آر اند ام و تکنولوژی 400 گیگابیت بر ثانیه!

آر اند ام

آر اند ام


جهش کوانتومی با کانکتورهای نوری توسعه‌یافته

انتقال سیگنال فیبرنوری در حال رسیدن به ابعاد جدیدی است: 400 گیگابیت بر ثانیه. این موضوع، یکی از سرفصل‌های مهم نمایشگاه و کنفرانس ارتباطات فیبر نوری (OFC) 2018 بود که در سن‌دیگوی آمریکا برگزار شد.
چیپ‌های  400 گیگابیت به صورت تجاری از انتهای سال 2018 در دسترس خواهند بود. دو فرمت فرستنده/گیرنده آماده عرضه به بازار QSFP-DD و QSFP هستند، که در واقع ادامه منطقی اتصال به روش قدیمی با سیستم plug-in، اتصال‌دهنده‌های فعال در پنل جلویی یک سوئیچ هستند. فرکانس، مدولاسیون و سرعت انتقال افزایش پیدا خواهد کرد، ساختار فشرده‌تر خواهد بود و مصرف انرژی کاهش پیدا خواهد کرد.

کنسرسیوم On-Board Optics (COBO)، تغییر رادیکال‌تری را پیشنهاد می‌دهد. فرستنده/ گیرنده‎ها که نیاز به فضای زیادی دارند، باید از housing به board منتقل شوند، بنابراین مسیر مسی بین الکترونیک و interface کاهش پیدا خواهد کرد و سرعت انتقال افزایش می‌یابد. فیبرهای شیشه‌ای داخلی، اتصالاتی با آداپتورهای چندفیبری مینیاتوری در جلوی housing می‌سازند.

400 gigabit2

این بدین معنی است که تعداد فیبر بسیار بیشتری در پنل جلویی جا خواهد گرفت، که پیش‌نیازی هست برای کانال‌های نوری بیشتر و انتقال اطلاعات بیشتر.
تولیدکنندگان هنوز هم با موانعی قبل از این که این ایده برای تولید انبوه آماده شود، رو‌به‌رو هستند. به عنوان یک عضو COBO، آراندام در لبه تیغ تکنولوژی در حال حرکت است.

 

یک سوال حیاتی که در حال حاضر مطرح است این است که چه میزان از اتصالات چندفیبری و کانکتورها در پنل جلویی می‌توانند متصل و نگهداری شوند. در متد اتصال نوری موازی قدیمی، تمام اشکال فیبر باید جوری به همدیگر فشرده شوند که این اطمینان حاصل شود که تحت فشار شدید نیستند و تمیز کردن مقادیر زیاد فیبرهای غیرایزوله کار دشواری است.
در این متد، آراندام کانکتورهای نوری توسعه‌یافته را به عنوان یک جانشین در نظر خواهد گرفت.

آر اند ام در حال توسعه تکنولوژی مخصوص به خودش به نام کانکتورهای نوری توسعه‌یافته است. میکرولنزهای روی اشکال فیبر، انتقال مطلوب نور را تامین می‌کنند. مزایای این سیستم:
• همه آن‌چه مورد نیاز است، فشار تماسی ملایم است یا این‌که اصلا تماس وجود نداشته باشد
• مکانیسم اتصال می‌تواند ساده شود
• تراکم بسته‌بندی در پنل جلویی می‌تواند افزایش پیدا کند
• لنزها خطاهای جزئی را تحمل می‌کنند و قوی هستند
• آنها به گرد و غبار حساس نیستند و به صورت مجازی نیازی به تمیز کردن ندارند

400 gigabit1

آر اند ام  پیش‌بینی کرده است که کانکتورهای نوری توسعه‌یافته در عصر On-Board Optics تبدیل به یک پیشگام شوند.

 

بخوانید: سیستم مدیریت کابل آراندام در یک نگاه

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *