری برای مطابقت با ترافیک دارند.

مزایای ارتباط متقابل مرکز داده (DCI)
ارتباط متقابل مرکز داده (DCI) مزایای متعددی را ارائه می دهد. پیوندهای DCI رمزگذاری قوی تر ترافیک را امکان پذیر می سازد، بنابراین به اشتراک گذاری اطلاعات ایمن تر انجام می شود و به شرکت ها اجازه می دهد که کیفیت خدمات (QoS) و دیگر سیاست ها را برای اطمینان از عملکرد به کار ببرند.
سازمان ها انعطاف پذیری بیشتری در تصمیم گیری در مورد نحوه تخصیص بار کاری دارند. زیرا ارتباط متقابل مرکز داده (DCI) از انواع مختلف اتصالات چندگانه پشتیبانی می کند.
علاوه بر این، فناوری DCI به سازمان ها اجازه می دهد که منابع را به اشتراک بگذارند، به صورت پویا به منابع فیزیکی و مجازی در چندین محل دسترسی پیدا کنند و برای آنها امکان تعادل بارگذاری زیرساخت های شبکه خود را در صورت نیاز ایجاد می کند.

data center interconnect

گزینه های ارتباط متقابل مرکز داده (DCI)
DCI مراکز داده را در فواصل کوتاه و بلند به هم متصل می کند. سازمان ها می توانند برنامه های کاربردی مختلفی را برای ایجاد ارتباطات متقابل خود برای اترنت با سرعت بالا یا رابط های نوری بر روی فیبر اختصاصی یا خدمات طول موج در نظر بگیرند.
یک DCI نیاز به یک لینک WAN با سرعت بالا، شامل MPLS یا Multiprotocol Label Switching ، اترنت و VPLS یا virtual private LAN service دارد. مترو اترنت یک گزینه برای اتصال مراکز داده در یک محیط شهری است. هر یک از این گزینه ها پهنای باند بالا، زمان تأخیر کم و دسترسی لایه 2 یا لایه 3 را در میان مراکز داده ارائه می دهد.
شرکت ها می توانند برنامه های کاربردی بهینه سازی WAN را در هر نقطه پایانی مورد استفاده قرار دهند تا از پروتکل های انتقال بهتر استفاده کنند و حجم ترافیک را فشرده کنند تا DCI را بیشتر بهبود بخشند. یکی دیگر از گزینه‌ها این است که از تکنولوژی تقسیم چندگانه طول موج برای گسترش برقراری ارتباط بین مراکز داده ای که دور از هم قرار دارند، استفاده شود.

 

مطلب مرتبط:

کابل کشی دیتا سنترهای با ظرفیت بالا (Hyperscale)
پنج گرایش اصلی در پیشرفت مراکز داده
داستان زندگی یک دیتاسنتر؛ ساخت، نگهداری و پایان کار
محاسبات با ظرفیت بسیار بالا برای دیتاسنترهای سازمانی توسط کمپانی آر اند ام (R&M)

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *