5 پیش بینی کلیدی برای IIoT در سال 2018

اینترنت اشیای صنعتی(IIoT)

اینترنت اشیای صنعتی(IIoT)


حرکت به سمت Edge analytics و Edge intelligence در اینترنت اشیای صنعتی در سال 2018 سرعت می‌گیرد.

تقریبا هر فروشنده سخت‌افزاری دارای یک سری از محصولات سخت‌افزاری پیشرفته برای پردازش Edge است. این نشان می‌دهد که بازار در حال پذیرفتن اینترنت اشیای صنعتی (IIoT) می‌باشد. با توجه به تکنولوژی‌های بزرگی که نرم‌افزار را برای لبه ها اعلام می کنند، بعید است که این حرکت فقط در سال 2018 تسریع شود! علاوه بر این، صنایع سنتی مانند تولید که در حال تلاش برای نمایش محصولات متمایز هستند، اکنون Edge analytics را برای پیشبرد جریان های جدید درآمدی و یا بهبود قابل توجه عملکرد برای مشتریان خود پذیرفته اند.
علاوه بر این، هر صنعتی با دارایی هایی که دیجیتالی می‌شوند و به سوی اتصال و یا توسعه زمین‌های قهوه‌ای حرکت می‌کند، به خوبی از ارزش Edge intelligence استفاده می‌کند. معمولا هدف از این ابتکارات داشتن تأثیر عمیق تجاری می‌باشد. این را می‌توان با بهره‌برداری از کارایی و بهینه‌سازی ناشناخته و محقق نشده به دست‌آورد. اغلب این بینش تنها از طریق تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشینی کشف می‌شود. صنایع مانند نفت و گاز، معدن، حمل و نقل و … واقعا از Edge intelligence بهره می‌برند. علاوه بر این، کسانی که Edge intelligence را اعمال می‌کنند، می‌توانند از تصمیمات در زمان واقعی بهره‌مند شوند.
با توجه به چالش‌های کنونی در فضای IIoT و دسترسی فناوری Edge به آن‌ها، انتظار افزایش بهره‌مندی به Edge analytics/ML در نفت و گاز، انرژی، آب و برق، حمل و نقل و دیگر بخش های علاقه مند به بازنگری ارزش IIoT خود، می‌رود.

موارد کاری و نرخ بازگشت سرمایه برای پیاده‌سلزی اولیه و اتخاذ IIoT در سال 2018 حیاتی هستند.

در سال 2017 جستجو و واکاوی در مورد IIoT بوده و منجر به گسترش مفهوم آن و پیاده‌سازی آن به صورت آزمایشی شده است. از آنجایی که این روند تا سال 2018 ادامه خواهد داشت، انتظار می‌رود که آگاهی بیشتری در خصوص ارزش کسب و کار تکنولوژی‌های Edge وجود داشته باشد. شرکت‌هایی که در آن‌ها جمع‌آوری داده وجود دارد اما کمتر بر روی آن سرمایه‌گذاری شده است، تمرکز خود را بر روی اینترنت اشیای صنعتی (IIoT) و گسترش آن برای بازگشت قطعی سرمایه، قرار خواهند داد.

استانداردهای IIoT تحت تاثیر موفقیت‌های مشتریان و مشارکت‌های شرکت قرار می‌گیرند.

اینترنت اشیای صنعتی امروزه مورد توجه بازیگران بزرگ تکنولوژی قرار دارد. امادر سال 2018 محصولات جدیدی وارد بازار می‌شوند و انتخاب‌های بیشتری به لحاظ استاندارد وجود خواهد داشت. سال بعد یا دو سال بعد، اتحاد‌ بیشتر، مشارکت و افزایش یکپارچگی و را در شرکت‌های بزرگ تکنولوژی مشاهده خواهیم کرد چرا که آن‌ها به دنبال نوآوری در داخل و خارج از سازمان خود هستند و برای رسیدن به استاندارد به دنبال موفقیت مشتریان و طرح راهکارهای مقیاس‌پذیر IIoT هستند.

تیم‌های IT و OT برای راه‌اندازی موفقیت آمیز IIoT همکاری خواهند کرد.

با گسترش IIoT، تعامل میان تیم‌های IT و (OT (Operation Technology آغاز می‌شود و مدیران کسب و کار حرکت به سمت سرمایه‌گذاری در دیجیتالی شدن را جدی‌تر خواهند گرفت و فناوری اطلاعات تبدیل به سنگ بنای مورد نیاز برای موفقیت در این ابتکارات خواهد شد. آنچه که مطرح است شکاف وسیع میان بخش‌های IT و OT است که به لطف همکاری گسترده‌ای که برای گسترش موفقیت آمیز راه‌حل‌ها و ابتکارات IIoT مورد نیاز است، از بین خواهد رفت.
آیا طراحی OT بر روی IIoT تاثیر می‌گذارد؟ بله قطعا تاثیرگذار خواهد بود. تحقیقات اخیر و مطالعات میدانی نشان می‌دهد که ابزار تجزیه و تحلیل برای کاربران نهایی، یعنی کارشناسان Domain و کارکنان مزارع، بیشتر قابل دسترسی هستند. این به این معنی است که فناوری پیشرفته در حال حاضر برای کارگران زراعی در دسترس است، بنابراین تصمیمات عملیاتی را می‌توان به مکان‌های صنعتی هدایت کرد.

Edge Computing آسیب‌پذیری‌های امنیتی را برای دارایی‌های IIoT کاهش می‌دهد.

تا زمانی که صنایع تاثیر شکاف امنیتی IIoT را به رسمیت بشناسند، می‌توانند مشکلات موجود در این حوزه را حل کنند. در این مورد  دو روند کلی موجود است:

  • فروشندگان سنتی امنیت IT هنوز هم محصولات موجود خود را تغییر می‌دهند تا نگرانی‌های امنیتی IIoT را رفع کنند.
  • تعدادی از تازه واردان در حال توسعه راهکارهای امنیتی هدفمند هستند که برای یک لایه خاص یا یک نقطه خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این‌ها باعث می‌شود که در هر زمانی رویدادی رخ دهد، این دو دسته از راه حل های امنیتی به اندازه کافی قادر به حل مشکل باشند. از آن‌ جایی که روند IoT در حال رشد می‌باشد، بنابراین این شکاف‌های امنیتی نه تنها در زمان حال بلکه در آینده نیز ممکن است وجود داشته باشند. چیزی که با آن روبرو هستیم این است که در حال حاضر برای راه‌اندازی راه‌حل‌های امنیتی، شتاب کمی وجود دارد و اکثر مدیران رویکرد محافظه‌کارانه‌ای را برای تغییر انتخاب کرده‌اند. خبر خوب این است که تهدیدهای امنیتی بزرگی همچون WannaCry، Petya / Goldeneye و BadRabbit، نگرانی‌های امنیتی IIoT را بیشتر کرده است. با این وجود، تا زمانی که راه‌حل‌های امنیتی بیشتر مورد هدف قرار گیرند و اعتماد بیشتری را جلب کنند،  امکان حرکت‌های بزرگ در این حوزه بیش از پیش به وجود خواهد آمد.

 

بخوانید: روندهای 2018: بهترین ایده‌های IoT برای دانشمندان و مهندسین داده

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *