آر اند ام با محصول جدید خود اصل ماژولاریتی را اجرا می‌کند | PRIME ODF

PRIME ODF

PRIME ODF


شرکت آر اند ام (R&M)، توسعه دهنده و ارائه دهنده سیستم‌های کابل کشی برای زیرساخت‌های شبکه با کیفیت بالا، واقع در Wetzikon سوئیس، محصولی را ارائه کرده است تا اپراتورهای شبکه فیبر نوری آزادی بیشتری در برنامه ریزی داشته باشند. با استفاده ماژول های PRIME جدید از آر اند ام (R&M)، آنها می‌توانند از یونیت هاب‌های توزیع فیبر خود با روش های متنوع‌تری نسبت به هر زمان دیگری استفاده کنند. این یعنی آنها می‌توانند شبکه‌های FTTH را دقیق و از ابتدا به گونه ای طراحی کنند که الزامات محلی را برآورده سازند و می‌توانند هر زمان که بخواهند، آنها را گسترش داده یا سازگار کنند. PRIME یک پلت فرم کابل کشی بسیار متراکم برای فریم های توزیع نوری (ODF) است. در حداکثر ظرفیت، 5376 فیبر نوری را می توان در ODF با ماژول های PRIME متصل کرد و این استاندارد جدیدی را در بازار FTTH ایجاد کرده است.

بعضی از مهمترین موقعیت‌هایی که برای رک‌های PRIME ODF ، رک‌های خیابانی بالاتر از سطح زمین و زیرزمین‌ها، فریم‌های توزیع اصلی، دفاتر مرکزی و سایت‌های POP هستند. در اینجا آنها نودهای شبکه‌های باند پهن محلی مانند حلقه‌های شهر و شبکه‌های فیدر را تشکیل می‌دهند. PRIME ODF در هر کجا که فضا محدود است و لازم است کابل کشی دارای تعداد زیادی از فیبرهای نوری باشد، به کار می‌رود. این پلت فرم برای توزیع فیبر نوری در مراکز داده (دیتا سنترها) نیز مناسب است. شبکه های Backhaul برای ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه یکی از موادری که می توانند کاربرد زیادی از این سیستم‌ها داشته باشند.

با PRIME، آر اند ام (R&M) اصل ماژولاریتی خود را اجرا می‌کند. توزیع کنندگان می‌توانند مانند بلوک‌های جداگانه مونتاژ شده، سازگار شوند و توسعه یابند. این رویکرد امکان برنامه ریزی با هزینه‌های سرمایه گذاری قابل کنترل را فراهم می‌کند. اپراتورهای شبکه تنها تعداد مشخصی از اجزایی را که در واقع نیاز دارند، سفارش می دهند (پرداخت هزینه برای آنچه نیاز دارند انجام می‌شود). آنها می‌توانند نسبت به تقاضای محلی FTTH، پیشرفت فنی و شبکه‌های با مقیاس پهن باند برای برآوردن الزامات، به سرعت واکنش نشان دهند.

حداکثر 14 ماژول PRIME در رک های 19 اینچی یا ETSI قرار می‌گیرند. هیچ ابزاری برای مونتاژ در رک‌های ESTI آر اند ام (R&M) لازم نیست. این باعث می‌‌شود که تکنسین‌ها سریع‌تر کار کنند و اپراتورهای شبکه با انعطاف پذیری بیشتری عمل نمایند. ماژول PRIME می‌تواند از جلو یا عقب رک‌های 19 اینچی مونتاژ شود.

ODF Prime i770

یک ساب رک می‌تواند چهار واحد فیبر PRIME را در خود جای دهد. آنها می‌توانند به روش‌های مختلف ترکیب شده، مجهز شوند و بدون ابزار خاصی اجزا یا اکسسوری‌های جدیدی به آنها اضافه شود. محوطه PRIME دارای واحدهای فیبر برای سربندی فیبر نوری، اسپلایس و کابل کشی breakout، همچنین برای پچ کوردها و ذخیره طول اضافی است. در صورت استفاده از آداپتورهای Ultra High-Density LC آر اند ام (R&M)، ظرفیت PRIME ODF به 5376 اتصال فیبر نوری می‌رسد. تراکم بالای دسته بندی موجب کاهش میانگین هزینه‌ها در هر پورت می‌شود.

تکنولوژی کشویی از فیبرها در طول مونتاژ، تعمیر و نگهداری و تمیز کردن محافظت می‌کند. فیبرها به درستی راهنمایی می‌شوند. یک سیستم کانال، از فیبرها در مسیر رسیدن به محل اسپلایس محافظت می‌کند. کانکتورها می‌توانند هنگام متصل و قطع شدن به صورت کشویی در یک موقیعیت برای تمیز کردن و بازرسی، شناسایی و مدیریت شوند.

ویدئوی زیر عملکرد این سیستم را نشان می‌دهد.

بخوانید: مدیریت تجهیزات IT | یک امر مهم و ضروری

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *