هوشمندی در ویندوز | واقعیت افزوده در ویندوز جدید 10 بدون نیاز به عینک

Smart windows

Smart windows


دیدن تصاویر غیر واقعی در کنار اشیاء واقعی و در محیط واقعی بدون نیاز به یک عینک خاص، قابلیت تازه‌ای در ویندوز است که این روزها سر و صدای زیادی کرده است.

واقعیت افزوده که به تصاویر و اشیاء واقعی در محیط افزوده می‌شود، یکی از دستاوردهای تکنولوژی دید سه بعدی است که سال‌هاست در انواع مختلفی از گجت‌ها در دسترس کاربران قرار گرفته است. تا قبل از ابداع این قابلیت جدید توسط مایکروسافت، برای استفاده از تصاویر سه‌بعدی، معمولا لنزهای خاصی مورد نیاز است و برای دیدن چیزهای غیرواقعی‌ای که به محیط واقعی افزوده می‌شود، حتما لازم است از عینک‌هایی مانند گوگل‌ گلاس یا هلولولنز استفاده شود که خودشان یک کامپیوتر قابل نصب روی سر محسوب می‌شوند.

اکنون شرکت مایکروسافت برای حل این مسئله و رفع نیاز چند صد دلاری برای تهیه این عینک‌ها، نرم‌افزاری را در ویندوز مدل جدید 10 تعبیه کرده است که با استفاده از آن می‌توان بدون نیاز به عینک، تصاویر واقعیت افزوده را دید.

روش کار

روش کار در این قابلیت به این  شکل است که نرم‌افزار جدید به دوربین پشتی دستگاه متصل می‌شود و تصاویری که از پشت دستگاه می‌گیرد را با واقعیت افزوده ترکیب و در صفحه نمایش می‌دهد. مهم نیست که ویندوز 10 روی تبلت و گوشی همراه نصب شده باشد یا یک کامپیوتر رومیزی از آن استفاده کند، وقتی یک وب‌کم معمولی داشته باشید، می‌توانید از این نرم‌افزار برای دیدن تصاویر افزوده لذت ببرید.

 

 

هوشمندی در ویندوز

 

بخوانید: هوش مصنوعی منظره تابلوها را به عکس تبدیل می‌کند!

 

 

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *