پچ کورد های فیبر نوری | دسته بندی بر اساس کانکتور پچ‌کورد

FO patch cords

FO patch cords


در شکل زیر می‌توانید انواع پچ کورد های شرکت R&M با کانکتورهای مختلف دوسر کابل را مشاهده کنید.

CONECTOR

پچ کورد های چندحالته فیبر نوری در پنج مدل OM1, OM2, OM3, OM4, OM5 توسط شرکت R&M تولید می‌شوند که، مدل OM5 LC-QR جدیدترین محصول این می‌باشد. در این مدل با طراحی هوشمندانه سرهای مختلف پچ کورد را به راحتی می‌توان جابجا کرد و نوع A یا B آن را تغییر داد. 

 

 شکل مربوط به هریک از این پچ کوردها در ادامه آمده است:

CONECTOR2

 

Pigtail چیست؟

Pigtail ها رشته‌های فیبر نوری سربندی شده‌ای هستند که در دوسر آنها یکی از کانکتورهای فیبر نوری متصل شده است. در واقع pigtail ها همان پچ کورد های فیبر نوری هستند که رشته‌های آنها جدا شده و از درون ژاکت پچ‌کورد خارج شده‌اند. ویژگی‌های این pigtailها عبارتند از:
• Semi-tight buffer و باریک تا قطر 2 میلی متر: این رشته فیبرها شبیه به کابل‌های tight buffer هستند و پوشش درون ژاکت آنها تقریبا شبیه به کابل‌های tight buffer است. این فیبرها رشته‌های بسیار نازک و باریکی هستند که قطر آنها حداکثر 2 میلی‌متر است.
• حداکثر 2.5 متر طول: این رشته فیبرها اغلب دارای طول 2.5 متری هستند.
• تلفات و تلفات بازگشتی 100% تست شده: این pigtail ها پس از ساخت توسط دستگاه‌های مخصوص تست کاملا تست می‌شوند.
• LSZH, UL 94 V0: عبارت اول مخفف Low smoke zero halogen است و به این معنی است که در هنگام آتش سوزی دود و گازهای سمی از خود تولید نمی‌کند. عبارت دوم یکی از استانداردهای روکش‌های پلاستیکی است و بدان معنی است که روکش این رشته فیبرها به هنگام آتش سوزی شعله‌ور نخواهند شد.

پیگتیل‌ها بر اساس نوع کابل و پولیش نوک آنها در رنگ بندی‌های متنوعی تولید می‌شوند. در شکل زیر می‌توانید رنگ بندی انواع پیگتیل را مشاهده کنید.

COLOR

 

همانند پچ کورد های فیبر نوری، پیگتیل‌ها فیبر نوری نیز، دو نوع تک حالته و چند حالته دارند که، با پیشرفت تکنولوژی و بهینه‌تر شدن مسیر انتقال سیگنال درون کابل، هر روز مدل‌های جدیدتری به بازار عرضه می‌شوند. در شکل زیر می‌توانید انواع پیگتیل‌های شرکت R&M را با کانکتورهای مختلف سربندی شده مشاهده کنید.

PIGTAIL

 

کابل‌های مونتاژ شده

این کابل‌ها، کابل‌هایی هستند که در یک سر از کانکنورهای چند رشته‌ای برای سربندی استفاده می‌کنند و در سر دیگر از کانکتورهای معمولی برای تک رشته‌های فیبر نوری بهره می‌برند. بیشترین کاربرد این کابل‌ها برای پچ‌پنل‌ها و ماژول‌های این پچ پنل‌ها است. MPO, MTP, VARIO نمونه‌هایی از کانکتورهای فیبر نوری چند رشته‌ای هستند و SC, LC, ST, FC, E2000 کانکتورهای مخصوص رشته‌های فیبر نوری هستند. در شکل زیر می‌توانید کانکتورهای مختلف شرکت R&M را مشاهده کنید.

CONECTOR3

این کابل‌ها از 2 تا 24 رشته فیبر نوری ظرفیت دارند و تا 600 متر طول قابل سفارش هستند. این کابل‌ها برای کاربری‌های indoor و یا Outdoor کاملا مناسب هستند. شرکت R&M با بیش از پنجاه سال سابقه در زمینه تولید تجهیزات پسیو شبکه مفتخر است که با کیفیت‌ترین محصولات پچ کورد، پیگتیل و کابل‌های از پیش مونتاژ شده را به بازار عرضه کند. کیفیت این محصولات را می‌توانید در شکل زیر مشاهده کنید.

 

بخوانید: سیستم R&M Raceway | مسیریابی بهینه کابل‌های فیبر نوری

 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *