اینترنت 5G: جایگزینی با سرعت بالا برای کابل

5G internet

5G internet


 

همانطور که شما در حال حاضر از WiFi از طریق سرویس های بی سیم موجود، مانند مایکروویو یا ماهواره یا یک اتصال مستقیم سیم کشی مثل کابل یا فیبر استفاده می کنید، 5G قادر خواهد بود اینترنت را از طریق یک اتصال بی سیم (wireless) به خانه های شما برساند.
وای فای 5G یک WiFi ساده است که شما با آن از یک شبکه 5G تلفن همراه فراتر می روید. این کار از طریق دسترسی وایرلس ثابت یا (fixed wireless access (FWA انجام می شود که یک ایستگاه پایه است و به طور بی سیم مستقیماً به محل کاربر نهایی، مثلاً به یک پایانه وایرلس ثابت یا (fixed wireless terminal (FWT مانند خانه یا محل کسب و کار شما متصل می شود. هنگامی که سرویس اینترنت در خانه از به صورت وای فای 5G باشد، روتر WiFi موجود شما اینترنت را مانند آنچه هم اکنون از آن استفاده می کنید، فراهم می کند.

5G image

چرا اینترنت 5G دریافت می کنید؟

وای فای 5G به دلایلی مخلفی یک ایده مناسب است. اول اینکه بسیار سریع است و سرعت آن به حداکثر سرعت تئوری 20 گیگابیت بر ثانیه (2.5 گیگابایت) می رسد. این مقدار 20 برابر سریعتر از 4G است و احتمالاً از بسیاری از انواع اتصالات خانگی سیمی سریعتر خواهد بود.
یکی دیگر از مولفه ها، استاندارد تاخیر بسیار کم است که شبکه های 5G ملزم به رعایت آن هستند. این بدین معنی است که همه کارهایی که در حال حاضر با اینترنت انجام می دهید، مانند دانلود فایل ها، اشتراک گذاری داده ها، آپلود فیلم ها، بازی های آنلاین، پخش فیلم و… خیلی سریعتر انجام خواهند شد.
تمام دستگاه های شما می توانند بدون اینکه از ازدحام، قطع شدن تصادفی اتصالات و وفقه های مقطعی مربوط به پهنای باند خسته شوید، به اینترنت متصل شوند. این یعنی حتی دستگاه هایی که به پهنای باند بیشتری نیاز دارند، مانند هدست واقعیت مجازی، برنامه های واقعیت افزوده و … می توانند در خانه ها استفاده شوند.
5G همچنین قابلیت این را دارد که دسترسی به اینترنت را برای مردم مناطقی که زیرساخت های مورد نیاز برای تامین اینترنت قابل اطمینان را ندارند، فراهم کند.
این قابلیت می تواند در هر جایی که دسترسی سیمی ممکن نیست مانند مناطق روستایی، سایت های ساخت و سازهای جدید، کشورهای در حال توسعه و … اعمال شود.
مزیت دیگری برای وای فای 5G، کاهش هزینه آن است. بسیاری از هزینه ها مربوط به زیرساخت های شبکه، به ویژه تکنولوژی با سرعت بالا مانند فیبر و سخت‌افزار بین ارائه دهنده و خانه و یا محل کسب و کار است. برای شبکه های سنتی سیمی، این یعنی در یک سیستم وای فای 5G مقدار زیادی از کابل کشی و دیگر تجهیزات مورد نیاز حذف می شوند.
ارائه دهندگان تلفن های همراه 5G قادر هستند پیشرفت بزرگی برای ارائه دهندگان پهنای باند ثابت یا (fixed broadband (FBB به ارمغان آورند.

 

بخوانید: تکنولوژی وایرلس 5G

امتیاز شما به این مطلب