8 دلیل برای اینکه خانه خود را هوشمند کنید!

Smart houses

Smart houses


به نظر می‌رسد امروزه شما به درجه‌ بالایی از مهندسی الکترونیک نیاز دارید تا تمام این مشکلات حل شود.
علاقه‌مندان به اتوماسیون خانگی موارد زیادی را برای طراحان عنوان کرده‌اند و خواهان ویژگی‌ها و خصوصیات زیادی هستند. مطمئناً روشن کردن چراغ با یک ریموت کنترل از هر نقطه‌ای در اتاق بسیار خوب است. اما نظر شما در مورد خاموش کردن تلویزیون اتاق کودکان در طبقه بالا، هنگامی که زمان خواب آن‌ها فرا رسیده است، چیست؟ این کارها و موارد زیاد دیگری با پیشرفت اتوماسیون خانگی و خانه‌های هوشمند امکان‌پذیر خواهند بود.

home automation
8 دلیل برای اینکه خانه خود را هوشمند کنید!

شما در مورد اتوماسیون خانگی و هوشمندسازی ساختمان شنیده اید و آیا از هیاهو و سروصدایی که در مورد آن ایجاد شده متعجب هستید؟ اگر شما مانند اکثر مردم هستید، هیچ چیز را بدون دلیل خوبی انجام نمی‌دهید. حالا ممکن است برای شما این سؤال مطرح شود که چرا شما باید خانه خود را هوشمند کنید؟ در ادامه 8 دلیل خوب برای آن بیان می‌کنیم.

1- انجام راحت‌تر وظایف: شما می‌توانید بسیاری از وظایفی را که به‌طور طبیعی تکراری هستند، به‌صورت خودکار یا با طی مراحل کمتری با استفاده از اتوماسیون خانگی انجام دهید. مثلاً به‌جای خاموش کردن یا کم‌نور شدن چراغ‌های مختلف، زمانی که می‌خواهید یک فیلم را تماشا کنید، اتوماسیون خانگی این امکان را به شما می‌دهد که این کار را با فشردن یک دکمه انجام دهید.

2- صرفه‌جویی در هزینه‌های آب و برق: در صورت صرفه‌جویی نکردن در مصرف آب و برق، این مصارف می‌توانند هزینه‌های زیادی را در هر ماه به خود اختصاص دهند. اتوماسیون خانگی می‌تواند به‌طور خودکار چراغ را خاموش کند یا درجه ترموستات را در مواقعی که از آن استفاده نمی‌شود کم کند و به‌راحتی 10٪ تا 25٪ مبلغ مصرف شما را کاهش دهد.

3- افزایش ایمنی در خانه: بسیاری از حوادث در خانه به دلیل روشنایی ضعیف اتفاق می‌افتد. اتوماسیون خانگی می‌تواند با روشن کردن چراغ‌ها به‌طور خودکار هنگام وارد شدن به پستوها، راه‌پله‌ها و مکان‌های تاریک دیگر، احتمال زمین خوردن‌های تصادفی یا برخورد با اجسام را کاهش دهد.

4- امنیت خانه: اگرچه امنیت خانه برای همه اهمیت دارد اما بالا بودن هزینه نصب یا مخارج کنترل و نظارت ماهانه، امکان استفاده از سیستم‌های امنیتی را برای بسیاری از صاحبان خانه دشوار کرده است. اتوماسیون خانگی با استفاده از تجهیزات هوشمند راهکاری ارزان برای امنیت خانه‌ها فراهم می‌کند.

5- مناسب برای محیط‌ زیست: امروزه همه ما باید آگاهی بیشتری از فعالیت‌های سازگار با محیط‌زیست داشته باشیم. اتوماسیون خانگی راهکارهای خوبی برای حفظ منابع طبیعی ارائه می‌کند. به‌طور مثال محصولات اتوماسیون خانگی می‌توانند مصرف برق را با خاموش کردن خودکار چراغ‌ها و وسایل برقی، هنگامی‌که از آن‌ها استفاده نمی‌شود، کاهش دهند.

6- آرامش ذهن: دیگر نگران خانه خود هنگامی‌که دور از آن هستید، نباشید. شما می‌توانید با استفاده از دوربین‌های ویدئویی خانگی و اتصال به اینترنت، از طریق کامپیوتر یا تلفن‌های همراه هوشمندی که قابلیت استفاده از اینترنت را دارند، وضعیت خانه یا فرزندان خود را، از هر نقطه از جهان بررسی کنید.

7- تجربه یادگیری برای کودکان: با یادگیری کودکان در مورد تکنولوژی‌های پیشرفته، آن‌ها را بیشتر برای آینده آماده می‌سازد. پروژه‌های اتوماسیون خانگی شما یک تجربه یادگیری برای فرزندان شما فراهم می‌کنند و خانه شما را تبدیل به کلاس درسی برای آن‌ها خواهد شد.

8- همه خانواده می‌توانند لذت ببرند: اتوماسیون خانگی برای همه اعضای خانواده می‌توانند سرگرم‌کننده باشد باعث نزدیک‌تر شدن آن‌ها به هم شود. زیرا می‌توانند دانش و قابلیت‌هایی که در مورد تکنولوژی مربوط به اتوماسیون خانگی کسب کرده اند، با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

بخوانید: چگونه سرعت شبکه وای‌فای خود را تقویت کنیم

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *