برنامه ریزی سازگار با آینده برای FTTH

FTTh for future

FTTh for future


 

آر اند ام (R&M)، توسعه دهنده فعال در سطح جهان و ارائه دهنده سیستم‌های کابل کشی برای زیرساخت‌های شبکه با کیفیت بالا، واقع در Wetzikon سوئیس، در بزرگترین کنگره جهانی فیبر به خانه (FTTH)، نگاهی به آینده خواهد داشت. Andreas Rüsseler مدیر بازاریابی آر اند ام (R&M) پیش بینی می‌کند: «افرادی که امروز در شبکه‌های فیبر نوری سرمایه‌گذاری می‌کنند، باید آگاه باشند که در حال پایه گذاری برای 100 سال آینده هستند. در دهه‌های پیش رو، فیبر به خانه (FTTH)، فضای ابری و 5G و شهرهای هوشمند، نیاز به منابع زیادی دارند که مستلزم پویایی باور نکردنی هستند».

 FTTH Conference in Amsterdam i770

کنگره تخصصی فیبر به خانه (FTTH) انجمن اروپا در 12 تا 14 مارچ (21 تا 23 اسفند) در RAI آمستردام برگزار می‌شود. انتظار می رود در انجمن فیبر به خانه (FTTH) اروپا بیش از 3000 متخصص فیبر نوری و FTTH از 96 کشور، همچنین 120 شرکت کننده حضور داشته باشند.

در محل استند G13، آر اند ام (R&M) برنامه کاملی را برای گسترش شبکه‌های فیبر نوری رو به جلو ارائه می‌دهد. این برنامه تمام سطوح شبکه را در بر می‌گیرد. مجموعه‌ها دربرگیرنده فریم‌های توزیع نوری با تراکم بالا هستند که دارای مخازن اسپلایس و کانکشن باکس‌ها می باشند، همچنین دارای کانکتورهایی هستند که می‌?%Aֽ?v?انند در کمتر از یک دقیقه در محل پروژه به فیبرهای نوری متصل ‌شوند. راهکارهای آر اند ام (R&M) به طور یکپارچه بر یکدیگر تکیه می‌کنند و کاملاً مقیاس پذیر هستند. مفهوم ماژولار برنامه‌ریزی کاملاً آزادانه و طولانی مدتی را برای اوپراتورهای شبکه امکان پذیر می‌سازد.

 

FTTH

آر اند ام برای اولین بار PRIME ODF را ارائه کرده است. با این فریم توزیع نوری با تراکم بالا، آراند ام (R&M) استانداردهای جدیدی را برای زیرساخت‌های FTTH در آمستردام به نمایش می‌گذارد. رک‌های PRIME تا 5376 فیبر نوری را متصل می‌کنند و یا بک تغییر پذیری خارق العاده که تاکنون امکان پذیر نبوده، متمایز می‌شوند. توزیع کنندگان می‌توانند مانند بلوک‌های جداگانه مجهز شوند. این رویکرد امکان برنامه‌ریزی در مراحل کم جزئی‌تر و با هزینه‌های قابل کنترل را فراهم می‌کند. اپراتورهای شبکه تنها تعداد اجزایی را که واقعاً مورد نیاز هستند، سفارش می‌دهد. بعدها می‌توانند خود به خود و به سرعت به نیازهای FTTH محلی و پیشرفت‌‌های فنی واکنش نشان دهند و شبکه‌های خود را متناسب به نیازهایشان تغییر دهند.

 

PRIME ODF i770

اپراتورهای شبکه برای رسیدن از اداره مرکزی تا هر یک از مشترکان، با طیف وسیعی از شرایط مختلف روبه‌رو هستند و آر اند ام (R&M) بر اساس آن، محدوده محفظه‌های اسپلایس خود را تنظیم کرده است. این شرکت می‌تواند راهکارهایی با ویژگی‌هایی خاص را برای هر مکان ارائه دهد. در میان موارد دیگر، مخازن اسپلایس SCM برای اتصال کاملاً یکپارچه زیرساخت‌های جدید و شبکه‌های فیبر نوری موجود مورد استفاده قرار گرفته اند.

SYNO dome closure با یک تکنولوژی مهر و موم کردن در ژل، برای اتصال کابل‌های فیبر نوری شبکه در متراژهای پایانی و توزیع آن‌ها استفاده می‌شود. SYNO در داکت‌ها، شفت‌ها یا دکل‌ها و در داخل زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد. آر اند ام (R&M) از این طریق عملیات مونتاژ را بسیار ساده کرده است.

علاوه بر این، آر اند ام (R&M) یک خانواده جدید از باکس‌های اتصال چند منظوره، یعنی باکس‌های Polaris را در کنفرانس FTTH 2019 ارائه می‌کند. آن‌ها برای پیاده سازی اتصالات FTTH در خانه‌ها، مجمتع‌های ساختمانی بزرگ همچنین محوطه‌های مسکونی به‌کار می‌روند. محدوده مورد استفاده از نقطه ورودی در نمای ساختمان یا در زیرزمین، از طریق توزیع کننده‌های طبقه به محل پریزهای برق در ساختمان‌ اداری یا آپارتمان‌ها است. بر این اساس ارائه دهندگان FTTH می‌توانند به راحتی پیکربندی و انطباق را انجام دهند و بعد از آن تجهیزات را فشرده سازند. کوچکترین نوع آن به 6 مشترک FTTH و بزرگترین آن به 144 مشترک FTTH متصل می‌شود. باکس‌ها همه چیزهایی را که اپراتورهای شبکه در محل پروژه نیاز دارند، در خود جای می‌دهند. (پچ کوردها، مخازن فیبر و loose tube، ماژول‌ سینی‌ها، اسپلایس، اسپلیتر و اتصالات پچ)

نسل جدید کانکتورهای فیبر نوری FO Field نیز در آمستردام نمایش داه خواهند شد. یکی از ویژگی‌های جدید این کانکتورها تکنولوژی گیره‌ای آن است. FO Field 2.0 کابل را نه تنها با روکش پلاستیک بلکه با هسته داخلی محکم می‌کند. آر اند ام (R&M) امکان فیکس کردن بدون تنش فیبرها را ممکن می‌سازد. این نوع کانکتورها منجر به یک اتصال پایدار و بدون افت می‌شود.

Andreas Rüsseler مدیر بازاریابی آر اند ام (R&M) می‌گوید: «ما توصیه می‌کنیم که در بازار FTTH برای یک دوره زمانی طولانی مدت برنامه‌ریزی انجام شود». شبکه‌های FTTH باید با دور اندیشی بیشتر برنامه‌ریزی شوند و در عین حال برای مقابله با توسعه‌های پویا نیز مجهز باشند. آر اند ام (R&M) پیش بینی می‌کند که سرمایه گذاری در یک شبکه FTTH با پوشش کامل، در طولانی مدت به نتیجه می‌رسد. به همین دلیل برنامه ریزان و اپراتورهای شبکه باید محصولات با کیفیت را برای استفاده بلند مدت انتخاب کنند. کابل‌های ازرشمند فیبر نوری نباید به دلیل برنامه ریزی با ظرفیت ناکافی تعویض و حذف شوند.

درباره آر اند ام (R&M)
شرکت آر اند ام (R&M) یک تولید کننده جهانی پیشرو در زمینه محصولات و سیستم‌های آینده‌نگر برای ارتباطات و شبکه‌های داده است. همکاری نزدیک این شرکت با شرکای تایید شده به ارائه راهکارهایی پیشگام برای برقراری ارتباط در بخش‌های مختلف مانند شبکه‌های محلی (LAN)، شبکه‌های عمومی و مخابراتی همچنین دیتا سنترها (مراکز داده) منجر می‌شود. این شرکت خانوادگی سوئیسی به دنبال نوآوری، کیفیت و نزدیکی به مشتریان است.
شرکت لاوان ارتباط به‌عنوان تنها نماینده رسمی شرکت آر اند ام (R&M) در ایران مفتخر است که در طراحی، اجرا و پشتیبانی مراکز داده با استفاده از محصولات با کیفیت آر اند ام ( R&M) توانسته پروژه‌های متعددی را تاکنون به انجام برساند. این پروژه‌ها از 18 سال پیش تاکنون بدون نیاز به تعویض تجهیزات همچنان در حال بهره‌برداری هستند، چراکه ما به کیفیت محصول خود اهمیت می‌دهیم.

کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما در این زمینه هستند. با ما تماس بگیرید.

لینک تماس با ما

 

مطالب مرتبط:

تکنولوژی انتقال اطلاعات در فیبر نوری
تکنولوژی انتقال اطلاعات در فیبر نوری | قسمت دوم
تکنولوژی انتقال اطلاعات در فیبر نوری | قسمت سوم
بزرگ‌ترین پروژه FTTH اجرایی R&M | شهر بوشک سوییس
پروژه پیاده سازی FTTH در شهر فلاویل

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *