آینده چگونه خواهد رسید؟! | پیش بینی هایی برای سال 2030

Technology landscape

Technology landscape


 

در مطالعه در ایالات متحده آمریکا از 800 نفر از متخصصان بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات  برای بررسی تحقق تکنولوژی‌هایی که تا سال 2025 امکان محقق شدن آنها وجود خواهد داشت، نظرخواهی شده است. نمودار زیر نشان دهنده درصد پاسخ آن‌هابه تکنولوژی های مورد نظر در این پژوهش است.

  

در اینجا به 5 تکنولوژی که تا سال 2030 زندگی روزمره آمریکایی ها را تغییر خواهد داد، می‌پردازیم.

1- با صفحه نمایش‌های خود خداحافظی کنید!

در حال حاضر هدست‌های واقعیت مجازی برای تفریحات و بازی مصرف کنندگان مورد استفاده می‌باشد. با این حال استفاده از آن‌ها سخت و دست و پاگیر می‌باشد. در آینده دستگاه‌هایی وجود خواهد داشت که به کمک آن‌ها می‌توان، تصاویر 4 بعدی را با چشم خود دید. برای این کار نهایتا کافی است که از یک عینک آفتابی استفاده کنید. نسل بعدی نمایشگرها  جایگزین تلویزیون‌ها، آی پد، و صفحه نمایش گوشی‌های همراه شده و صنعت سه تریلیون دلاری الکترونیک را به کلی تغییر خواهد داد.

2- به حیوانات خانگی جدید خود به نام “Crispy” سلام کنید!

امروزه ما با دوستداران حیوانات خانگی زیادی داریم که به نژادهای عجیبی علاقه مند هستند. مثلا نژاد Tiger! در آینده می‌توان با دستکاری ژن‌ها یک ببر به اندازه یک گربه داشته باشیم! اگر سازمان های نظارتی تکنولوژی CRISPR را برای انسان ممنوع کنند، آزمایشگاه های زیرزمینی در سراسر جهان شکوفا خواهد شد چرا که والدین برای از بین بردن اختلالات ژنتیکی دست به دستکاری های ژنتیکی زده و این کار باعث ایجاد اختلالات زیادی خواهد شد.  

3- تحول بیوتکنولوژی 

شاید بتوان رشد مهندسی ژنتیک را یکی از اساسی ترین تحولات آینده دانست. باکتری‌ها، جلبک‌ها و دیگر سلول‌ها، می‌توانند  به اصلی ترین فاکتورهای فردا تبدیل بشوند. برای مثال می‌توان حتی گوشت تولید کرد بدون اینکه حیوانی از بین برود! امروزه شرکت‌هایی مانند Beyond the Meat و Memphis Meat پروتئین‌های بی‌ضرری را توسعه می‌دهند. فرض کنید یک استیک با امگا 3 به جای کلسترول داشته باشید! در آینده حتی ممکن است بدنه خودروها از گرافن و یا تارهای عنکبوت ساخته شود!

4- تبلیغات یک امر ضروری خواهد بود.

کسی باید وجود داشته باشد تا تمام این تغییرات را تامین کند. هنوز هم تبلیغات هدفمند بایستی وجود داشته باشد. دستگاه‌های ارتباطی یا هر چیز دیگری که جایگزین آن باشد، ممکن است رایگان یا دارای کمک هزینه باشد. اما باز هم نمی‌توانید بدون هزینه کامل تبلیغات انجام دهید. شما بیشتر از قبل متصل خواهید شد. هرچند که تبلیغ کنندگان روش‌های هوشمندانه‌ای برای تاثیر بر رفتار شما بر اساس تکنولوژی بیومتریک که سلامت شما را نظارت می‌کند، پیدا خواهند کرد.

5- عصر ایمپلنت به بدن انسان:

دانشمندان به عنوان تغییر جهان ما دانشمندان بر این باورند که مغز انسان بزرگتر خواهند شد، عمر انسان افزایش خواهد یافت، و فرهنگ ما به سازگاری با محیط‌های جدید ادامه خواهد داد. امروز، شما می‌توانید با کمک لیزیک بینایی 10/20 داشته باشید. فردا ممکن است لنزهای زوم کننده شما را به بینایی 1/20 برساند (شاهین ها می‌توانند بینایی 5/20 یا 4/20 داشته باشند!). امروزه ما تکنولوژی‌های پوشیدنی‌ای داریم که می‌توانند شمال مغناطیسی را شناسایی کنند و قابلیت SONAR را دارند. (برای افراد دارای دید ضعیف). حتی در آینده شما یک دستیار مجازی همیشه آنلاین خواهید داشت. سرانجام نسل ما غیرقابل تشخیص خواهند بود!

 

 

بخوانید: اینترنت 5G: جایگزینی با سرعت بالا برای کابل

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *