کمپانی Etisalat و نقش اساسی آن در گسترش شبکه FTTH

Etisalat-FTTH

Etisalat-FTTH


کمپانی Etisalat، ارائه دهنده خدمات مخابراتی چند ملیتی در امارات متحده عربی است که در حال حاضر در 16 کشور در سراسر خاورمیانه، آفریقا و آسیا در حال فعالیت است. این کمپانی در حال حاضر با R&M (آر اند ام) همکاری نزدیکی دارد تا شبکه FTTH خود را با راه حل انحصاری SYNO Dome Closure از کمپانی R&M (آر اند ام) ارتقا و گسترش دهد.

کمپانی اتصالات ارائه دهنده یکی از اولین راه حل های اتصال آزاد در منطقه است که باعث بیشتر شدن ایمنی شبکه می‌شود و می‌تواند قابلیت اطمینان را بالا برده و قابلیت اتصال به خدمات حیاتی را برای کاربران خانگی و تجاری افزایش دهد.

اسماعیل الحمدی، معاون ارشد توسعه شبکه در کمپانی اتصالات می‌گوید:

«با استراتژی یکپارچه کمپانی اتصالات که تمرکز خود را بر روی حرکت به سمت آینده دیجیتال برای پیشرفت جوامع گذاشته است، شبکه جزء مهمی از این تحول دیجیتالی محسوب می‌شود. اتصالات به طور مداوم بر روی نوآوری و فناوری‌های نسل آتی و ارائه خدمات برای گسترش شبکه سرمایه گذاری می‌کند.»
«این دستاورد نشان می دهد که ما توانسه ایم یک رهبری استوار و در سطح جهانی را در استفاده از تکنولوژی FTTH داشته باشیم و یک معیار در صنعت مخابرات جهانی مشخص ‌کنیم. این امر تنها با حمایت مستمر و دید رهبری امارات متحده عربی در توسعه و نوسازی زیرساخت‌ها امکان‌پذیر بود. کمپانی اتصالات قصد دارد کیفیت شبکه FTTH خود را از لحاظ قابلیت اطمینان، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری افزایش دهد.»

اتصالات زیرساخت جدید FTTH خود را طراحی شده است تا از فناوری‌های آینده پشتیبانی کند و با آن ها سازگار باشد.

افزایش انعطاف پذیری

اتصالات قبل از ارتقاء زیرساخت خود از کابینت‌های فیبر نوری در روی سطح زمین استفاده می‌کرد، که هر دو هفته نیاز به تعمیر و نگهداری داشت. که این نه تنها وقت گیر بود، بلکه به علت قطع اتصال غیرارادی کابل‌های فیبر نوری نیز باعث ایجاد خطر از جمله قطع خدمات می‌شد. شرایط سخت خاورمیانه به این معنی است که آلودگی و خوردگی تجهیزات می‌تواند چالش‌هایی را برای تأمین کنندگان خدمات وجود آورد  که بایستی با آن روبه رو شوند. با چنین شبکه گسترده‌ای تعمیر و نگهداری شبکه به یک چالش جدی تبدیل می‌شود و می‌تواند منجر به خالی شدن منابع شود. حال این شرکت ارتباطات، اکنون دارای رویکردی با اصطلاح “set-and-forget” است یعنی پس از نصب دیگر نیازی به نگهداری نیست. زیرا مهر و موم سرد ژل SYNO Dome مطابق با IP68 است که از بالاترین رتبه‌های حفاظتی در برابر نفوذ در صنعت برخوردار است و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد. کمپانی اتصالات، با استفاده بهینه از SYNO Dome Closure، توانسته است هاب‌های توزیع فیبر نوری (FDH) را به زیر زمین منتقل کند. این نه تنها باعث زیبایی بصری بشتر می‌شود، بلکه به کاهش هزینه ها هم کمک شایانی می‌کند. ماهیت Patch-free در این سیستم جدید احتمال مداخله و قطع اتصالات غیرعمدی کابل ها را از بین می‌برد.

Etisalat2

شبکه ای برای آینده

زیرساخت جدید FTTH اتصالات طراحی شده است تا از فناوری‌های آینده حمایت کند. این سیستم سازگاری بسیار بالایی دارد. به عنوان مثال، اخیرا کابل‌‌های استاندارد کانال‌های صنعتی در حال استفاده هستند اما در سیستم آینده که کابل‌های میکرو و میکرو داکت‌ها به مسیرهای اصلی تبدیل شوند، در داخل شبکه موجود، مورد استفاده قرار می‌گیرند و در تحولات آینده گنجانده می‌شوند.

Etisalat2

اتصالات، پشتیبانی روزمره هم ارائه می‌کند و جلسات آموزشی جامع را نه تنها برای کارکنان خود بلکه همکاران و تأمین کنندگان تکنولوژی نیز برگزار می‌کند. این به این معنی است که هر کسی که در راه‌ندازی و نگهداری شبکه FTTH درگیر است دارای مهارت لازم باشد تا از این که واقعا در سطح جهانی قرار دارد مطمئن باشد.  این پشتیبانی از شرکای فناوری اتصلات از جمله R&M (آر اند ام) انجام می‌شود که امارات متحده عربی توانسته است برای حرکت به سمت جهانی را با پروژه های متناسب با آینده پیش قدم باشد.

R&M (آر اند ام) افتخار دارد که بخشی از پروژه های FTTH باشد که آینده خاور میانه را شکل می‌دهند.

بخوانید: راهکار شبکه آر اند ام (R&M) | ایمنی برای خطوط هوایی لهستان

امتیاز شما به این مطلب