با ZOONA سریع‌تر گام آخر را بردارید

ZOONA

ZOONA


زمان تخمینی مطالعه: 6 دقیقه 

R&M راه‌حل‌های ZOONA خود را به گونه‌ای پیکربندی کرده که امکان گسترش شبکه‌های پهن‌باند فیبرنوری به سهولت، در کوتاه‌ترین زمان و با صرف هزینه کم انجام شود. نسل جدید مفصل‌های فیبرنوری به تحقق این مساله در ناحیه دسترسی کمک می‌کنند.

امروزه، اتصالات پهن‌باند مدرن بخشی از نیازهای اولیه هستند و اهمیت آن‌ها شبیه به آب و برق در زندگی ما است. با این حال، خدمات FTTH در خارج از شهرها به دلیل سرمایه‌گذاری‌های بالایی که باید توسط اپراتورهای مخابراتی انجام شود، به کُندی انجام شده، زیرا سودآوری کمی برای اپراتورها به همراه داشته و در نتیجه هنوز هم مناطق روستایی وجود دارند که ضریب نفوذ خدمات در آن‌ها کم است. بنابراین، ارائه‌دهندگان شبکه باید به این نکته دقت کنند که چگونه قادر به پیاده‌سازی سریع‌تر و قابل اطمینان‌تر شبکه‌های فیبرنوری در این مناطق هستند.

اپراتورها در حال استفاده و استقرار تجهیزات جایگزین هوایی هستند تا با سرعت بیشتری روند گسترش پهنای باند را به پیش ببرند. R&M هدف خود را معطوف به پشتیبانی از این اپراتورها کرده و در حال توسعه محصولات و راهکارهای مناسبی برای این منظور است.

این فرآیند شامل تولید نسل جدیدی از بسته‌های فیبرنوری فشرده است که به فضای کمی نیاز دارند و صرفه‌جویی در هزینه‌های سرمایه‌گذاری را به‌همراه دارند. R&M علاوه بر نصب کلاسیک زیرزمینی در کابینت‌های خیابانی، چاه‌ها[1] یا زیرِزمین، بسته‌بندی جدید ZOONA را به‌منظور استفاده در سطح زمین آماده کرده است. این مفصل‌های مکانیکی مُهر و موم شده تاییدی بر سطح حفاظت IP68 را دارند، در نتیجه توانایی کار در سخت‌ترین شرایط جوی را دارا بوده و می‌توانند در چاه‌های مونتاژ، کابینت‌های خیابانی و دیوارها به روشی مقرون به‌صرفه و با استفاده از نگهدارنده دیواری یکپارچه نصب شوند. در صورتی‌که لوازم جانبی مناسبی مورد استفاده قرار گیرد، امکان استفاده از آن‌ها روی خطوط برق (هوایی) یا دکل‌های برق نیز وجود دارد.

[1] Shafts

برای شبکه‌های چابک: نصب سریع و آسان با سامانه ورودی کابل هوشمند QIKSeal

مفصل‌های فیبرنوری ZOONA به دلیل عدم نیاز به ابزارهای خاصی، نصب سریع و صرفه‌جویی در زمان را امکان‌پذیر می‌کنند. نصابان می‌توانند ورودی‌های جداگانه کابل یا حلقه را کاملا خارج از مفصل فیبرنوری آماده کنند. ایده نوآورانه ورودی کابل QIKseal راه‌حلی هوشمندانه، با کاربری ساده، ایمن و آب‌بندی شده در ارتباط با طیف وسیعی از کابل‌ها و لوله‌های روکار است. به‌رغم ابعاد کوچک و فشرده‌‌ای که دارد فضای کافی و مولفه‌های خلاقانه داخل کلوژر اسپلایس قابلیت مدیریت فراتر از انتظار (فیبرهای تکی و حلقه)، مدیریت فیبر با حداکثر چهار سینی اسپلایس FMTS30 را به‌همراه نگهدارنده چهار مینی تقسیم‌کننده دارد. بسته به پیکربندی، کلوژر اسپلایس یک حلقه کابل چند فیبری و حداکثر دوازده کابل جداگانه را دارد. با استفاده از سامانه عمومی مدیریت فیبر تک کانانه R&M، حداکثر چهار سینی اتصال برای مجموع 48 فیبر را می‌توان به شکل جداگانه داخل محفظه اسپلایس قرار داد. این راه‌حل در دو نوع Heatshrink (HS) و Sandwich (ANT) در دسترس است.

فرآیند نصب را می‌توان گام به گام انجام داد که با مونتاژ اولیه‌ی مختصر و مقرون به‌صرفه آغاز می‌شود که توانایی پاسخ‌گویی به تقاضا برای اتصال اولیه را دارد. به لطف معماری ماژولار، امکان اضافه کردن مشترکان بیشتر، سینی‌های اتصال و ورودی‌ کابل‌های اضافی، ارتقا فیبرها و کابل‌ها در هر زمان و حتی زمانی که شبکه فعال است، وجود دارد. مزیت بزرگ دیگری که روش فوق دارد این است که برداشتن کابل‌هایی که قبلا نصب شده‌اند ضروری نیست در نتیجه، شبکه بدون آن‌که اختلالی را تجربه کند به کار خود ادامه می‌دهد.

کاملا مُهر و موم شده

کلوژر اسپلایس ZOONA دارای محفظه مقاوم و تقویت شده با الیاف شیشه (fiber-glass) است، بر مبنای درجه حفاظتی IP68 ساخته شده و تحت فشار 0.3 بار و در عمق سه متری زیر آب به مدت هفت روز آزمایش شده است. تمام ورودی‌های کابل با ماژول‌های جدید QIKseal جدید توسعه یافته و مهر و موم شده‌اند. ماژول QIKseal با رویکردی خلاقانه و با هدف پاسخ‌گویی به آب‌بندی ژاکت کابل، بین ورودی و پایه محفظه و ایمن‌سازی و کاهش فشار روی کابل است. ماژول‌های QIKseal در ارتباط با کابل‌های با قطرهای 6 تا 16 میلی‌متر (حلقه، 1x) و 2 تا 8.5 5 میلی‌متر (تک کابل، 12x) در دسترس هستند.

به‌طور کلی، مونتاژ نیازی به ابزار یا آموزش خاصی ندارد که کاهش هزینه و زمان نصب را به‌همراه دارد، اما هزینه کل مالکیت را نیز می‌توان با استفاده از کلوژرهای اسپلایس R&M ZOONA کاهش داد، زیرا امکان مونتاژ تجهیزات و مولفه‌ها به شکل جداگانه مطابق با نیاز مشتری و پیکربندی‌های پروژه وجود دارد. سهولت در دسترسی به کلوژر اسپلایس امکان افزودن تدریجی مشترکان در حین کار شبکه را فراهم می‌کند (همسو با رشد کسب‌وکار، سرمایه‌گذاری کنید).

PRECON سربندی شده و آماده استفاده

برای آن‌که گسترش فیبر به خانه (FTTH) روند سریع‌تری داشته باشد، این امکان وجود دارد که از کلوژر اتصالات سربندی شده ZOONA و پیکربندی‌های کابل که در پلت‌فرم  Precon مورد استفاده قرار گرفته‌اند یا شبکه‌های پیاده‌سازی شده فعلی، استفاده کرد. در حال‌حاضر چهار پیکربندی به‌شرح زیر در دسترس است:

1 حلقه / 8 حلقه؛ 2 حلقه / 8 حلقه؛ 1 حلقه / 16 حلقه و 2 حلقه / 16 حلقه.

ورودی/خروجی حلقه می‌تواند هر یک از آداپتورهای SC یا MPO باشد. حداکثر 16 آداپتور drop-out SC در هر پیکربندی قابل استفاده است. معماری فوق امکان پیاده‌سازی پیکربندی‌های معمولی از طریق اسپلیترهای (تقسیم‌کننده‌های) 1:4، 1:8 یا 1:16 را فراهم می‌کند.

با کلوژر اسپلایس ZOONA که شرکت R&M توسعه داده، تامین‌کنندگان می‌توانند به‌سرعت شبکه‌های دسترس‌پذیر را برای جوامع روستایی راه‌اندازی کنند. حتی ایستگاه‌های 5G، مثل سلول‌های کوچک در ساختارهای زنجیره می‌توانند از این طریق به شبکه فیبرنوری متصل شوند.

PRECON
زمان تخمینی مطالعه: 6 دقیقه 
امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *