اوبر در پروژه تاکسی های پرنده با ناسا همکاری می کند

Uber and NASA

Uber and NASA


در این توافقنامه آمده است که اوبر وظیفه دارد جزئیات و داده های مربوط به برنامه خود در زمینه سرویس تاکسی پرنده را به ناسا ارائه کند. با استفاده از این اطلاعات ناسا برنامه پرواز بر فراز منطقه دالاس فورت ورث را شبیه سازی خواهد کرد. این داده ها شامل مواردی همچون رفت و آمد هوایی، کاهش تلفات و مدیریت فضای هوا را شامل خواهد شد. این اولین توافقنامه ای است که ناسا در زمینه حرکت هوایی شهری (UAM) با تمرکز بر مدل سازی و شبیه سازی امضا کرده است.

مدل سازی و شبیه سازی

این توافقنامه در جریان دومین کنفرانس سالانه توسعه اوبر که در لس آنجلس برگزار شد، مورد توافق طرفین قرار گرفت. لس آنجلس و دالاس دو شهری هستند که قرار شده است برای اولین بار میزان سرویس تاکسی پرنده اوبر باشند.

UBER
اولین قرارداد فضایی اوبر با ناسا نوامبر سال گذشته امضا شد که بیشتر شبیه به یک اطلاعیه در زمینه نیت همکاری این دو سازمان بود. این قرارداد جدید، ویژه تر و مشخص تر است. ناسا از اطلاعات اوبر استفاده خواهد کرد تا یک چیزی شبیه به یک سفینه فضایی کوچک با قابلیت حمل مسافر بسازد. این سفینه فضایی قرار است که در ساعت اوج ترافیک هوایی بر فراز دالاس فورت ورث به پرواز در بیاید. فضای بالای شهرها به طرق قابل توجهی شلوغ و پر رفت و آمد است، بنا براین محاسبات و شبیه سازی ها باید بسیار دقیق باشند تا محصول مشترک ناسا و اوبر بتواند به سلامت از روی آسمان پر رفت آمد دالاس عبور کند.

NASA2
جیوو شین، مدیر اجرایی ماموریت تحقیقاتی فضاپیمای ناسا در این زمینه می گوید:« ناسا در زمینه همکاری با اوبر در این پروژه بسیار هیجان زده است. در این پروژه چالش های جدی پیش روی بازار حرکت هوایی شهری (UAM) مشخص خواهد شد، برای رویارویی با مشکلات احتمالی تحقیقات جدی، بهینه‌سازی و آزمایش های متعدد مورد نیاز است. حرکت هوایی شهری می تواند به صورت بنیادی روشی که مردم و محموله ها در شهر جابجا می شوند تغییر بدهد و در واقع در سبک زندگی انسان ها انقلای به وجود بیاورد شبیه همان کاری که گوشی های هوشمند با زندگی ما کردند».

NASA3

 

 

NASA is working with Uber on its flying taxi project from CNBC.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *