راهکار R&MinteliPhy | مدیریت هوشمند شبکه

R&M inteliPhy

R&M inteliPhy


R&MinteliPhy

1- نگهداری دستی داده‌ها نمی‌تواندهمیشه آپدیت و کامل باشد و نرخ خطای آن معمولا تا 10 درصد است. در این روش کیفیت داده‌ها اغلب به یک فرد خاص بستگی دارد.

2- در طول زمان 20 تا 40 درصد خطا در پورت‌های اکتیو به وجود می‌آید و باعث فراموشی آن‌ها می‌شود.
3- 28 درصد از تمام ازکار افتادگی‌ها را میتوان به خطاهای مربوط به اتصال نسبت داد. دلیل این امر هم مستندات ناقص و عدم تغییرات کنترل بر روی سایت است.

راهکار جامع R&MinteliPhy یک سیستم ساده، انعطاف‌پذیر و هوشمند برای مدیریت هوشمند زیرساخت‌ها می‌باشد.

نمودارهای درختی، نقشه‌های شبکه و گزارشات واضح، یک نمای کلی دقیق از شبکه را به مدیران ارائه می‌کند. تمام تحلیل‌ها، تشخیص‌ها و رسیدگی‌های اضطراری تنها می‌تواند از طریق چند کلیک به صورت مرکزی کنترل شود.

گرافیک‌ها و آمار موجود می‌تواند به سرعت برای نظارت، برنامه‌ریزی، تجزیه و تحلیل ریسک‌ها و حسابرسی‌های مورد نیاز، فراخوانی شوند. به طور کلی محافظت‌ از داده‌ها می‌تواند از این طریق به صورت ارزان و مطمئن انجام گیرد.

R MinteliPhy1

مقیاس‌پذیر، قابل ارتقاء

سیستم R&MinteliPhy چگونه می‌تواند بر شبکه نظارت داشته باشد؟

سیستم R&MinteliPhy شامل 5 ماژول است که می‌توانند به‌راحتی و بر اساس تقاضا مورد استفاده قرار گیرند.

ناحیه نظارت شامل سخت‌افزارهای زیر می‌باشد:

1- تگ‌های RFID برای اتصالات
2- نوارهای حسگر برای پچ‌پنل‌ها
3- آنالایزر برای رک‌های شبکه

ناحیه مدیریت شامل موارد زیر است:

1- سرور مدیریت R&MinteliPhy

2- کاربران: کاربر وب یا گوشی هوشمند

اطلاعات در خصوص نوع و وظایف کانکشن‌ها در برچسب RFID ذخیره می‌شود. محافظ مجهز به تگ RFID بر روی تمام پچ‌کوردهای مسی و فیبر نوری R&M فیکس می‌شود. نصب این محافظ بر روی پچ‌کوردها به صورت ماژولار بوده و زمان زیادی از شما نمی‌گیرد.

سیستم R&MinteliPhy فراتر از زیرساخت‌های پسیو شبکه فکر می‌کند

نوار حسگر اطلاعات ذخیره شده بر روی هر تگ RFID را می‌خواند. LEDها حالت عملیاتی پورت‌ها را علامت می‌دهند و نشان می‌دهند که کجا به اتصال نیاز است. این نوارها بدون هیچ ابزاری بر روی پچ‌پنل‌های سازگار R&M چفت می‌شوند.

آنالایزر از طریق سرور با نوارهای حسگر ارتباط برقرار می‌کند و تمام پورت‌های دارای نوار حسگر را از طریق کابل‌های bus کنترل می‌کند. همچنین از طریق LAN یا اینترنت به سرور متصل می‌شود. یک تحلیلگر می‌تواند سیگنال یک رک تنها و یا چندین رک را به طور همزمان کنترل کند.

نمایش‌گرهای اضافی می‌تواند به هر رک افزوده شود که می‌تواند نوتیفیکیشن‌های هشداردهنده و دستورالعمل‌های اتصال را دقیقا در جایی که تکنسین‌ها به آن‌ها احتیاج دارند، نشان دهد.

R MinteliPhy2

هوشمندی | راه‌حل‌های دیجیتال (R&MinteliPhy)

کمپانی R&M استاندارها را در مدیریت خودکار زیرساخت‎‌ها به کار می‌گیرد.سیستمی که به سادگی همه چیز را می‌داند.

آیا دانش و اطلاعات بیشتری درخصوص زیرساخت‌های پسیو علاوه بر اطلاعات مربوط به راهبری شبکه نیاز داریم؟

جواب این سوال مثبت است. با استفاده از R&MinteliPhy، اطلاعات دیجیتال از سوی هر پچ‌پنل می‌آید. بنابراین تمام اطلاعات تنها با یک کلیک قابل دسترس خواهد بود – اطلاعاتی در مورد تمام کابل‌ها و اتصالات، وضعیت هر کانکشن و وضعیت قرار گیری پورت‌ها – یک سرور مرکزی می‌داند که کل شبکه چگونه کار می‌کند. خطاها را سریعا می‌بیند و جایی که نیاز به متصل شدن دارد را به تکنسین‌ها اطلاع می‌دهد. همچنین موقعیت پورت‌های آزاد را می‌داند. بنابراین به برنامه‌ریزی برای انجام تغییرات لازم کمک کرده و بر اجرای صحیح آن‌ها نظارت می‌کند.

سیستم R&MinteliPhy مسیرهای بهینه کابل و طول لینک‌ها را با استفاده از سیستم‌های اطلاعات ژئوگرافیک، نقشه‌های سایت یا طبقات محاسبه می‌کند و همچنین طرح‌های شبکه، رک‌ها، اتاق‌های کامپیوتر و شبکه‌های کمپانی را بصورت سه بعدی نشان می‌دهد.

اینها ابزارهایی برای مدیریت کامل اتصالات جدید و پروژه‌های برزگ است. R&MinteliPhy دستورات کاری را با یک ترتیب منطقی آماده می‌کند و به همراه لیست تجهیزات مورد نیاز، برچسب‌ها و… از طریق ایمیل یا تلفن هوشمند به تکنسین‌های شبکه منتقل می‌کند. سیگنال‌های نوری در نوار های حسگرنشان می‌دهد که کدام کابل باید به کدام پورت متصل شود. پیشرفت کار دائما در این سیستم تحت نظارت است و امکان خطا در آن وجود نخواهد داشت.

R MinteliPhy3

 

 

• این سیستم به سرعت وقفه‌های ایجاد شده در زیرساخت‌های فیزیکی را تشخیص می‌دهد و هشدارهای لازم را ارائه می‌دهد. با استفاده از این سیستم تعمیرات می‌تواند به سرعت انجام شود چون تکنسکین‌ها دقیقا به موقعیتی که خطا در آن رخ داده است هدایت می‌شوند و دستورالعمل‌های لازم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.
• فرآیند اقدامات و تغییرات لازم می‌توانند با استفاده از این سیستم خیلی راحت‌تر، مطابق با استاندارد، اجرا و کنترل شوند. ریسک‌ها به سرعت تشخیص داده می‌شوند. این باعث افزایش کارایی دیتاسنتر می‌شود.
• مستندات، طرح‌ها، برچسب‌ها و پلان‌های اتصال می‌توانند به صورت خودکار و بدون خطا تولید شوند.
• بهره‌وری منابع بهبود می‌یابد زیرا، این سیستم نشان می‌دهد که کدام پورت آزاد است یا کدام رک‌ها هنوز فضای قابل استفاده دارند.
• در این سیستم رابط کاربری مستقیما ساز و کارهای لازم را به صورت اتوماتیک از کاربر دریافت می‌کنند. تا از این طریق موجب صرفه جویی در وقت متخصصین IT و پاسخگجویی به سوالات احتمالی شود.

R MinteliPhy4

دسترسی باز | یکپارچگی در محیط IT

توانایی انتقال داده‌های مختلف و توسعه کاربری

مدیران IT از پیشرفت‌های حاصل از سیستم R&MinteliPhy سود می‌برند. زیرا این سیستم فراتر از زیرساخت پسیو شبکه عمل می‌کند. هر شبکه‌ای – ساختمان‌ها، ادارات یا دیتاسنترها- به صورت یکپارچه در محیط مورد نظر پیاده‌سازی می‌شود. منبع تغذیه، تهویه هوا، مسائل امنیتی و بسیاری از موارد دیگر بر عملکرد شبکه‌های دیتا تأثیر می‌گذارند.
به همین دلیل است که R&MinteliPhy با دیگر سیستم‌های مدیریت همکاری می‌کند. می‌توان ماژول‌های نرم‌افزاری‌ را در این سیستم به صورت انعطاف‌پذیر پیکربندی کرد تا امکان تبادل اطلاعات میان سیستم‌های مختلف از طریق پروتکل‌های مختلف فراهم شود. ویژگی‌های یکپارچه‌سازی داده‌ها، اطلاعات را در رابط R&MinteliPhy در دسترس قرار می‌دهد. برای مثال در مورد مصرف صحیح انرژی مرکز داده، خواندن صحیح درجه حرارت و رطوبت را در اختیار قرار می‌دهد.
تمام عملیات R&MinteliPhy می‌تواند از یک API) Aplication Programming Interface) از شبکه‌های پیچیده محافظت کند. برای مثال اپلیکیشن‌های مدیریت سرویس IT ) IT Service Management) می‌توانند از این APIها برای ارسال دستورالعمل‌ها به R&MinteliPhy استفاده کنند و همچنین اطلاعات را R&MinteliPhy دریافت کنند تا دستورالعمل به درستی اجرا شود.

حمایت کاربر در سراسر جهان

کاربران R&MinteliPhy از زمان طرح ریزی برای مدیریت زیرساخت تا عملیات روزانه سیستم AIM پشتیبانی جامع از جانب شرکت R&M خواهند شد. شرکای تجاری آموزش دیده و دارای تصدیق از شرکت R&M، حمایت‌های سطح اول را در سایت و در حداکثر زمان یک ساعته ارائه می‌کنند. مرکز متخصصین R&MinteliPhy در دفتر مرکزی R&M پاسخگوی نیازهای سطح دوم هستند. سازمان خدمات جهانی R&MinteliPhy تضمین می‌کند که کاربران از تمامی مزایای سیستم R&MinteliPhy در تمام طول عمر خود بهره ببرند.
بسته‌های خدماتی را می‌توان به صورت آزادانه استفاده کرد تا برای نیازهای خاص مشتریان از آن‌ها استفاده شود. این بسته‌ها عبارتند از:
• برنامه‌ریزی، پیکربندی و ارزیابی پایگاه داده

• نصب و راه‌اندازی

• بررسی عملکرد و پذیرش
• نگهداری سخت‌افزار با برنامه تبادل
• آموزش محلی و پشتیبانی در سایت
• پشتیبانی از راه دور از طریق ایمیل، تلفن و دسترسی از راه دور (remote access)
• به‌روزرسانی و ارتقاء نرم‌افزار

در راستای یکپارچگی و برنامه ریزی، R&M و مشتریانی که از R&MinteliPhy استفاده می‌کنند، به مشتریان این پیشنهاد داده می‌شود که، می‌توانند اسناد و اطلاعات موجود خود را بر روی پایگاه داده شبکه R&Minteliphy منتقل کنند.

 

بخوانید: خلاقیت در نسل بعدی شبکه ها

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *