معرفی POL | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری (قسمت دوم)

POL

POL


 

علاوه بر این POL در موقعیت‌هایی مناسب است که به دلیل فاصله انتقال گسترده می‌توانند به دسته‌های کوچک از چندین برنامه کاربردی که از یکدیگر فاصله دارند، دسترسی داشته باشد. نمونه‌هایی از آن‌ها محیط هتل‌ها و پردیس‌ها هستند. یکی دیگر از حسن‌های POL رسانه از شبکه عمومی به شبکه خصوصی است. این فرصت جدیدی برای ارائه دهندگان خدمات برای دسترسی مستقیم به کاربران نهایی داخل ساختمان‌ها مانند مراکز خرید به شمار می آید. نصب و راه اندازی یک زیرساخت POL نیز در شرایطی با فضای محدود برای اجرای کابل‌کشی و توزیع کنندگان طبقه وجود دارد که در آن مزایای استفاده از کابل فیبر نوری به بهترین وجه مشخص می‌شود. در ادامه راه‌حل‌های محصولات R&M را برای مناطق خاص و سه تکنولوژی splice، field و pre-term خواهید یافت. این راه‌حل‌ها می‌تواند به عنوان پایه‌ای برای سفارشی‌سازی بیشتر مورد استفاده قرار گیرند.

کابل‌کشی ساختار یافته – توزیع‌کننده منطقه‌ای
توزیع‌کننده منطقه‌ای یک توپولوژی سلسله مراتبی است که در آن تقسیم‌کننده نور در طبقه یا منطقه قرار می‌گیرد. این یعنی فقط تعدادی فیبر در backbone مورد نیاز است که به نوبه خود نصب و راه‌اندازی کابل‌کشی عمودی را نسبتاً ساده‌تر می‌کند. این تقسیم‌کننده‌ها که در نقطه توزیع طبقه یا منطقه قرار گزفته‌اند، کابل‌کشی عمودی و افقی را به یکدیگر متصل می‌کنند. آن‌ها در جعبه‌هایی برای نصب در دیوار یا در پنل‌‌های 19 اینچی که در رک‌های کوچک نصب می‌شوند، قرار می‌گیرد. . با این ساختار، نصب و راه‌اندازی به بخش‌های واضحی تقسیم می‌شود و می‌تواند به صورت جداگانه ساخته شود و مورد آزمایش قرار گیرد. بنابراین دو بخش مختلف کابل‌کشی می‌تواند مستقل و موازی ساخته شود. توزیع‌کننده منطقه‌ای امکان استفاده بهینه از مواد نصب شده را فراهم می‌کند و در نتیجه هزینه‌های آن‌ها را بهینه می‌سازد.

Collapsed Backbone
در پیکربندی Collapsed Backbone سیستم کابل‌کشی، تقسیم‌کننده‌های نوری در رک توزیع ساختمان مرکزی قرار می‌گیرد و همه فیبرها از مناطق کاری به ساختمان توزیع متصل می‌شوند. این یعنی تعداد نسبتاً زیادی فیبر در یک رک توزیع ساماندهی می‌شود. مدیریت زیرساخت نیز بهبود یافته زیرا همه چیز را می‌توان از یک مکان اداره کرد. به منظور حفظ فلسفه کابل کشی ساختار یافته، توصیه می شود کابل‌های فیبر نوری عمودی و افقی را به‌طور جداگانه در یک جعبه اتصال سربندی شوند و سپس آن‌ها را با یک پچ کورد هنگام قرارگیری در سرویس، به یکدیگر متصل کنیم. تقسیم‌بندی امکان درجه بالایی از انعطاف‌پذیری در هنگام نصب را فراهم می‌کند و اجازه استفاده از کابل‌های اتصال را که با توجه به مشخصات آن‌ها برای نصب اختصاص یافته‌اند، می‌دهد.
با طراحی قسمت‌های کاملاً جدا، نقاط اندازه‌گیری و هر قسمت می‌تواند جداگانه اندازه‌گیری، مستند سازی و مدیریت شود. ساختار Collapsed Backbone سیستم کابل‌کشی نه تنها مدیریت را بهینه می‌کند، بلکه در آینده ایمنی ایجاد می‌کند چراکه تنها با چند اقدام بهینه یک ساختار نقطه به نقطه (P2P) ایجاد می شود.

pol3

 

مطلب مرتبط:

معرفی Passive Optical LAN | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *