مکانیزم جدید برای کانکتورهای MPO و LC

کانکتورهای MPO و LC

کانکتورهای MPO و LC


آر اند ام (R&M) به کاربران کمک می کند تا از ورود و خروج راحت‌تر پچ کوردهای فیبر نوری اطمینان حاصل کنند. تکنسین‌های شبکه مکانیزم کشویی جدیدی را برای کانکتورهای MPO  و LC به کار می‌گیرند که در آن با استفاده از یک آستین  در قسمت عقب کانکتور، فشار وارده بر آن کاهش می‌یابد. این تکنولوژی که اخیراً راه اندازی شده است، QuickRelease یا QR نامیده می‌شود. در این مکانیزم بدون آنکه نیاز باشد از لحاظ عملیاتی تغییری ایجاد شود، به افزایش تراکم دسته‌بندی پورت‌های فیبر نوری در رک‌های شبکه کمک می شود. آر اند ام (R&M) یک توسعه‌دهنده فعال جهانی و ارایه‌دهنده سیستم‌های کابل‌کشی برای زیرساخت‌های شبکه با کیفیت بالا و مستقر در Wetzikon سوئیس است.
کاربری آستین کاهش دهنده فشار کانکتورهای QR افزایش یافته است و نه‌ تنها به عنوان محدود کننده شعاع عمل می‌کند، بلکه می‌تواند به عنوان یک مؤلفه کنترلی هم مورد استفاده قرار گیرد و پلاگ را هدایت کند. تکنسین‌های شبکه برای قفل کردن یا آزاد کردن کانکتور QR در پچ پنل، آستین را به صورت کشویی عقب جلو می‌کنند. با استفاده از مکانیزمQR ، فاصله بین پنجره‌هایی که قبلاً برای کنترل و مدیریت مورد نیاز بود دیگر ضرورتی ندارد.
در مورد اتصالات MPO-QR ، تراکم هر دسته به 120 پورت در هر یونیت افزایش می‌یابد، یعنی 50 درصد بیشتر از پچ پنل‌های معمولی. همچنین کابل LC-QR duplex  تراکم دسته بندی 120 پورت یا 240 فیبر را در هر یونیت امکان پذیر می‌سازد. این بدان معناست که می‌توان حداکثر 10080 فیبر را در یک رک 42 یونیتی متصل کرد.

 

 

مکانیسم جدید برای کانکتورهای MPO و LC

 

کانکتورهای MPO 

 تکنسین‌های شبکه کانکتورهای جدید QR را برای پچ‌کوردهای فیبرنوری  با آستین کاهش فشار در قسمت عقب آن‌ها به کار می‌برند. انواع متعددی از کانکتورهای QR برای LC simplex، LC duplex،LC Uniboot  وMPO ها وجود دارد.

این کانکتورها در مراکز داده امکان استفاده بهتر از رک‌ها را فراهم می‌کند. زیرساخت‌های شبکه را می‌توان برای صرفه‌جویی در فضا به گونه‌ای مقیاس‌بندی کرد که بتوان ساختار معماری‌های ستون فقرات را به سمت سرعت بیشتر ترافیک داده‌ها برد.
انواع متعددی از کانکتورهای QR برای LC simplex، LC duplex،LC Uniboot  وMPO ها وجود دارد. آر اند ام (R&M) کانکتورهای QR را برای انواع سناریوهای معمول طراحی کرده است. MPO-QR با کانکتورهایMPO/MTP®  ساخته شده توسط تولید کنندگان دیگر سازگار است. این کانکتور از فیبر نوری‌های تک حالته و چند حالته از دسته‌های OS2، OM3، OM4 و OM5 پشتیبانی می‌کند. آر اند ام (R&M)، MPO-QR را با پچ کوردهای 2 میلیمتری و کابل‌های LC-QR duplex را با کابل های 1.4 میلیمتری مونتاژ می‌کند.

درباره ی آر اند ام  (R&M)

شرکت آر اند ام (R&M) یک تولید کننده جهانی پیشرو در زمینه محصولات و سیستم‌های ناظر به آینده برای ارتباطات و شبکه‌های داده است. همکاری نزدیک این شرکت با شرکای تایید شده به ارائه راهکارهایی پیشرو برای برقراری ارتباط در بخش‌های مختلف مانند شبکه‌های محلی (LAN)، شبکه‌های عمومی و مخابراتی و همچنین مراکز داده منجر می‌شود. این شرکت خانوادگی سوئیسی به دنبال نوآوری، کیفیت و نزدیکی به مشتریان است. به لطف قدرت نوآوری و خلاقیت این شرکت، آر اند ام (R&M) امروزه کل گستره اتصالات را پوشش می‌دهد.
شرکت لاوان ارتباط به‌ عنوان تنها نماینده رسمی شرکت آر اند ام (R&M) در ایران مفتخر است که در طراحی، اجرا و پشتیبانی مراکز داده و شبکه‌های کامپیوتری با استفاده از محصولات با کیفیت آر اند ام (R&M) توانسته پروژه‌های متعددی را تا به امروز به سرانجام برساند. این پروژه‌ها از 20 سال پیش تاکنون بدون نیاز به تعویض تجهیزات همچنان در حال بهره‌برداری هستند، چراکه ما به کیفیت محصول خود اهمیت می‌دهیم.

بخوانید : آخرین کیلومتر کابل کشی | کدام کابل کشی برای شبکه مناسب است؟

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *