معرفی Passive Optical LAN | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری

passive optical LAN

passive optical LAN


 

 LAN نوری پسیو (POL) یک شبکه سازمانی با استفاده از تکنولوژی است که برای شبکه‌های دسترسی فیبر نوری توسعه یافته است. با استفاده از تکنولوژی شبکه نوری پسیو (PON) در محدوده شبکه محلی (LAN)، این شبکه اساساً یک سیستم خصوصی FTTx است. این نتایج منجر به قوانین طراحی PON و توپولوژی‌ها (توزیع 1 به n با استفاده از تقسیم‌کننده نوری) برای توزیع تمام خدمات ICT ساختمان در یک زیرساخت واحد در سراسر یک شرکت می باشد. R&M این خلاصه را برای معرفی نمونه کارها از راه حل های نوری پسیو (POL) برای شما معرفی کرده است و به شما در طراحی سیستم کابل‌کشی فیبر نوری ساختار یافته که تمام نیازهای فعلی و آینده شما را برآورده می‌سازد، کمک می کند.

درحالی‌که POL می‌تواند به عنوان یک راهکار فیبر به میزکار استفاده شود، با راهکارهای موجود مبتنی بر اترنت متفاوت است. استفاده از فیبر تک حالته به عنوان رسانه انتقال مزیت‌های ویژه‌ای نسبت به سیستم‌های چند حالته دارد که عبارتند از پهنای باند نامحدود و قابلیت انتقال به مسافت‌های بسیار طولانی‌تر. بنابراین POL شبکه‌ای است که بیشترین سازگاری را با فناوری‌های مربوط به آینده در زمینه «فیبر به محیط کار» خواهد داشت زیرا با استفاده از POL هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای جایگزین کردن یا توسعه دادن زیرساخت فیبر وجود ندارد. علاوه‌ بر این POL قابلیت‌های مدیریتی فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد به همین خاطر به‌کارگیری یک سیستم POL با استفاده از کدهای مدیریتی یکپارچه بسیار ساده‌تر از به‌کارگیری یک شبکه اترنت است.

(Passive Optical LAN (POL
زیرساخت‌های LAN پسیو شامل کابل فیبر تک حالته، زیرساخت های توزیع آن، اسپلیترهای نوری پسیو (بدون نیرو) و دو مولفه اصلی الکترونیکی اکتیو است.
یک ترمینال خطی نوری (OLT)، کلید اصلی به طور معمول در مرکز داده یا اتاق تجهیزات قرار دارد و یک پایان دهنده شبکه نوری (ONT) که ارتباط مناسب را با تجهیزات کاربر نهایی برقرار می کند.
کابل فیبر نوری و تجهیزات پسیو بین OLT و ONT اغلب به سادگی به عنوان شبکه توزیع نوری ODN) optical distribution network) نامیده می‌شود.
به طور معمول، حداکثر 32 واحد نوری شبکه (ONT) در منطقه کار را می توان به یک پورت فرستنده در ترمینال خطی نوری (OLT)، با استفاده از جدا کننده فیبر نوری 1 به n  وصل کرد. OLT به عنوان کلید اصلی برای ساختمان عمل می کند و شبکه را به مرکز داده و اینترنت از طریق ستون فقرات و شبکه ارائه دهنده متصل می کند. OLTها قابلیت های سوئیچینگ افزونه، کنترل و توان را نیز فراهم می کنند. سرور ONT به عنوان رابط کاربر نهایی به شبکه عمل می کند و سیگنال نوری را به یک الکترود تبدیل می کند و سپس سیگنال را از طریق زوج کابل‌های به هم تابیده به انواع دستگاه های دارای پروتکل اینترنت مانند رایانه ها، نقاط دسترسی بی سیم (WAP) و تلفن (Voice-over-IP (VoIP می فرستد.

pol2

 

قسمت‌های بعدی این مطلب را ازطریق لینک‌های زیر مطالعه نمایید:

معرفی POL | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری (قسمت دوم)
معرفی POL | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری (قسمت سوم)
معرفی POL | راهکار جدید کابل کشی فیبر نوری (قسمت چهارم)

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *