راهکار PoE : همراه با یک ورودی خنک برای کابل‌های خنک


 

تقاضا برای PoE با امکانات کاربردی جدید (به‌عنوان‌مثال در ساختمان‌های هوشمند) در حال افزایش است. برای کارکرد دستگاه‌های اتوماسیون ساختمان، تأمین برق از طریق کابل‌های دیتا یک کاربرد ایده آل است.

PoE With a Cool Head فثذثم

امروزه دستگاه های ترمینال بی‌شماری از اینترنت اشیا (IoT)، سنسورهای اتاق، دوربین‌های IP و نقاط دسترسی می‌توانند از طریق PoE تغذیه شوند. حتی چراغ‌های LED باقابلیت PoE و قابل‌کنترل توسط LAN (نور متصل) به‌طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند. همچنین شبکه‌های مبتنی بر IP در تولید صنعت 4.0 به PoE متکی است.

دستورالعمل‌های ساخت‌وساز جدید باید به‌گونه‌ای باشند که باعث کاهش مصرف برق و انتشار CO2 شوند و PoE می‌تواند به دستیابی به این اهداف تعریف‌شده کمک کند.

Four-pair PoE استاندارد می‌شود

آخرین نسل PoE برق را از طریق هر چهار جفت پیچ‌خورده (twisted pairs) کابل داده (4PPoE) ارسال می‌کند. این نسل از PoE در ولتاژ 90 وات برق را سه برابر بیشتر از استاندارد قبلی قدرت الکتریکی و بیش از شش برابر استاندارد PoE اصلی ارائه می‌دهد.

PoE پرقدرت عواقب قابل‌توجهی برای کابل‌کشی ساخت‌یافته دارد. کاربران باید خونسردی خود را حفظ کنند و بدون برنامه‌ریزی دقیق وارد برنامه‌های PoE نشوند. کاربران باید ورودی کابل‌ها را خنک نگه‌دارند و به‌طور ناگهانی و بدون برنامه‌ریزی دقیق وارد برنامه‌های PoE نشوند. تعدادی معیار و ضوابط وجود دارند که باید هنگام انتخاب کابل‌کشی در نظر گرفته شود.

Cool Cables

کابل‌ها می‌توانند داغ شوند

نکته اول: 4PPoE باعث می‌شود کابل‌ها گرم شوند. هر چه توان انتقالی بیشتر باشد به دنبال آن گرمای بیشتری تولید می‌شود. تعدادی معیار هستند که هنگام برنامه‌ریزی و نصب شبکه باید در نظر گرفته شوند: نوع کابل، قطر کابل، اندازه بسته، ویژگی‌های داکت‌های کابل، طول اتصالات.

اگر نقشه کابل‌کشی مناسبی داشته باشید و محصولات مناسب را برای آن انتخاب کنید، سیستم کابل‌کشی شما می‌تواند دماهای بالاتری را تحمل کند. ماشین‌حساب PoE محصولی از R&M به شما کمک می‌کند تا راهکار مناسب را پیدا کنید. یکی از مهم‌ترین اقدامات پیشگیرانه، نقشه‌کشی لینک‌های کوتاه‌تر است. هرچه لینک کابل کوتاه‌تر باشد، مقاومت، گرما و تضعیف کمتری در طول انتقال داده‌ها صورت می‌گیرد.

فرسایش جرقه‌ای را در نظر بگیرید

نکته دوم: کانکتورها. هنگامی‌که یک اتصال درحالی‌که در آن جریان وجود دارد قطع شود، جرقه ایجاد می‌شود. فرسایش جرقه می‌تواند به اتصال‌های فنر در آداپتورها آسیب برساند. هرچه توان انتقالی بیشتر باشد، خطر بیشتر است.

اینکه آیا جک RJ45 تحت تأثیر قرار می‌گیرد به ساختار مکانیکی و طراحی تماس آن بستگی دارد. این ویژگی‌ها باید در هنگام انتخاب محصول در نظر گرفته شود و محصول بر اساس آن مشخص شود.

تکنیک اتصال را در نظر بگیرید

نکته سوم: تکنیک اتصال و کیفیت انتقال‌دهنده سیگنال نیز می‌تواند تأثیر به سزایی داشته باشد. در مواردی که جریان شدید باشد، اتصال به‌مرورزمان خراب می‌شود. به همین دلیل هنگام انتخاب محصول باید مزایا و معایب دو فناوری سیم‌کشی رایج را در نظر گرفت.

IPC که اغلب در پچ کورد استفاده می‌شود در طولانی‌مدت ناپایدار است. در صورت کهنه شدن مواد یا درنتیجه حرکت کابل، اتصال ممکن است سست شود. مقاومت تماس بین قالب تماس و سیم رشته شده افزایش می‌یابد و به همراه آن خطر ایجاد گرما و از بین رفتن تماس در کانکتور افزایش می‌یابد.

R&M یک پیشرو در PoE

Power over Ethernet یا (PoE) انتظارات بسیاری را ایجاد می‌کند. این فناوری باعث گشایش ساختمان‌های هوشمند و Industry 4.0 می‌باشد. R&M در توسعه PoE تخصص دارد و به‌عنوان پیشگام فناوری سیم‌کشی IDC، استانداردهای جدیدی را در این زمینه نیز تعیین می‌کند. موقعیت این شرکت به‌عنوان یک پیشرو فناوری در حوزه PoE به‌طور مداوم در حال گسترش است و این موضوع با فعالیت‌های مختلف سال 2021 تائید شده است:

_ محاسبه‌گر PoE: محاسبه‌گر PoE اصلاح‌شده، ورودی اندازه دسته‌های کابل و همچنین داده‌ها را مطابق با استانداردهای ISO/IEC 14763-2 و EN 50174-2 ساده می‌کند.

_ نمایشگر: ابزار جدیدی که تولید گرما را در کابل‌ها هنگام استفاده از PoE نشان می‌دهد و R&M از آن برای اهداف آموزشی استفاده می‌کند.

_ نمایشگر PoE: R&M یک نمایشگر PoE ایجاد کرده است که نشان می‌دهد آیا پیوندهای کابل‌کشی به PoE مجهز هستند یا خیر.

_ کابل‌های ویژه: R&M در حال معرفی برنامه‌های کابل نصب ویژه با قطر سیم بالاتر و دارای مقاومت بهتر در برابر افزایش دما هست.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *