آر اند ام (R&M) و شرکای آن، اتحادیه (SPE) Single Pair Ethernet را راه‌اندازی می‌کنند

SPE Union

Single Pair Ethernet Union


 

در حال حاضر هدف اصلی آر اند ام (R&M)  این است که توسعه SPE را در راستای اینترنت صنعتی اشیا (IIoT) هدایت کرده و در زمینه چالش‌های تکنولوژیکی مرتبط همکاری کند. شركت‌ها با هدف تسریع در توسعه تخصص تکنولوژیکی خود در زمینهSPE  ، اطمینان حاصل می‌كنند كه این سیستم می‌تواند در تولید محصولات سریع‌تر و با اطمینان بیشتر به کار گرفته شود. اخیراً Datwyler ، Kyland، Microchip Technology، Rosenberger، SICK، O-Ring، گروه  Draka/Prysmian و University4Industry  نیز به این اتحادیه پیوسته اند. وسعت این گروه به این معنی است که این اتحادیه طیف گسترده‌ای از صنایع، برنامه‌ها و زمینه‌های کاربردی را در بر می‌گیرد. این گروه با هم در حال آماده‌سازی بازار برای SPE هستند.

SPE و بخش‌های اصلی و کاربردی آن

SPE  مبتنی برxBASE-T1، از یک جفت زوج کابل به هم تابیده برای انتقال داده و کانکتورهای کوچک شده استفاده می‌کند. SPE می‌تواند جایگزین سیستم قدیمی fieldbus شود و به تحقق تراکم بالا، اتصالات سریع و سهولت نصب کمک کند. این تکنولوژی به جای معرفی اتصال برای هر برنامه کاربردی، اتصال مستقل از سازنده را ارائه می‌دهد. فواصل اتصال حداکثر 1000 متر و سرعت انتقال حداکثر 1 گیگابیت بر ثانیه امکان استفاده از آن را در همه برنامه‌های کاربردی فراهم می‌کند، نصب و راه اندازی آن سریع و آسان است، به‌راحتی می‌توان از آن‌ها مجدداً استفاده کرده و کابل کشی را گسترش داد.
کابل کشی صنعتی پسیو: SPE ارتباطات سازگار با IP را از سنسور به ابر امکان‌پذیر می‌کند و باعث تحول در انتقال داده‌های صنعتی می‌شود. الگوی کانکتورهای استاندارد پین مبنایی برای شبکه‌بندی بدون مانع طیف گسترده‌ای از قطعات و دستگاه‌ها است و جایگزینی برای سیستم‌های fieldbus امروزی ارائه می‌دهد.
اتوماسیون ساختمان: با اتصال دستگاه‌ها به سیستم مدیریت ساختمان (BMS) از طریق شبکه‌های محلی (LAN) و ابر ساختمان‌ها و کارخانه‌های هوشمند به طور مقرون به صرفه تر محقق می‌شود. بنابراین سیستم‌های fieldbus مخصوص برنامه‌های کاربردی نیز دیگر مورد نیاز نیست و ساخت gatewayها، رابط های پیچیده و پروتکل‌های مختلف منسوخ شده است. SPE یک راهکار ایده آل برای اتصال تعداد زیادی حسگر کوچک و محرک در سقف دیجیتال است. سنسورها، کنترل‌ها، نقاط دسترسی WLAN و سایر خدمات توزیع شده به سادگی به هم متصل شده، برق آن‌ها تأمین شده و به شبکه متصل می‌شوند.
تکنولوژی سنسورها: سنسورها و محرک‌ها به طور روزافزون داده‌هایی را برای برنامه‌های اینترنت اشیا صنعتی (IIoT) ایجاد می‌کنند. تکنولوژی اتصال استاندارد و کوچکSPE  باعث می‌شود سریع و به‌راحتی حسگرهای کوچکتر را به شبکه‌های اترنت متصل کرده که از این طریق تغذیه کنند.
کابل‌ها و خطوط :SPE کانال‌های انتقال SPE می‌توانند از طیف گسترده‌ای از کابل‌ها و پلاگ‌ها ایجاد شوند. پارامترهای کانال مانند پهنای باند، افت، تلفات بازگشتی و حفاظ الکترونیکی در حال حاضر در استانداردهای سیستم مشخص شده اند (مانند ISO/IEC 11801) و کانکتورها و کابل‌ها متناسب با کانال‌های مربوطه هستند.

آموزش آنلاین برای :SPE به طور کلی اترنت و SPE  نقش اساسی در ایجاد اینترنت اشیا صنعتی (IIoT) دارند. University4Industry از الزامات آموزشی با محتوای آنلاین در بخش‌های مختلف IIoT ، به عنوان مثال اترنت APL، پشتیبانی می‌کند.
اتحادیه سیستم SPE یک بستر مناسب برای پیشرفت تکنولوژی SPE در بازار است. 

بخوانید: 10 دستورالعمل کابل کشی فیبر نوری در عملیات نصب و راه‌اندازی

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *