بهترین ابزارهای نظارت بر پهنای باند

بهترین ابزارهای نظارت بر پهنای باند

بهترین ابزارهای نظارت بر پهنای باند


زمان تخمینی مطالعه:5 دقیقه

بهترین ابزارهای نظارت بر پهنای باند

نظارت بر پهنای باند عمل اندازه گیری پهنای باند موجود در یک شبکه محلی (LAN) یا شبکه وسیع (WAN) است. در این مطالب بهترین ابزارهای نظارت بر پهنای باند را به شما معرفی خواهیم کرد.

نظارت بر پهنای باند چیست و چرا مهم است؟

یک ابزار نظارت بر پهنای باند بینشی بی درنگ و در لحظه از نحوه استفاده از شبکه شما را ارائه می دهد ، بنابراین می توانید محدودیت ها را به طور پیشگیرانه مدیریت کنید اما مهمتر از همه با استفاه از این ابزار می توانید نفوذ در شبکه خود را شناسایی کرده و از آن جلوگیری کنید.

1.ابزار ManageEngine Bandwidth Monitoring: این ابزار که بخشی از مجموعه ابزارهای نظارت بر زیرساخت است ، از پیام های NetFlow برای بررسی ترافیک شبکه استفاده می کند.

2.ابزار Soft Perfect NetWorx: این ابزار برای سیستم عامل های مک، ویندوز و لینوکس برای شبکه های کوچک عالی خواهد بود.

3.ابزار رایگان SolarWinds Real-Time NetFlow Analyzer : یک مانیتور پهنای‌باند رایگان جایگزین از SolarWinds. روی ویندوز اجرا می شود.

  1. ابزار Paessler PRTG Network Monitoring: ابزار PRTG  شامل تعداد زیادی سنسور است که از جمله آنها می توان به مانیتورهای NetFlow و sFlow اشاره کرد.
  2. ابزار Progress WhatsUp Gold: یک ابزار نظارت بر شبکه که روی ویندوز نصب می شود و می تواند توسط یک ماژول تخصصی تحلیل ترافیک شبکه توسعه یابد.

چرا پهنای باند اینترنت را کنترل می کنیم؟

اگر WAN را با تعامل زیاد بین سایت ها اجرا می کنید ، اگر خدمات Cloud را در زیرساخت فناوری اطلاعات خود ادغام می کنید ، یا منبع اصلی کسب و کار شما وب سایت شما است ، نظارت بر پهنای باند شما باید عملکرد اینترنت و همچنین استفاده از پهنای باند شبکه را پوشش دهد.

بدون شک شما یک برنامه سرویس با ارائه دهنده اینترنت دارید تا کسب و کار خود را در سراسر جهان به هم متصل کرده و با تامین کنندگان و مشتریان ارتباط برقرار کنید. ممکن است شما طرحی را انتخاب کرده باشید که پهنای باند کافی را در اختیار شما قرار ندهد. این موقعیت را شما فقط در صورت نظارت بر پهنای باند اتصالات اینترنت خود بررسی کنید.

ابزار پهنای باند

چرا باید از ابزار نظارت بر ترافیک شبکه استفاده کرد؟

ISP شما این مهم را عملی می کند که یک کانال قابل اعتماد به اینترنت با حجم معینی را در اختیار شما قرار دهد. نصب سخت افزار شبکه انتخابی شما برای ارائه سطح خاصی از خدمات در تاسیسات شما طراحی شده است. ابزارهایی که بر ترافیک شبکه و پهنای‌باند نظارت می کنند ، می توانند از فناوری های مختلف استفاده کنند. یک هاست می تواند تمام بسته های داده ای را که از یک رابط شبکه خاص عبور می کنند (یعنی ضبط بسته ها) مشاهده کند. اکثر دستگاه های تحت شبکه ، و هاست ها ، از SNMP پشتیبانی می کنند ، بنابراین می توان از آنها برای دریافت آمار عملکرد استفاده کرد.  نظارت بر پهنای باند بر ظرفیت موجود تجهیزات شبکه و میزان آن ظرفیت ترافیک متمرکز است. با تجزیه بیشتر حجم ترافیک با ایجاد یک توقف در حجم آن از طریق یک اپلیکیشن یا منبع و مقصد می توانید دید خود را در پیدایش مکان huggerهای واقعی پهنای باند گسترش دهید.

الزامات نظارت بر پهنای باند

شما به ابزاری نیاز دارید که بتواند شبکه شما را برای شما در حالی که مشغول کارهای دیگر هستید نظارت کند. برای دریافت آن سطح خدمات از مانیتور پهنای باند خود ، مطمئن شوید که ابزاری را انتخاب کرده اید که بتواند سطح ترافیک روتر را که به پهنای‌باند شما دسترسی کامل دارد ، کنترل کرده و هشدارهایی را برای شما ارسال کند. گزارشاتی که می توانند در تمام ساعات روز برنامه ریزی شوند نیز به شما کمک می کند تا بر پهنای‌باند خود به طور 24 ساعته نظارت کنید.

ویژگی های تحلیلی در ابزارها به شما کمک می کند تا ظرفیت مورد نیاز خود را برای برآوردن تقاضای فعلی ، در نظر گرفتن افزایش ترافیک روند و ارائه خدمات اضافی در صورت تقاضا برنامه ریزی کنید. اگر ابزار پهنای‌باند انتخابی شما می تواند ترافیک جمع آوری شده را در یک فایل ، فایل های باز و داده های ترافیک را در viewer ذخیره کند ، می توانید با گذشت زمان مشاهده الگوهای ترافیک را مشاهده کنید.

viewer ها شامل قابلیت های فیلترینگ،ذخیره‌سازی و برچسب گذاری هستند که به شما امکان می دهد منابع مشکلات ظرفیت پهنای باند را شناسایی کنید. ابزارهای تحلیلی که دارای نمای گرافیکی پیچیده ای برای داده های شبکه و فرمت های گزارش جامع هستند ، شما را قادر می سازد تا مشکلات و راه حل ها را با ذینفعان سازمان خود در میان بگذارید و به تصمیمات مشترک برسید.

پهنای باند
امتیاز شما به این مطلب