صرفه‌جویی در فضا با فیبر بیشتر در یک محدوده کوچک

Save On Fiber

Save On Fiber


زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه 

R&M طیف گسترده‌‌ای از محصولات قابل استفاده در شبکه‌های فیبر-به-خانه (Fiber-to-the-Home) را به بازار عرضه کرده است که در حوزه‌های مختلفی مثل مفصل هوایی فیبرنوری (Dome Splice Closure) قابل استفاده هستند. لازم به توضیح است که مفصل‌های فیبرنوری، فضایی برای اتصال کابل‌های فیبرنوری فضای خارجی به یکدیگر ارائه می‌دهند و همچنین یک مکانیزم محافظتی بی‌نقص برای اتصالات کابل‌های فیبرنوری به‌وجود می‌آورند تا بدون مشکل از این کابل‌ها در محیط‌های طبیعی استفاده کرد.

مفصل‌های اتصال با هر دو نوع فیبرنوری نواری و مدور سازگار هستند و شامل راه‌حل‌های نواری برای مجموعه مفصل‌های اتصال SYNO هستند. این ماژول‌ها به قابلیت‌های شاخصی تجهیز شده‌اند که از آن جمله باید به مهر و موم‌های نوآورانه ژلی SYNO در تعامل با فناوری مدیریت فیبرنوری R&M اشاره کرد.

با توجه به این‌که شرکت‌ها و رهبران بزرگ دنیای فناوری‌اطلاعات به شکل جدی به‌دنبال مفاهیم آینده‌نگرانه‌ای مثل شهرهای هوشمند هستند و نیازمند برقراری ارتباط مستقیم مراکزداده مدرن با یکدیگر و شهر‌های هوشمند هستند، جای تعجب نیست که نیازمند تراکم فیبر بیشتری هستیم که توانایی انتقال حجم زیادی از داده‌ها را داشته باشد. همین مساله باعث شده تا شبکه‌های ارتباطی پیچیده‌تر از قبل شوند. امروزه، تریلیون‌ها بایت داده در سراسر جهان روزانه تولید می‌شود که تقاضا برای اتصالات فیبرنوری را به‌طور قابل توجهی افزایش داده است. با این‌حال، از آن‌جایی که فضای فیزیکی کمی برای کابل‌کشی شبکه‌ها در دسترس است باید از راهکار خلاقانه‌ای استفاده کنیم که اجازه دهد به شکل فشرده‌ای کابل‌کشی شبکه را انجام دهیم. کابل‌های فیبر روبانی برای پاسخ‌گویی به این تراکم بالای فیبر توسعه پیدا کرده‌اند. به لطف طراحی خاصی که این کابل‌ها دارند، کابل‌های چند فیبر فشرده‌تر از کابل‌های فیبرنوری سنتی هستند. همچنین، به لطف  دستگاه‌های ویژه، می‌توان آن‌ها را به‌صورت موازی و سریع‌تر از کابل‌های لوله شل مرکزی عادی به‌هم متصل کرد که زمان نصب را کوتاه‌تر می‌کنند و هزینه‌های عملیاتی را کاهش می‌دهند. به طور معمول، کابل‌های فیبر ریبون از نوارهایی با چهار، هشت یا دوازده فیبر تشکیل شده‌اند.

سامانه توزیع فیبر ماژولار با چگالی بالا

سامانه توزیع نوری R&M ST500 برای غلبه بر مشکلی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، طراحی شده است. این سامانه به ویژگی‌های شاخصی تجهیز شده که از آن جمله باید به یکپارچگی در نگهداری از اتصال و انعطاف‌پذیری زیاد در تحمل حرارت بالا (انقباض حرارتی) برای الیاف روبان و الیاف اشاره کرد که امکان استفاده از انواع کابل‌های مختلف را در سینی‌های اتصال یکسان فراهم می‌کند. در تعامل با نگهدارنده اتصال STH-500-R این امکان وجود دارد تا 144 رشته (12×12) را به شکل قابل اعتماد و ساده‌ای در فناوری روبان عرضه کرد. همچنین، مدل دیگری از آن در قالب سامانه STH500-S وجود دارد که توانایی کار با 24 فیبر را دارد و برای مدیریت تک فیبر قابل استفاده است. پشته‌های تا هشت سینی اتصال که با نوار Velcro محکم شده‌اند، می‌توانند در یک روبان SYNO بسته شوند، بنابراین حداکثر تعداد 1152 (روبان) یا 192 (تک) فیبر را مدیریت می‌کنند.

در مفصل‌ها، الیاف روبان از طریق لوله‌های انعطاف‌پذیر مخصوص متصل به سینی اتصال قرار می‌گیرند و اگر طولی فراتر از یک سینی آزاد داشته باشند مازاد الیاف در سبد اتصال قرار می‌گیرند، بنابراین نیازی نیست اضافه الیاف بریده شوند که باعث می‌شود ضایعات به کم‌ترین میزان ممکن برسد.

SYNO R&M

اتصالات بیشتر در مفصل‌ها

ویژگی‌ جدید مدیریت فیبر ریبون باعث می‌شود عملکرد خانواده مفصل‌های اتصال SYNO بهبود پیدا کرده و از مشتریان شبکه‌های فیبرنوری R&M به شکل بهتری پشتیبانی می‌کند. علاوه بر صرفه‌جویی در فضا برای مسیریابی کابل، اتصال و چگالی بالای فیبر کابل‌های روبان نقش مهمی در کاهش هزینه‌ها و انجام سریع‌تر عملیات کابل‌کشی دارد.

کلوژر ژله‌ای SYNO دارای هشت دریچه ورودی در پایین است که اجازه می‌دهد از طریق کیت‌های ورودی، کابل‌های با قطر 2 تا 28 میلی‌متر یا میکرو داکت‌های با قطر 5 تا 14 میلی‌متر را بر مبنای تکنیک blow-in در آن قرار داد. پیکربندی کلوژر اتصال را می‌توان مطابق با نیازهای فردی انجام داد و از این‌رو، محصول فوق سازگار با نیازهای مشتریان است. در نتیجه، اپراتورهای شبکه نه تنها می‌توانند به صورت جداگانه و در زمان کوتاه‌تر برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی عملیاتی طرح‌ها را انجام دهند، بلکه مشکلی از بابت اعمال تغییر در پیکربندی اولیه ندارند.

هوشمندانه: مهر و موم ژله‌ای SYNO با قابلیت تطبیق با قطر کابل و هندسه کابل به بهترین شکل از کابل‌ها محافظت می‌کند. بلوک‌های ژلی یکپارچه به راحتی باز شده و قابل تعویض هستند. همچنین، گیره کابل به روشی کاربر‌پسند، خارج از کلوژر اتصال بسته می‌شود.

یک مزیت اضافی: مکانیسم‌های داخلی مفصل هوایی در زمان مونتاژ ساختار خود را حفظ می‌کنند که نقش مهمی در آسیب ندیدن کابل دارند.

تمام کابل‌ها به ویژگی strain relief تجهیز شده‌اند که مانع کشیدگی و قطعی کابل می‌شود و همچنین فشار بر روی کابل را کم می‌کنند. هنگامی‌که کابل‌ها آماده شدند فرآیند اتصال گیره‌های رفع فشار به‌شکل ساده‌ای انجام می‌شود. همچنین، به این نکته دقت کنید که بستن یکنواخت و محکم در اطراف ژاکت کابل، هرگونه پیچش و کشش بیش از اندازه را به حداقل می‌رساند.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *