کاست فیوژن

splice tray

splice tray


 

در شکل‌های زیر می‌توانید هر سه نمونه کاست فیوژن‌ های شرکت R&M (به ترتیب با شعاع‌های 30، 35 و 40 میلی‌متر) را مشاهده کنید.

فیوژن
فیوژن
کاست فیوژن
کاست فیوژن
کاست فیوژن
کاست فیوژن

 

فیوژن به معنی جوش دادن و اسپلایس به معنای پیوند دادن است. تفاوت این دو اصطلاح در کیفیت برقراری ارتباط دو رشته فیبر نوری است که توسط دستگاه‌های جوش فیبر نوری اتصال آنها برقرار می‌شود. در عمل اسپلایس، دو تار فیبر نوری را بطور خودکار در نزدیک‌ترین حالت نسبت به هم نگه می‌دارد که از این نوع اتصال در سال‌های پیشین استفاده می‌شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای اتصال بین دو تار فیبر نوری از دستگاهی به نام فیوژن استفاده می‌کنند که برای جوش دو تار فیبر نوری ابتدا آنها را در نزدیک‌ترین حالت نسبت به هم قرار می‌دهد و سپس توسط جوش الکترود آنها را به هم پیوند می‌دهد. پس از برقراری این پیوند، روکش حرارتی که از قبل داخل کابل قرار داده بودیم را به ناحیه جوش دو تار انتقال می‌دهیم و توسط دستگاه فیوژن آن را روی منطقه جوش دو تار فیبر نوری فیکس می‌کنیم. پس از آن نوبت به چیدمان فیبرهای نوری درون کاست‌های فیوژن یا Splice Trayها است. این کاست‌ها به شما کمک می‌کنند تا تارهای فیبر نوری را مدیریت کنید و از محل جوش این تارهای فیبر نوری به شکل کاملاً مطمئن مراقبت کنید.
کاست‌های فیبر نوری معمولاً درون پچ پنل‌های فیبر نوری یا ماژول‌های پچ پنل فیبر نوری به کار برده می‌شوند. شرکت R&M برای مدیریت فیبرهای نوری در کاربری FTTH کاست‌های ویژه‌ای با نام تجاری Splice Tray SCM تولید کرده است که در مدیریت فیبرهای نوری کمک شایانی می‌کند. Splice Tray SCM یک مدار مدیریت ویژه‌ای است که هسته اصلی تجهیزات FTTH محسوب می‌شود و تارهای فیبر نوری را از لحاظ فیزیکی از یکدیگر جدا می‌کند. از SCMها در پلتفرم‌های مختلف ODF، نقاط ورودی ساختمان و محفظه‌‌ها، مانند محفظه‌های Venus Box شرکت R&M استفاده می‌شود.
کاست‌های SCM شرکت R&M یک راهکار بی همتا برای مدیریت فیبرهای نوری است. این کاست‌ها می‌توانند توسط شماره یا گیره‌های رنگی مشخص شوند و درون آنها به یک برچسب بزرگ قابل تعویض برای نصب راهنمای فیبرهای درون کاست مجهز شده است.
کاست‌های فیوژن SCM-SE شرکت R&M برای شما ظرفیت تراکم فوق العاده فیبر نوری در یک کاست فراهم می‌کند. این کاست‌ها تا 24 تار فیبر نوری جوش داده شده توسط دستگاه فیوژن را در خود جای می‌دهند. این کاست‌ها برای کاربردهای توان بالا و طول موج‌های چندگانه xWDM بسیار مناسب هستند و همچنین حداکثر شعاع خمش فیبر نوری را که برابر با 40 میلی‌متر است، حفظ می‌کنند. هریک از این کاست‌ها را در شکل زیر مشاهده می‌کنید.

Splice Tray5

برای آشنایی بیشتر با کاست‌های شرکت R&M می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

محصولات > محصولات R&M > تجهیزات فیبر نوری > Splice TraysSplice Trays

معرفی POL | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *